مشاوره خرید سنگ ساختمانی

راهنما و مشاوره خرید سنگ ساختمانی

مقدمه

انتخاب درست، استاندارد و کاربردی سنگ به عنوان یکی از مصالح ساختمانی در کاربری های متفاوت، به عنوان پوشش کف، دیوار، پله، نما ساختمان در فضای داخلی و خارجی ساختمان و همچنین محوطه سازی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است؛ چرا که استفاده و کاربرد نادرست و غیر اصولی سنگ ها سبب تغییر شکل، شکستن و فرسایش و در نتیجه عدم کارایی آنها و هزینه های اضافی و گزاف خواهد شد.


علاوه بر موارد ذکر شده به دلیل تنوع سنگ های ساختمانی و موارد مصرف متفاوت در اقلیم های مختلف داخل کشور و همچنین خارج از کشور (صادرات سنگ)، انتخاب مناسب ترین گزینه برای پروژه های ساختمانی دشوار تر بوده؛ از همین رو بهره گیری از مشاوره کارشناسان متخصص در این حوزه می تواند شما را در این امر یاری نماید.


راهنمای خرید سنگ دیوار

سنگ دیوار لابی

از سنگ های شیک و رگه دار استفاده کنید. بهترین گزینه استفاده از سنگ های رگه دار (رگه های بلند) به شکل بوک مچ و یا فور مچ است. به هر حال بسته به میزان هزینه ای که در نظر دارید یکی از سه گزینه زیر انتخاب شما خواهد بود.

۱/ پولش مهم نیست فقط بی نظیر باشه

در گرانترین و شیک ترین حالت میتوانید از سنگ ها مرمر مانند مرمر پرتقالی – مرمر آتشین که قابلیت عبور نور را از خود دارند استفاده کنید. سنگ های گرانیت طرح دار (انواع گرانیت های بیرجند و انواع دیگر خارجی) نیز با فراوری های متنوع میتواند گزینه بسیار شیک برای دیوار لابی باشد.

۲/ زیاد گرون نباشه – زیبا هم باشه

در حالت اقتصادی تر از مرمریت و کریستال چینی و یا حتی تراورتن بهره ببرید. مثل سنگ چینی ازنا – چینی الیگودرز – چینی پاتک – تراورتن موجدار – مرمریت لاشتر – مرمریت نجف آباد، اسپایدر و …

۳/ ارزون باشه – در خور لابی باشه

و در ارزانترین حالت میتوانید از سنگ آنتیک و یا سوپر براش در طرح های بسیار متنوع بهره ببرید. سنگ های مصنوعی مانند ماربل شیت ها و دیوار پوش های سه بعدی و ترمو وال ها نیز در این دسته جای میگیرند.


سنگ دیوار راه پله و مشاعات

به دلیل متراژ بالا و مرکز توجه نبودن از سنگهای به صرفه استفاده کنید. بهترین گزینه استفاده از سنگ های مرمریت و تراورتن در رنگهای روشن است. در صورت تمایل به استفاده از رنگ های روشن (سفید) به منظور نور بهتر و بزرگ تر نشان داده شدن راه پله میتوانید از سنگ چینی نیز استفاده نمایید.

درجه اول: تراورتن ها، مرمریتها و سنگ های چینی روشن مانند تراورتن عباس آباد و حاجی آباد، چینی ازنا و قروه و مرمریت دهبید شایان – آباده – هرسین – پرشین (لته – سیلک ) -کوه سفید – شهیادی

درجه دوم: مرمریت های آباده – رزگلد – گلبو – خوی – بسطام – اورینتال – جوشقان – صلصالی روشن و همچنین سنگ های چینی با با رگه های بیشتر مانند الیگودرز و نیریز و سیرجان

و انتخاب سنگ مکمل با رنگ های تیره نیز جلوه زیبایی خواهد ساخت که میتوانید از انواع سنگهای زیر استفاده کنید.

درجه سوم:

 • سنگ لایم استون: یکی دیگر از سنگ های مقرون بصرفه و روشن که می توان برای دیوار راه پله به کار برد سنگ لایم استون است. مشروط بر این که در معرض رطوبت قرار نگیرد.

سنگ بازالت نیز به واسطه ظاهر جالب خود اخیرا مورد استفبال معماران و سازندگان قرار گرفته است. این سنگ انتخاب بسیار مناسبی از لحاظ مقاومت در فضای بیرونی و داخلی بوده و با قبمت مقرون به صرفه میتواند گزینه مناسبی برای سنگ راه پله باشد.


