سنگ پارکینگ

سنگ پارکینگ

پارکینگ ساختمانی های مسکونی – تجاری – اداری و … غالبا سرپوشیده هستند که بسته به نقشه بنا میتواند محل عبور ساکنین نیز باشند. ما با در نظر گرفتن این شرایط بهترین انتخاب ها برای سنگ پارکینگ را به شما ارائه میدهیم تا از انتخابی مطمئن و استاندارد بهره ببرید.

سر تیتر های سنگ پارکینگ :

سنگ پارکینگ

بهترین سنگ ها برای کف پارکینگ

بهترین سنگ ها برای پارکینگ، منظور بهترین انتخاب از لحاظ استاندارد های مورد نیاز است. شاید با سنگی ارزان بتوان انتخابی به مراتب بهتر از سنگ های بسیار گران داشته باشیم و باید این امر را بدانیم که پوشش کف پارکینگ مسئله بسیار حائز اهمیتی است. چرا که این فضا از سخت ترین بخش های ساختمان از لحاظ کاربری است.

شرایط پارکینگ

 1. احتمال نشت روغن از خودرو ها
 2. قرار گیری ۱۰۰ درصدی در معرض رطوبت
 3. کشیده شدن اجسام سنگین
 4. ریخته شدن مایعات اسیدی
 5. قرار گرفتن اجسام سنگین

۱/ گرانیت: همانطور که با توجه به شرایط ذکر شده مشاهده می‌فرمایید، کف پارکینگ ها جزو فضاهایی با کاربری سخت محسوب میشوند که علاوه بر استقامت باید جلوه زیبایی داشته باشند. به همین جهت هست که سنگ های گرانیت با ضخامت خداقلی ۲ سانت جزو بهترین انتخاب ها برای کف پارکینگ هستند. چرا که جذب آب فوق العاده پایینی داشته و مقاومت فشاری بسیار خوبی دارند.

۲/ کریستال: اگر مایل به استفاده از سنگ های سفید و روشن در کف پارکینگ هستید، انتخاب شما میتواند سنگ های چینی کریستال باشد. سنگ های الیگودرز و ازنا و پس از آن نیریز از گزینه های مورد قبول هستند. این سنگ ها در برابر شرایط اسیدی از مرمریت ها مقاومت بهتری دارند ولی به مرور زمان ساب سنگ از بین خواهد رفت که میتوان با ساب در محل، این مورد را برطرف کرد. ضمنا توصیه ما در این سنگ ها به ضخامت ۲.۵ سانت به بالا است.

۳/سنگ کوبیک یا لاشه سنگ های پرفیری: یکی از انتخاب های مناسب برای کف پارکینگ در فضاهای خارجی و سر باز، استفاده از کوبیک یا لاشه سنگ می باشد، زیرا مقاومت و استحکام بالایی در برابر شرایط جوی و آب هوایی دارد و از لغزندگی خودرو در روزهای برفی و یخبندان جلو گیری می کند.

سنگ کف پارکینگ مرمریت
سنگ کف پارکینگ
سنگ کف پارکینگ کرم قهوه ای
سنگ کف و دیوار پارکینگ همراه با اسلب بوک مچ
سنگ پارکینگ دیوار و کف
سنگ پارکینگ
سنگ کف و سنگ دیوار پارکینگ
سنگ دیوار و کف پارکینگ

استفاده از مرمریت در کف پارکینگ

سنگ های مرمریت در حالت کلی گزینه مناسبی برای کف پارکینگ نیستند. میزان جذب بالای روغن، مقاومت خمشی و سایشی پایین سبب میشود که این سنگ به مرور زمان آسیب ببیند. در عکس زیر نمونه ای از بکار گیری این سنگ در پارکینگ را مشاهده می‌فرمایید. گرچه رنگ تیره و همچنین ابعاد تایل کوچک این سنگ را به استانداردهای بکارگیری در پارکینگ نزدیک کرده است، اما پس از گذشت زمان شاهد ایجاد خط و خش بر روی آن خواهیم بود که از زیبایی این سنگ خواهد کاست. (شایان ذکر است با کشیدن ساب بر روی سنگ خط و خش و کدر بودن برطرف میگردد)

سنگ اسپایدر تایل در پارکینگ

سنگ دیوار پارکینگ

انتخاب سنگ دیوار پارکینگ نیز بسیار مهم است. به طور کلی برای این منظور می توان از سنگ های تراورتن، مرمریت و گرانیت استفاده کرد. اما بسته به شرایط و موقعیت مکانی پارکینگ انتخاب بهترین گزینه متفاوت خواهد بود. اگر پارکینگ در معرض رطوبت و فضای بیرونی قرار ندارد می توانید از سنگ مرمریت استفاده کنید. سنگ های تراورتن نیز قابلیت استفاده در بدنه و دیوار پارکینگ را نیز دارا هستند اما باید گفت که بهترین و مناسب ترین سنگ برای دیوار گرانیت بوده که از مقاومت فشاری و سایشی بالا، عدم جذب آلودگی، جذب آب بسیار پایین، مقاوم در برابر سرما و یخبندان و تنوع رنگی مناسب برخوردار است.

