معدن عقیق سبلان، بزرگ ترین معدن عقیق در جهان

عقیق سبلان

معدن عقیق سبلان جز بزرگترین معادن گوهر سنگ عقیق در جهان است که بیشترین تنوع طرح و رنگ را دارد. سنگ های این معدن دارای ابعاد بزرگ و میانگین 5 تن هستند و بزرگ ترین سنگ عقیق جهان به تناژ 50 تن نیز از سنگهای توده ای این معدن است.


تنوع رنگی معدن عقیق سبلان

عقیق سبلان دارای بیشترین طیف رنگی بین دیگر انواع سنگ عقیق است. عناصری همچون مس، آهن و کروم سبب به وجود آمدن رنگ ها و جلوه های سرخ و زرد در سنگ های زیبا و بی همتای عقیق سبلان شده است. اکثر طیف های رنگین کمانی در این سنگ ها موجود بوده و غلبه با رنگهای گرم قرمز ، نارنجی و زرد است که نزد کارشناسان جواهرشناسی به عقیق پاییزی مینیاتوری مشهور است.

عقیق سبلان بدون محدودیت دارای تنوع رنگی فوق العاده است به طوری که در بعضی از قسمت های این سنگ رنگ های بنفش، آبی، سفید یخی نیز دیده می شود.

انواع رنگ های عقیق سبلان

عقیق پاییزی

اکثرا رنگ هایی با تناژ گرم مانند قرمز، نارنجی و زرد در این این نوع عقیق غلبه دارد، به طوری که این رنگ ها به صورت رگه هایی کاملا طبیعی به شکل برگ و درختان پاییزی جلوه می کند؛ از همین رو به آن عقیق پاییزی گفته میشود.


عقیق سبلان در جواهرات

گوهر سنگ عقیق سال هاست در صنعت جواهر سازی کاربرد زیادی دارد. عقیق سبلان نیز به دلیل تنوع رنگ، طرح و ابعاد در انواع جواهرات از جمله آویز گردنبند، انگشتر، دستبند و … مورد استفاده قرار میگیرد.


مصنوعات عقیق سبلان

کاربرد عقیق سبلان به جواهرات محدود نمی شود؛ از این گوهر ارزشمند در انواع مصنوعات از جمله ساعت رومیزی، تابلو سنگ عقیق، ابزار آلات ماساژسنتی، هاون، کاسه سنگی عقیق و حتی روشویی و وان حمام نیز استفاده می شود که در گالری زیر میتوانید مشاهده نمایید:

attachment برچسب‌ها :


Publish on: event دی ۷, ۱۳۹۹
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

check_box ضامن کیفیت رضایت و اطمینان خاطر از خرید
alarm_on تحویل سریع بارگیری از نزدیک ترین محل تولیدی
attach_money ضامن قیمت راهبرد ما، سود کمتر - فروش بیشتر
local_offer باشگاه مشتریان تخفیفات - شرایط ویژه فروش