دیوار فضای باز

تراورتن و دیوار فضای باز

دیوار فضای خارجی به دلیل قرار گرفتن در معرض رطوبت – گرما – سرما – اشعه آفتاب باید از سنگ های با جذب آب پایین و مقاوم در برابر این شرایط استفاده گردد. انواع تراورتن (عباس آباد – حاجی آباد – آبگرم ) برای این کاربری مناسب هستند.

گرانیت و دیوار فضای باز

همچنین میتوانید از انواع سنگ های گرانیت نیز در دیوار های فضای بیرونی بهره ببرید. که در این میان سنگ گرانیت سبز جنگلی میتواند بهترین و زیبا ترین گزینه باشد و پس از آن گرانیت های تویسرکان – مشکی نطنز – نهبندان – سفید نطنز و … قرار میگیرند.

سنگ چینی و دیوار فضای بیرونی

سنگ های چینی از جمله سنگ ها همه کاره و زیبا هستند که در فضای داخلی و خارجی میتوان از آنها بهره برد. از جمله پر کاربرد ترین این سنگ ها بر روی دیوار فضای بیرونی میتوان از سنگ الیگودرز و ازنا نام برد. اگر تمایل به کاربرد رنگ سفید با ترکیب طوسی دارید بدون شک سنگ های چینی بهترین گزینه برای شماست.

کالکشن سنگ چینی کریستال

سنگ مرمریت و دیوار فضای بیرونی

به طور کلی سنگ مرمریت برای قرار گرفتن در فضای بیرونی مناسب نیست. اما تحت شرایطی میتوان از این سنگ در فضای بیرونی بهره برد که غالبا به نوع فراوری سنگ مربوط میشود. این عوامل شامل ضخامت بالا – ساب غیر براق – و عدم استفاده از سنگ هایی که شوره میزنند (مانند مرمریت طرح چوب)، میباشد. به عنوان مثال سنگ نسابیده گندمک و فراوری های مختلف لاشتر از جمله این سنگ ها هستند.


راهنمای خرید سنگ کف

راهنمای خرید سنگ کف فضای بسته

این فهرست شامل کف داخل خانه / لابی / رستوران / مجتمع های تجاری و اداری میباشد. به طور کلی ابعاد سنگ های کف به صورت تایل (مربعی) است که هر قدر ابعاد بزرگتر باشند، جلوه زیباتری میسازد و قیمت نیز بالاتر خواهد بود.

رایج ترین سنگ ها برای کف داخل خانه

سنگ های تایل کرم دهبید، سنگ های تایل چینی روشن مانند ازنا و الیگودرز و پس از آن سنگ های آباده و صلصالی از رایج ترین سنگ ها برای کف داخل خانه میباشند. حال سنگ های دیگر شبیه به این سنگ ها نیز در این دسته جای میگیرند. برخی از سنگ های ذکر شده و دیگر گزینه های مناسب بر اساس سلیقه شما در لیست زیر آمده است:

در صورت تمایل به استفاده از سنگ های تیره در کف باید به این نکته آگاه باشید که در صورت خش و لکه افتادن سطح سنگ، زیبایی آن بسیار تحت تاثیر قرار خواهد گرفت.

البته سنگ گرانیت مقاومت سایشی بسیار بالایی داشته و از این امر نسبتا مستثنی است

سنگ کف آشپزخانه

توصیه میشود به جهت دوام و ماندگاری بالا، سنگ کف آشپزخانه را از بین انواع سنگ های گرانیت و یا چینی انتخاب نمایید. سنگ مرمریت به دلیل جذب و واکنش پذیری بالا نسبت به مواد اسیدی، گزینه مناسبی برای استفاده در کف آشپزخانه نیست. تنها درصورتی که از پوشش دهنده ها و محافظ های نانو استفاده کنید، مرمریت میتواند گزینه استاندارد برای کف آشپزخانه باشد. برای مشاهده و اطلاعات بیشتر این مقاله را بخوانید.

رایج ترین سنگ ها برای کف فضای مشاعات داخلی

از مهمترین فضاهای مشاعات داخلی میتوان به لابی – راهروها و کوریدور و همچنین راه پله ها اشاره کرد.

سنگ های تیره در این فضاها جایگاه ویژه ای دارند. از بهترین انواع سنگ های تیره برای کف میتوان به سنگ لاشتر اشاره کرد. بعد از این سنگ میتوان از سنگ های نجف آباد و دهبید استفاده کرد. همچنین اگر مقاومت آن برای شما اهمیت ویژه ای دارد میتوانید از سنگ گرانیت مشکی استفاده نمایید.

