راهنمای انتخاب بهترین سنگ کف ساختمان

سنگ کف ساختمان

بهترین سنگ کف ساختمان

اگر برای تعویض کف ساختمان خود به دنبال بهترین سنگ کف می گردید، سنگ از متریال هایی است که برای استفاده در کف ساختمان بسیار توصیه می شود. قطعا قبل از استفاده از هرگونه متریالی بهتر است با انواع آن آشنایی پیدا کنید و سپس برای خرید اقدام کنید.
زیرا انواع مختلفی از سنگ ها وجود دارند که  هر کدام برای شرایط و قسمت های مختلف ساختمان متناسب هستند. در این صورت دانستن مزایا، معایب و کاربرد هر یک از سنگ ها در تصمیم گیری نهایی خرید و استفاده از آنها در قسمت های مختلف ساختمان موثر است.

ویژگی های سنگ کف ساختمان

سنگ از متریال های بادوام و خاص جهت استفاده در قسمت های مختلف ساختمان است. هزینه سنگ نیز نسبت به سایر متریال ها گران تر بوده و به همین دلیل از متریال هایی است که باعث باشکوه شدن و با عظمت شدن نمای داخل و خارج ساختمان می شود. سنگ به قدری با دوام است که در حدود سه دهه دچار هیچگونه تغییر و تخریبی نمی شود. علاوه بر آن، به دلیل تنوع در طرح و رنگ انواع سنگ ها می توان آنها را با هر فضا و دکوراسیونی تطبیق داد. از طرفی، سنگ به عنوان یکی از بهترین متریال ها برای استفاده در کف ساختمان به شمار می رود. سنگ سریع تر از سایر متریال ها سرد می شود و باعث خنک شدن فضای داخلی می گردد به همین دلیل استفاده از سنگ در کف ساختمان در مناطق گرمسیر بسیار موثر است.
در مناطق گرمسیر نیز برای انتخاب و استفاده از بهترین سنگ کف می توان روش گرمایش از کف به منظور گرم کردن ساختمان استفاده کرد تا سنگ ها موجب خنک شدن فضا نشوند. زیرا استفاده از سنگ در کف به شکوه و جلوه داخل ساختمان می افزاید و علاوه بر آن، در کاهش آلرژی منزل و عدم پراکنش آن بسیار موثر است.

بهترین سنگ کف ساختمان

استفاده از سنگ کف برای چه مکانی مناسب نیست ؟

سنگ هایی که براق هستند و شفافیت و درخشان خاصی دارند، بسیار لغزنده اند. در این صورت، اگر این سنگ ها کمی خیس شوند و فرد با پای برهنه روی آن ها راه برود، زمین می خورد و ممکن است صدمه ببیند. به همین دلیل از این سنگ ها در کف ساختمان و بخصوص فضاهای مرطوب مانند سرویس بهداشتی توصیه نمی شود. فرآیند هوند کردن فرایندی است که برای مات شدن سطح سنگ ها روی آنها انجام می شود. در واقع با این فرایند سطح سنگ به طور کامل پولیش نمی شود و از لغزنده بودن آن کم می شود.

علاوه بر اینکه قسمت های مختلف ساختمان برای انتخاب بهترین سنگ کف با آنها باید در نظر گرفته شود، شرایط آب و هوایی منطقه نیز در انتخاب سنگ بسیار تاثیر گزار است. به عنوان مثال سنگی که برای سرویس بهداشتی انتخاب می شود نباید با سنگی که در کف محل پذیرایی ساختمان به کار برده می شود، یک نوع باشد. در نتیجه، توجه به شرایط آب و هوایی منطقه ساختمان یکی از نکات مهم در انتخاب سنگ برای کف ساختمان به شمار می رود.

طراحی کف ساختمان

انواع سنگ ساختمانی

سنگ ها در انواع رنگ، طرح و حتی کیفیت در بازار موجود هستند. این تنوع بسیار زیاد در سنگ ها موجب شده است که انتخاب سنگ با سلیقه های مختلف و حتی با قسمت های مختلف ساختمان هماهنگ و متناسب باشد. در کف ساختمان معمولا از سنگ های مرمریت، تراورتن و یا گرانیت استفاده می شود. در ادامه این مقاله، با انواع سنگ های مناسب برای کف ساختمان آشنا می شوید و می توانید بهترین آنها را برای کف ساختمان خود بسته به شرایط و ویژگی های مختلف، انتخاب کنید.

