کاربرد سنگ مرمریت هریس در ساختمان

سنگ مرمریت هریس

سنگ مرمریت هریس ، جزی از سنگ های محبوب در صنعت ساختمان محسوب میشود. سنگ هرسین به عنوان (راه پله، سنگ کف ساختمان، بدنه، پارکینگ) در ساختمان مورد استفاده قرار میگیرد. بیشترین استفاده سنگ مرمریت هرسین، در رنگ های کرم، کرم روشن، کرم پژ و استخوانی روشن است. همچنین براقیت این سنگ نسبت به سنگ های دیگر بالاتر است. سنگ مرمریت هرسین یکی از محبوب ترین و مفیدترین سنگ های ساختمانی ایرانی به حساب میاید. میتوانید در رنگ های پژ روشن با رگه های خاکستری روشن این سنگ را مشاهده کنید. سنگ مرمریت هرسین  در برابر آتش بسیار مقاوم بوده وهمچنین برای صیقل دادن بسیار راحت است. این سنگ به علت تنوع رنگ که دارد در فضاهای بزرگ از آن استفاده میشود به دلیل این که آن محیط را چشم نوازتر میکند.

سنگ مرمریت هریس

انواع تقسیم بندی سنگ مرمریت هریس

سنگ مرمریت هرسین، به چهار درجه تقسیم بندی خواهد شد؛ درجه سوپر، درجه ممتاز، درجه یک، درجه دو، این درجه بندی به دلیل خط هایی که روی سنگ وجود دارد است. هر چقدر این خطوط کم تر باشد، سنگ در درجه بندی بالاتری قرار دارد. در سایر سنگ ها ­­­­­­­­داشتن این خط ها نقطه ضعف آن سنگ به حساب میاد، ولی در سنگ مرمریت هرسین، یک نقطه مثبت به شمار میرود.

سنگ مرمریت هرسین، معمولا در قسمت های خارجی، کف استخر، نمای داخلی ساختمان ، آسفالت و… مورد استفاده قرار میگیرد. این سنگ با ظاهر زیبا و زمینه روشنی که دارد میتواند باعث جلال و شکوه در فضای داخلی ساختمان بشود. در ادامه مبحث شما را با کاربرد های سنگ مرمریت هرسین در ساختمان آشنا میکنیم.

استفاده سنگ مرمریت هریس در پارکینگ

پارکینگ، بخشی از ساختمان محسوب میشود که از تردد بالایی برخودار است. همچنین کف پارکینگ در معرض  شست و شویی بالایی قرار میگیرد. به همین دلایل باید از سنگ فرش های مناسبی برای پارکینگ استفاده کنید که هم استحکام بالایی داشته باشند و هم در برابر جذب آب مقام باشند. همچنین بر اثر گذرزمان تخریب نشوند.

مورد بعدی که باید برای سنگ فرش پارکینگ مورد دقت قرار گرفته شود رنگ مناسب آن است. باید از رنگ روشن در پارکینگ استفاده کنید تا وسعت آن بیشتر به نظر بیاید. تمام این ویژگی هایی که گفته شد در سنگ مرمریت هرسین وجود دارد. و به شما پیشنهاد میکنیم برای پارکینگ ساختمان خود از این سنگ بهره ببرید.  

سنگ مرمریت هریس در پارکینگ

سنگ مرمریت هریس در دیوار راه پله

سنگ مناسب راه پله باید سنگی باشد بدون شیار، شکستگی، پوسیدگی، و حتی دچار ساییدگی نشود. برای راه پله باید از سنگی استفاده کنید که درمقابل محیط های فرسایشی، شیمیایی و طبیعی از مقاومت بالایی برخودار باشد. سنگ راه پله سنگی است که در تردد بسیار زیادی از ساکنین قرار دارد پس باید سنگی را انتخاب کنید که در برابر ضربه و… از استحکام بالایی برخودار باشد. سنگ مرمریت هرسین مناسب ترین  گزینه برای سنگ دیوار راه پله به حساب میاید.

سنگ مرمریت هرسین در بدنه ساختمان

همان طور که گفته شد، سنگ مرمریت هرسین از مقاومت بالایی برخوردار است. همچنین دربرابر گرما و سرما دوام بسیار زیادی دارد. این سنگ به دلیل داشتن طیف رنگی زیاد برای بدنه ساختمان مورد استفاده قرار میگیرد. سنگ مرمریت هرسین از لحاظ طرح از انواع زیادی برخودار است به همین علت چشم افراد و معماران را به خود جلب میکند. استفاده از این سنگ زیبا برای بدنه ساختمان زیبایی بی نظیری را به همراه دارد.