در درجه بعد، از رایج ترین رنگ ها برای سنگ کف، رنگ سفید و پس از آن کرم هست که میتوانید از بین سنگ های چینی و مرمریت انتخاب نمایید.

سنگ کف فضای باز و پارکینگ

سنگ گرانیت در پارکینگ

فضای باز و سنگ پارکینگ به دلیل برخورداری از کاربری سخت و قرار داشتن در معرض سرما و گرما و اشعه آفتاب و … انتخاب نوع کفپوش اهمیت ویژه ای دارد. در میان سنگ های گرانیت موارد زیر توصیه میگردد.

سنگ های چینی (کریستال) در کف پارکینگ

اغلب سنگ های چینی به دلیل مقاومت استاندارد و جذب آب و روغن ناچیز، با ضخامت ۲ سانت نیز مناسب برای پوشش کف پارکینگ در فضای داخلی و بیرونی هستند. مضاف بر این که این سنگ ها را میتوان با فراوری های سطحی متنوع مانند تیشه ای کردن و یا کات و یا اسکرچ و … به منظور اصطکاک بالا و زیبایی ارائه کرد.


راهنمای خرید سنگ نما

نمای سنگی کار شده با سنگ تراورتن آتشکوه

قیمت سنگ نما در حالت کلی هرچه روشن تر و با کیفیت تر باشد، بالاتر خواهد بود. بر همین اساس در دو دسته قیمتی و درجه ای سنگ های نما پیشنهاد میگردد.

سنگ های نما درجه ۱

سورت های سوپر سنگ های تراورتن و سنگ های چینی مناسب برای ساختمان های لوکس با رنگ روشن.

سنگ های نما درجه ۲

انتخابی اقتصادی برای نمای ساختمان ها


راهنمای خرید سنگ پله

سنگ پله به دلیل عرض کم و میزان فشار وارده بالا بایستی از سنگ های با ضخامت بالا (حداقل) سه سانت استفاده کرد. در این بین بنا به کاربرد سنگ پله در فضای داخلی و خارجی بایستی انتخاب مناسبی به عمل آورد.

پله در فضای داخلی یا خارجی؟

برای فضای داخلی میتوان از سنگ های چینی، مرمریت و گرانیت بهره برد. حال بسته به نوع کاربری میتوان از هر کدام از این سنگ های بهره برد که در ذیل به آن پرداخته شده است.

در فضای خارجی ساختمان بهترین انتخاب بهره گیری از سنگ های گرانیت است. در درجه بعد میتوان از سنگ های چینی بهره برد. استفاده از سنگ های مرمریت به دلیل کدر شدن در اثر عوامل محیطی و مقاومت خمشی پایین توصیه نمیگردد.

سنگ پله چینی

سنگ های چینی یکی از بهترین گزینه ها برای سنگ پله میباشند. محدودیت سنگ های چینی فقط در کاراکتر رنگی این جنس سنگ ها هست که در اغلب تنالیته سفید و طوسی هستند. سنگ های چینی از نظر مقاومت، زیبایی و جذب آب استاندارد های لازم برای پله های فضای بیرونی و داخلی را دارند.

سنگ پله مرمریت

سنگ مرمریت با تنوع طرح و رنگ بالا برای کاربری نه چندان سخت مانند راه پله های فضای بسته ساختمان های مسکونی و همچنین پله های داخل خانه های دوبلکس و این دست کاربرد ها مناسب است.

سنگ های مرمریت پله درجه ۱

سنگ های زیر را میتوان از دسته رایج ترین سنگ ها ی درجه ۱ مرمریت پله از لحاظ رنگ یا کیفیت دانست.

سنگ های گرانیت پله

سنگ گرانیت میتواند انتخاب مناسبی برای کاربری سخت مانند پله ساختمان های تجاری یا اداری باشد. در این بین سنگ گرانیت سبز بیرجند میتواند همه گزینه های زیبایی و مقاومت را در بر داشته باشد و انتخابی بی نظیر برای فضای داخلی و خارجی باشد. در حالی که گرانیت های دیگر بدون رگه و با طرح و رنگ ساده و قیمت پایین تر هستند.


دریافت مشاوره و راهنمایی خرید سنگ ساختمانی

کارشناسان سنگ وزین با تجربه بسیار بالا در شناخت سنگها و انواع کاربری و همچنین پیاده سازی انواع پروژه های ساختمانی و معماری، شناخت بسیار بالایی نسبت به انواع سنگ ها، کاربرد، معایب و مزایای هرکدام دارند.

