مجسمه سنگی

نمایش 1–24 از 38 نتیجه

مهره های شطرنج سنگی

شطرنج سنگی

۳,۰۰۰,۰۰۰ تومان
add_shopping_cart
مجسمه اسب آبی

مجسمه اسب آبی

۱۲,۰۰۰,۰۰۰ تومان
add_shopping_cart
مجسمه ببر سنگی

مجسمه ببر سنگی

۱۱,۰۰۰,۰۰۰ تومان
add_shopping_cart
مجسمه خفاش سنگی

مجسمه خفاش سنگی

۱۷,۰۰۰,۰۰۰ تومان
add_shopping_cart
مجسمه سرباز رومی

مجسمه سرباز رومی

۳۵۰,۰۰۰,۰۰۰ تومان
add_shopping_cart
مجسمه سنگی ساعی

مجسمه سنگی ساعی

۳۵۰,۰۰۰,۰۰۰ تومان
add_shopping_cart

در این صفحه مشاهده خواهید کرد:

مجسمه، پیکره و یا تندیس به اثر هنری ساخته شده از سنگ، چوب، شیشه و … اطلاق میشود که برای به نمایش گذاشتن و یا یادآوری یک انسان، حیوان، شی و یا طرح خاص که میتواند نمادی از یک واقعه خاص باشد استفاده میگردد. این محصول بازار قابل توجهی در خارج کشور به همراه دارد که با توجه به ظرفیت های بینظیر داخل کشور میتوان میزان فابل توجهی از بازار تقاضای جهانی را به منظور افزایش صادرات سنگ و محصولات سنگی، سمت کشور هدایت کرد.

چرا مجسمه سنگی؟

در میان انواع مواد برای ساخت مجسمه، سنگ به دلایل زیر از همه محبوب تر و رایج تر است:

 1. قدمت طولانی مجسمه های سنگی
 2. زیبایی منحصر بفرد
 3. مقاومت و پایداری در برابر شرایط گوناگون فضای بسته و باز
 4. طول عمر بسیار بالا
 5. ارزش هنری بالاتر به واسطه جنس سخت

تقسیم بندی و انواع مجسمه

مجسمه های سنگی را میتوان از جنبه های متفاوتی تقسیم بندی کرد. از لحاظ سبک مانند سبک های هنری متفاوت ، نوع اشکال و طرح مانند مجسمه های انسان، مجسمه فرشته و دختر، حیوانات، اشیا و طرح ها.

به عنوان مثال در گالری زیر میتوانید انواع بهترین مجسمه از جمله مجسمه سردار قاسم سلیمانی، فرشته سنگی، اسب، مهره های شطرنج، پیکر انسان، شمایل و صورت شخصیت ها، شیر سنگی و … را مشاهده کنید.

کاربرد های مجسمه سنگی

مجسمه های سنگی به عنوان یک شی نمایشی تزئینی در جایگاه های متفاوتی بسته به نوع مجسمه مورد استفاده قرار میگیرد. انواع آن به ترتیب اهمیت عبارتند از:

 • مجسمه های بزرگ در بافت شهر و میدان ها به عنوان نماد های یادآوری انسان و یا رویداد خاص
 • به عنوان المان تزئینی در سر در ها، نما و ورودی های تالار ها، مجمتمع های مسکونی و خانه های شیک
 • به عنوان یک المان تزئینی در داخل خانه که میتواند به عنوان یک المان مستقل و یا به صورت ترکیبی ( مثلا در شومینه، ابتدای صراحی های پلکان و …) قرار بگیرد.

مجسمه های پیش ساخته یا سفارشی؟

مجسمه سنگی کوجک دکوراتیو

مجسمه های پیش ساخته

مجسمه های سنگی عموما به شکل محصولات از پیش ساخته شده و یا سفارشی قابل تهیه هستند. مجسمه های پیش ساخته عموما در ابعاد کوچک و سانتی متری هستند که نمونه آنها در فهرست محصولات قابل مشاهده است. از ویژگی های بارز این محصولات ظرافت و دقت بالای جزئیات در اجرای آنها است.

مجسمه های سفارشی

در مورد مجسمه های با ابعاد بزرگ تر عملا بحث کاملا متفاوت است و این محصولات عموما به شکل پیش ساخته ارائه نمیشود. چرا که هزینه و زمان ساخت هر پیکره نسبتا بالا بوده و به دلیل تنوع بسیار بالای طرح ها، ابعاد، جنس و همچنین دست ساز بودن این مجسمه ها نمیتوان به صورت محصول پیش ساخته ارائه کرد. به همین دلیل سنگ وزین پس از دریافت طرح، ابعاد و جنس سنگ مورد نظر، مجسمه را طی زمان بندی تحویل شما خواهد داد.

برای نمونه مجسمه های فرشته محبوبیت بالایی برای استفاده در نمای ساختمان و درگاه های ورودی دارند. اما هزاران طرح از مجسمه فرشته میتوان ترسیم و در نهایت بر روی سنگ تراش داد.

در دو تصویر زیرین مجسمه ساز کار کشته و هنرمند معروف، آلبرت را مشاهده میکنید که در کنار مجسمه های سفارش داده شده ایستاده اند.

مجسمه ساز آلبرت با اسب سنگی
آلبرت مجسمه ساز

قیمت مجسمه سنگی و روش پرداخت

محاسبه قیمت پیکره – تندیس یا مجسمه سنگی به عوامل زیر بستگی دارد:

 • جنس و نوع سنگ (تراورتن – مرمریت – مرمر)
 • ابعاد و ضخامت طرح
 • طرح – میزان ظرافت و دقت لازم

پس از مشخص شدن تمامی موارد بالا استعلام هزینه و زمان ارائه میشود و پس از دریافت ۵۰٪ مبلغ کل به عنوان پیش پرداخت ساخت مجسمه آغاز و پس از اتمام تحویل میگردد که خدمات نصب هم بنا به درخواست، میتواند انجام شود.

شماره همراه خود را جهت برقراری تماس سریع و مشاوره وارد نمایید.
phone_android
با شماره های زیر تماس بگیرید