موزاییک پلیمری

موزاییک پلیمری یکی از گزینه های مناسب برای پوشش کف فضای خارجی در مناطق، با شرایط آب و هوایی مختلف به حساب می آید که میتواند در حیاط – پارک – پیاده رو  و … استفاده گردد. در توضیحات پایین صفحه میتوانید بیشتر در باره این کف پوش ها بدانید.

مشاهده همه 18 نتیجه


موزاییک پلیمری یک نوع پوشش کف است که از ترکیب بتن و مواد پلیمری ساخته می شود. در واقع بتنی از آب، سیمان پرتلند و افزودنی‌های بتنی تهیه و از آن برای ساخت موزاییک پلیمری استفاده می کنند؛ به این صورت که طی فرایند پلیمریزاسیون، شبکه ای متراکم و مستحکمی از سیمان تشکیل شده که به دنبال این واکنش شیمایی تمامی ترکیبات و سنگدانه های سیمان به یکدیگر چسبیده و موزاییک پلیمری را ایجاد می کند. موزاییک به دست آمده از این روش استحکام و مقاومتی در حدود ۲ برابر بیشتر از بتن دارد.

در این صفحه مطالب زیر را میخوانید:


ویژگی های موازییک پلیمری

موزاییک پلیمری همانطور که گفته شد به دلیل نحوه تولید و ساخت آن یکی از مقاوم ترین محصولات بتنی است. از همین رو در شرایط آب و هوایی مختلف، خصوصا در شرایط یخبندان و سرما مقاومت بالایی از خود نشان می دهد. همچنین کفپوش بتنی پلیمری حرارت های بسیار بالا تا ۲۰۰ درجه سانتی گراد را هم بدون آسیب دیدگی تحمل می کند.

از دیگر ویژگی های موزاییک پلیمری می توان به رخنه نکردن آب در داخل این موزاییک ها اشاره کرد به طوری که درصد جذب آب آنها، چیزی در حدود کمتر از ۳٪ برآورد شده است. به طور کلی دلیل این ویژگی ها تراکم چشمگیر ساختار این نوع موزاییک است.

موزاپیک پلیمری دارای تنوع رنگ و نقش های بسیاری است. لازم به ذکر است که رنگ های استفاده شده در این موزاییک ها به صورت عمقی و از انواع معدنی بوده و در مقابل نور و اشعه ی خورشید و تغییرات دما مقاوم بوده و تا مدت ها براقیت و شفافیت خود را از دست نیم دهند.


کاربرد های موزاییک پلیمری

موزاییک پلمیری را می توان به عنوان کفپوش و سنگفرش فضای خارجی مانند حیاط، پیاده رو ها، معابر و باغ و …، کف سازی و جدا سازی بخش های حیاط، پیاده رو سازی و ساخت جدول دور درختی و دور باغچه ای استفاده کرد. این محصولات با توجه به امکان برخورداری از قالب ها و طرح ها و رنگ های متنوع، قابلیت داشتن ظاهری مانند انواع سنگ های طبیعی را دارند که به همین دلیل گاها به آن سنگ مصنوعی نیز گفته میشود.

موزاییک پلیمری زرد و طوسی طرح کالیفرنیا
چهار تایل موزاییک پلیمری طرح خورشید
موزاییک پلیمری قرمز و سفید طرح قلوه سنگ
موزاییک پلیمری طرح تفتان - چینش جدولی

مزایا موزاییک پلیمری

  • سرعت اجرای بالا و کاهش هزینه های اجرایی
  • مقاومت حرارتی بسیار بالا
  • وزن پاییین و سبک
  • قابلیت شستشوی آسان
  • چند منظوره (استفاده از طرح و رنگ های مختلف در تمامی فضای ساختمان)
  • عدم نیاز به برشکاری حین اجرا

معایب موزاییک پلیمری

  • عدم استفاده در مناطق پر تردد وسایل نقلیه
  • دقت بالا در روند تولید
  • حساسیت محصول در استفاده از مواد اولیه تولید (فوق روان کننده و آب)
با شماره های زیر تماس بگیرید
در صورت عدم برقراری ارتباط، شماره همراه خود را جهت تماس وارد نمایید.