موزاییک پلیمری

موزاییک پلیمری یکی از گزینه های مناسب برای پوشش کف فضای خارجی در مناطق، با شرایط آب و هوایی مختلف به حساب می آید که میتواند در حیاط – پارک – پیاده رو  و … استفاده گردد.

مشاهده همه ۹ نتیجه


موزاییک پلیمری یک نوع سنگ مصنوعی است که از ترکیب بتن و مواد پلیمری ساخته می شود. در واقع بتنی از آب، سیمان پرتلند و افزودنی‌های بتنی تهیه و از آن برای ساخت موزاییک پلیمری استفاده می کنند؛ به این صورت که طی فرایند پلیمریزاسیون، شبکه ای متراکم و مستحکمی از سیمان تشکیل شده که به دنبال این واکنش شیمایی تمامی ترکیبات و سنگدانه های سیمان به یکدیگر چسبیده و موزاییک پلیمری را ایجاد می کند. موزاییک به دست آمده از این روش استحکام و مقاومتی در حدود ۲ برابر بیشتر از بتن دارد.

ویژگی های موازییک پلیمری

موزاییک پلیمری همانطور که گفته شد به دلیل نحوه تولید و ساخت آن یکی از مقاوم ترین محصولات بتنی است. از همین رو در شرایط آب و هوایی مختلف، خصوصا در شرایط یخبندان و سرما مقاومت بالایی از خود نشان می دهد. همچنین کفپوش بتنی پلیمری حرارت های بسیار بالا تا ۲۰۰ درجه سانتی گراد را هم بدون آسیب دیدگی تحمل می کند.

از دیگر ویژگی های موزاییک پلیمری می توان به رخنه نکردن آب در داخل این موزاییک ها اشاره کرد به طوری که درصد جذب آب آنها، چیزی در حدود کمتر از ۳٪ برآورد شده است. به طور کلی دلیل این ویژگی ها تراکم چشمگیر ساختار این نوع موزاییک است.

موزاپیک پلیمری دارای تنوع رنگ و نقش های بسیاری است. لازم به ذکر است که رنگ های استفاده شده در این موزاییک ها به صورت عمقی و از انواع معدنی بوده و در مقابل نور و اشعه ی خورشید و تغییرات دما مقاوم بوده و تا مدت ها براقیت و شفافیت خود را از دست نیم دهند.

کاربرد های موزاییک پلیمری

موزاییک پلمیری را می توان به عنوان کفپوش و سنگفرش فضای خارجی مانند حیاط، پیاده رو ها، معابر و باغ و …، کف سازی و جدا سازی بخش های حیاط، پیاده رو سازی و ساخت جدول دور درختی و دور باغچه ای استفاده کرد.