سنگ مرمریت هرسین در برابر گرما و سرما، مقاومت خاصی را دارند و بنا به هردلیل آب و هوایی مانند بارندگی و برف و … به هیچ عنوان دچار آسیب دیدگی نخواهد شد، این امر جزی از مهم ترین ویژگی های این سنگ به شمار میرود. سنگ مرمریت هرسین، ساب پذیری بالایی دارد، همچنین  از براق بودن این سنگ  و جلوه های بی نظیری که به ساختمان میدهد لذت ببرید. میتوانید در نمای ساختمان این سنگ را در حاشیه سنگ های رنگی دیگر به کار ببرید یا حتی این سنگ را در نما با سنگ تیره یا با رنگ جیغ ترکیب کنید تا جلوه آن  بهتر به نظر برسد.

سنگ مرمریت هرسین در بدنه ساختمان

استفاده از سنگ مرمریت هرسین در کف حیاط

حیاط جزی از فضای ساختمان محسوب میشود که رفت و آمد در آن زیاد اتفاق میوفتد. همچنین نمای سنگ حیاط باید زیبایی بی نظیری را دارا باشد به دلیل این که مهم ترین قسمت ساختمان به حساب میاید و همیشه در معرض دید واقع میشود. سنگ مرمریت هرسین، سنگی است که برای کف پوش حیاط از آن بهره میبرند این سنگ در برابر آب جذب بسیار بالایی را دارد و هنگام تردد افراد به هیچ عنوان لغزنده نیست و باعث آسیب رساندن نمیشود. همچنین در اثر ضربه های محکم و ناگهانی این سنگ هیچ گونه آسیبی نخواهد دید. بهترین انتخاب برای سنگ کف حیاط بی شک سنگ مرمریت هرسین است.

سنگ مرمریت هرسین در سنگ کف

 سنگ معمولا یکی از رایج ترین مصالح مورد استفاده در محیط های داخلی و بیرونی ساختمان محسوب میشود. اگر کف ساختمان با محیط اطراف خود هماهنگی لازم را داشته باشد، فضای بی نظیری را به وجود میاورد. به عبارت دیگر، بخواهیم بیان کنیم استفاده از یک سنگ مناسب در کف پوش ساختمان بسیار دارای اهمیت است و در فضاهای بیرونی و داخلی ساختمان تاثیر میگذارد.

سنگ مرمریت هرسین به علت دوام بالا، رنگ های متنوع، بافت های محکم و از جمله طرح های گوناگون وداشتن کیفیت عالی کاربرد آن در سنگ کف محسوب میشود. سنگ مرمریت هرسین، سازگاری آن با هوا بسیار بالا است. همچنین امکان تهیه آن راحت و در دسترس خواهد بود. این سنگ از جذب آب کمی برخودار و در حفظ گرما بسیار خوب عمل میکند. همچنین نظافت سنگ مرمریت هرسین راحت و نگهداری آن فوق العاده آسان است.

سنگ کف

سنگ پله از جنس مرمریت هرسین

سنگ راه پله باید ضخیم و ضد ضربه باشد، به دلیل این که رفت و آمد در این قسمت از ساختمان زیاد است و سنگ پله باید از مقاومت بالایی برخودار باشد، گرد و غبار و را به خود جذب نکند  زود به زود کثیف نشود. همچنین از زیبایی بالایی برخودار باشد. سنگ مرمریت هرسین تمام این ویژگی ها را دارا است و بهترین انتخاب برای سنگ پله محسوب میشود.

سخن آخر

در مطالب بالا،سنگ مرمریت هرسین و کاربرد های آن را به شما معرفی کردیم. پیشنهاد می کنیم پیش ازخرید، از کاربرد این سنگ به طور کامل مطلع شوید و اطلاعات کافی به دست آورید.تاریخ انتشار : event فروردین ۲۷, ۱۳۹۹
دیدگاه‌ها
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

check_box ضامن کیفیت
alarm_on تحویل سریع
attach_money ضامن قیمت
local_offer باشگاه مشتریان
notifications_active پیشنهادات ویژه امروز
notifications_active پیشنهادات ویژه امروز
تراورتن آبگرم درجه ۲ تراورتن آبگرم درجه ۲

تراورتن آبگرم درجه دو – ۴۰ طولی با قد و قامت بلند – امکان دستچین

175000 تومان
آباده موج ریز شمش آباده موج ریز شمش

سنگ مرمریت آباده موج ریز شمش با قد و قامت بلند و بازی رنگ کم

135000 تومان
گرانیت ۱۵ و ۲۰ طولی گرانیت ۱۵ و ۲۰ طولی

گرانیت مروارید –  ۱۵ طولی نسابیده – متر مربع ۴۰ هزار تومان – ۲۰ طولی نسابیده ۴۵ هزار تومان

40000 تومان
مرمریت هرسین مرمریت هرسین

مرمریت هرسین با ابعاد: ۲۰ در۴۰ و  ۲۵ در۴۰

120000 تومان
تراورتن ریزه بار تراورتن ریزه بار

ریزه بار تراورتن فرشی مترمربعی ۵۰ هزار تومان

50000 تومان
close