برای زیبای سازی محوطه پارکینگ میتوانید از اسلب های بوک مچ و فورمچ که در تصاویر زیر موجود است، استفاده کنید.

سنگ مرمریت طرح چوب در طراحی دیوار پارکینگ
سنگ دیوار و کف پارکینگ
سنگ دیوار پارکینگ طراحی با سنگ آنتیک
سنگ دیوار پارکینگ طراحی با اسلب بوک مچ
سنگ آنتیک در سنگ دیوار پارکینگ
سنگ مرمریت طرح چوب در طراحی سنگ دیوار پارکینگ

سنگ رمپ پارکینگ

رمپ پارکینگ درگاه ورودی خودروها به طبقات مختلف و یا سطوح با ارتفاع متفاوت است. لازمه و ویژگی اصلی که بایستی در رمپ ها رعایت شود، در نظر گرفتن راهکاری برای برخورداری از بیشترین اصطکاک سطحی برای جلوگیری از سر خوردن خودرو ها بر روی آن است. برای این امر معمولا سنگ ها را به صورت کرکره ای بر روی رمپ ها کار میکنند. این راهکار برای سنگ های گرانیت مناسب و استاندارد است.

در مورد سنگ های مرمریت به دلیل ساییده شده لبه ها پس از مدت زمان کوتاه، اصطکاک لازم را برای جلوگیری از سر خوردن خودرو ایجاد نمیکند. لذا توصیه اکید ما استفاده از سنگ های گرانیت است. پرداخت استفاده شده در کاربری رمپ پارکینگ نباشد صیقلی و حتی هوند باشد. توصیه ما پرداخت اسکرچ – کات بروکن است. سنگ بازالت نیز یکی از گزینه های بسیار مقاوم و با اصطکاک بالا برای کاربری در رمپ پارکینگ است که به ذات خود دارای بالاترین سطح اصطکاک است که مانند گیره به لاستیک میچسبد و از سر خوردن و درجا چرخیدن چرخ جلوگیری میکند.


ویژگی های سنگ پارکینگ

به طور کلی با توجه به موارد ذکر شده سنگ پارکینگ در کاربری دیوار و کف باید ویژگی های زیر را دارا باشد:

 • مقاومت بالا در برابر فرسایش و فشار
 • جذب آب بسیار پایین
 • عدم جذب آلودگی
 • مقاوم در برابر سرما و یخبندان
 • ضخامت مناسب

قیمت سنگ پارکینگ

قیمت سنگ کف و دیوار پارکینگ به آیتم های مختلفی بستگی دارد که در ذیل به آنها اشاره شده است:

 • نوع سنگ
 • کیفیت و نوع فراوری
 • ابعاد و ضخامت سنگ
با شماره های زیر تماس بگیرید
در صورت عدم برقراری ارتباط، شماره همراه خود را جهت تماس وارد نمایید.

سوالات رایج سنگ پارکینگ

 1. بهترین انتخاب برای سنگ کف پارکینگ چیست؟

  سنگ های گرانیت با ضخامت ۲ سانت جزو بهترین انتخاب ها برای کف پارکینگ هستند. چرا که جذب آب فوق العاده پایینی داشته و مقاومت فشاری بسیار خوبی دارند.

 2. بهترین انتخاب برای سنگ دیوار پارکینگ چیست؟

  انتخاب سنگ دیوار پارکینگ نیز بسیار مهم است. به طور کلی برای این منظور می توان از سنگ های تراورتن، مرمریت و گرانیت استفاده کرد. اما بسته به شرایط و موقعیت مکانی پارکینگ انتخاب بهترین گزینه متفاوت خواهد بود.

 3. ویژگی های سنگ پارکینگ کدام اند؟

  مقاومت بالا در برابر فرسایش و فشار
  جذب آب بسیار پایین
  عدم جذب آلودگی
  مقاوم در برابر سرما و یخبندان
  ضخامت مناسب

 4. قیمت سنگ پارکینگ به چه عواملی بستگی دارد؟

  نوع سنگ
  کیفیت و نوع فراوری
  ابعاد و ضخامت سنگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

98 - = 90

ضامن کیفیترضایت و اطمینان خاطر از خرید
تحویل سریعبارگیری از نزدیک ترین محل تولیدی
ضامن قیمت راهبرد ما، سود کمتر - فروش بیشتر
باشگاه مشتریانتخفیفات - شرایط ویژه فروش