شومینه سنگی، شومینه دکوراتیو

از انواع آن میتوان به شومینه های آجری، شومینه های سنگی، شیشه ای و با سبک های مدرن، کلاسیک و … اشاره کرد. شومینه های سنگی آماده از پر کاربرد ترین و رایج ترین آن ها هستند.

مشاهده همه ۱۰ نتیجه

شومینه سنگی تهمینه

شومینه سنگی اروس

۲۳,۰۰۰,۰۰۰ تومان
add_shopping_cart

شومینه جدا از رسالت اصلی خود (گرما بخشی) امروزه یکی از عناصر زیبایی بخش فضای داخلی خانه به حساب میاید. امروزه به دلیل استقبال و تقاضای زیاد برای اجرای شومینه، چه به دلیل زیبایی و چه به دلیل گرما بخشی، مدل های متنوع بسیاری برای آن موجود است.

انواع شومینه

۱/ از نظر نوع جنس : از انواع آن میتوان به شومینه های آجری، شومینه های سنگی، برقی و … با سبک های مدرن، کلاسیک، ایرانی باستانی، ساده و … اشاره کرد. شومینه های سنگی از پر کاربرد ترین و رایج ترین آن ها هستند. چرا که سنگ ها عناصر کاملا طبیعی هستند که علاوه بر زیبایی منحصربفرد، مقاومت بالایی دارند.

۲/ از نظر نوع سوخت: میتوان به شومینه هیزمی، برقی، گازی و ژله ای اشاره کرد. بسته به نوع کشور محل زندگی انتخاب میتواند متمایز باشد. مثلا در ایران به دلیل ارزان بودن گاز تقریبا تمامی شومینه ها گازی هستند و در اروپا به دلیل ارزان بودن برق و بازدهی بالاتر، شومینه ها برقی هستند.

۳/ از نظر حالت قرار گیری: به طور کلی شومینه ها میتوانند در حالت های دیواری، گوشه ای و یا کنج و دوطرفه اجرا گردند که بسته به طراحی و معماری داخلی یکی از گزینها انتخاب میشود.

مزایای شومینه

شومینه دکوراتیو علاوه بر کاربری گرمایشی، یک عنصر زیبایی بخش در داخل خانه به حساب می آید. زیبایی ساختاری خود بعلاوه زیبایی برخورداری از آتش طبیعی در فضای خانه از مزایای آن است. اما این مورد را باید با علم به معایب آن در نظر گرفت.

معایب شومینه

  1. بزرگترین و شاخص ترین معایب شومینه، راندمان بسیار پایین و هد رفت بالای انرژی است. به طوری که میتوان گفت غالبا فقط ۱۵ درصد از گرما به محیط خانه وارد و باقی آن اتلاف میگردد. البته در برخی موارد این هدر رفت را با معماری اصولی و استفاده از تجهیزات تا ۷۰ درصد کاهش داده اند که یکی از این راه ها را میتوان استفاده از دیوار های دوجداره و فضای خانه و سیستم چرخشی حرارت در آن دانست.
  2. گرمای تولیدی غالبا برای ساختمان کافی نیست و نیاز به سیستم گرمایشی دیگر در کنار آن مخصوصا در شرایط آب و هوای بسیار سرد وجود خواهد داشت.
  3. دیگر معایب آن مربوط به شومینه های طبیعی چوبی است که ایجاد دوده میکند و نظافت و نگهداری را دشوار خواهد کرد. البته این امر در شومینه های گازی و برق وجود ندارد.

قیمت شومینه دکوراتیو به چه عواملی بستگی دارد؟ – ارزانترین و گرانترین ها

قیمت شومینه های سنگی پیش ساخته و یا آماده بر اساس چندین فاکتور مشخص میگردد:

  1. نوع سنگ
  2. طرح، ابزار ها و تزئینات سنگی بکار رفته
  3. ابعاد شومینه

شما در سنگ وزین و در فهرست بالا میتوانید شومینه ها را با قیمت بروز مشاهده و سفارش دهید. همچنین اگر مدل درخواستی شما در فهرست محصولات نبود، با ارسال عکس مدل، شومینه را در منزل خود خواهید داشت.

شماره همراه خود را جهت برقراری تماس سریع و مشاوره وارد نمایید.
phone_android
یا با شماره های تماس بگیرید
-