انتخاب بهترین سنگ کف ساختمان

سنگ مرمریت کف

سنگ مرمر بهترین سنگ کف است که برای داخل و خارج ساختمان و در قسمت های مختلف توصیه می شود. سنگ مرمریت شکوه و زیبایی خاص و منحصر به فردی دارد و همین خاص بودن آن موجب شده است که طرفداران بسیاری داشته باشد. حتی با اینکه سنگ مرمر در مدت زمان کوتاهی خش می افتد و یا به سادگی لک می پذیرد و یا حتی قیمت بالایی که دارد، هنوز هم طرفداران متعدد و خاص خودش را دارد. سنگ مرمر دارای شفافیت و برق خاصی است که باعث شده است جلوه و سطح آن کاملا بی نقص نشان داده شود. اما سنگ مرمریت با اینهمه مزایا و زیبایی های خاصی که دارد، نیازمند نگهداری و مراقبت بیشتری نسبت به سایر سنگ ها می باشد. 

اما سنگ مرمریت با اینهمه مزایا و زیبایی های خاصی که دارد، نیازمند نگهداری و مراقبت بیشتری نسبت به سایر سنگ ها می باشد. سنگ مرمر دارای انواع مختلفی می باشد و از بین سنگ های مرمریت، استفاده از سنگ مرمریت کوه سفید قم در کف ساختمان توصیه نمی شود زیرا این سنگ کمی ضعیف است و دارای مقاومت کمی می باشد. اما مرمریت خوی و مرمریت خوبسنگان از انواع مرمریت هایی هستند که مقاومت بیشتری دارند و می توان از آنها در کف ساختمان ها و حتی فضاهای ادارای و تجاری لوکس استفاده کرد.

سنگ مرمریت کف

سنگ تراورتن

سنگ تراورتن کف

سنگ تراورتن نسبت به سایر سنگ ها مقاومت کمتری دارد. به صورتی که نمی تواند فشار را تا حد زیادی تحمل کند و بیشتر به عنوان سنگ تزئینی شناخته می شود. اما در برابر زیبایی خاص خود را دارد و توجه بسیاری از افراد را به خود جلب می کند. به همین دلیل این سنگ معمولا در کف سالن و راهروهای انواع ساختمان ها دیده می شود.
با اینکه سنگ تراورتن درخشان نیست اما باز هم طرفداران خاص خود را دارد. در مقایسه سنگ مرمریت، تراورتن از سختی کم تری برخوردار است و سطح آن نرم تر می باشد. این نوع سنگ در شرایط آب و هوایی مختلف مقاومت بالایی دارد و می توان از آنها در نمای ساختمان نیز استفاده کرد. به دلیل تنوع بالای طرح و رنگ های این سنگ، می توان از آن در قسمت های مختلف ساختمان و حتی کف ساختمان استفاده کرد و طراحی های منحصر به  فردی را خلق کرد.

سنگ گرانیت

سنگ گرانیت از انواع سنگ های زیبا و مقاوم است که برای استفاده در کف ساختمان مورد توجه اکثر مردم قرار می گیرد. حتی برخی از افراد از سنگ گرانیت در کنار دیگر سنگ ها برای خلق یک طرح زیبا و منحصر به فرد در کف ساختمان استفاده می کنند. سنگ گرانیت دارای مقاومت بسیاری است و به همین دلیل استفاده از آن در فضای بیرون و کف ساختمان توصیه می شود. سنگ گرانیت اگر در حالت صیقلی باشد، کریستال های درون سنگ به وضوح برق می زنند و سطح سنگ را براق جلوه می دهند. در این حالت سنگ گرانیت در زیباترین شکلش قرار دارد.  در واقع، استفاده از سنگ گرانیت در کف ساختمان به نوع آن بستگی دارد و در واقع، سطح نهایی و صیقل داده شده این سنگ است که باعث زیباتر شدن فضای داخلی ساختمان می شود

سنگ کف

سنگ گرانیت نیز در انواع مختلفی در بازار موجود است که معمولا در دوام و مقاومت هیچ تفاوتی با یکدیگر نداشته و تنها طرح ها و رنگ های آن با یکدیگر متفاوتند. تمامی این سنگ ها، از سنگ های کاربردی برای استفاده در کف ساختمان به شمار می روند. شما می توانید بسته به بودجه، سلیقه و حتی هارمونی فضای ساختمان خود یکی از این سنگ ها را برای کف ساختمان انتخاب کنید.تاریخ انتشار :

event اسفند ۶, ۱۳۹۸
دیدگاه‌ها
پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

payment پرداخت در محل 
check_box ضامن کیفیت
alarm_on تحویل سریع
attach_money ضامن قیمت
local_offer تخفیفات ویژه