کارشناسان خبره ما آماده ارائه بهترین خدمات از جمله مشاوره خرید سنگ و صادرات در جهت انتخاب بهترین گزینه به مشتریان محترم هستند. با بهره گیری از مشاوره رایگان سنگ وزین در زمان و هزینه شما صرفه جویی شده و انتخابی در خور و استاندارد خواهید داشت.


پرسش و پاسخ کوتاه راهنمای انتخاب سنگ

 1. بهترین سنگها برای استفاده در نما چیست؟

  در سالهای اخیر به دلیل فراوری های انجام شده بر روی سنگ تراورتن، این سنگ بهترین انتخاب برای نما است. از ویژگی های این سنگ رنگ و طرح های زیبا، وزن مناسب، مقاومت استاندارد و نظافت و نگهداری آسان آن است.

 2. بهترین انتخاب سنگ برای دیوار فضای بسته چیست؟

  سنگهای مرمریت به دلیل تنوع رنگ و طرح بالا و سطح براق و شفاف و قیمت مناسب بهترین انتخاب برای دیوار فضای بسته میباشد.

 3. بهترین انتخاب برای سنگ پله چیست؟

  سنگ پله در فضای داخلی غالبا از مرمریت استفاده میگردد. در قضای باز و بیرونی بهترین انتخاب گرانیت میباشد.

 4. بهترین انتخاب سنگ کف چیست؟

  به طور کلی برای کف پارکینگ گرانیت های با جذب آب کم مانند نهبندان و خرمدره ، برای کف فضای داخلی مرمریت ها مانند انواه سنگ دهبید و برای فضای بیرونی میتواند از انواع گرانیت و تراورتن در ضخامت های بالای ۲ سانت استفاده گردد.

با شماره های زیر تماس بگیرید
در صورت عدم برقراری ارتباط، شماره همراه خود را جهت تماس وارد نمایید.
دیدگاه‌ها
 1. بهرام :

  سلام
  کاش یه جایگاهی اضافه کنید که بتونیم برای دریافت مشاوره ی بهتر تصویر از ساختمان ارسال کنیم

  28 اردیبهشت 1400 - 10:47 ق.ظ
 2. مدیر :

  سلام
  برای دریافت مشاوره و ارسال عکس به راحتی میتونید از طریق شماره واتس اپ با همکاران ما در ارتباط باشید و یا تماس بگیرید.

  2 خرداد 1400 - 6:06 ب.ظ
 3. شایان :

  سلام اگر بخواهیم یک نمای به صرفه و در عین حال زیبا رو برای شهر تهران طراحی کنید چه سنگ های پیشنهاد می کنید؟

  28 اردیبهشت 1400 - 1:06 ب.ظ
 4. کامران :

  با سلام برای سنگ کف استفاده از کدام سنگ به صرفه تر است ؟

  28 اردیبهشت 1400 - 3:16 ب.ظ
 5. مدیر :

  سلام و درود
  برای سنگ کف فضای داخلی ساختمان، سنگ های مرمریت بهترین گزینه هستند.
  برای اطلاعات بیشتر به این صفحه مراجعه بفرمایید
  https://sangevazin.com/floor-stone/

  2 خرداد 1400 - 7:11 ب.ظ
 6. نگار سلطانی :

  مطلب خوب و کاربردی بود

  19 خرداد 1400 - 9:47 ق.ظ
 7. عرفان :

  سلام سنگ ساختمان مشابه عکس شما شوره زده ایا راهی برای رفع شوره اش هست یا باید عوض بشه حتما؟ شوره همینطوری میمونه یا باعث ترک سنگ هم میشه؟ یعنی آسیب فقط ظاهریه یا خیر. ممنون از راهنمایتون

  23 خرداد 1400 - 3:40 ب.ظ
 8. مدیر :

  سلام و درود
  بله راهکار های زیادی برای رفع شوره سنگ وجود داره که تو این مقاله میتونید پاسخ خود را به طور کامل پیدا کنید.
  https://sangevazin.com/blog/stone-efflorescence/

  24 خرداد 1400 - 9:09 ق.ظ
 9. محمد طالبی :

  با سلام اطلاعات مناسبی از موارد استفاده از سنگ کف ونما دریافت نمودم که جای تشکر دارد

  11 شهریور 1400 - 11:05 ب.ظ
 10. Jeffery :

  Your blog is meticulously analyzed. I like the depth of information you provide.

  19 اردیبهشت 1402 - 8:34 ق.ظ
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

8 + 1 =

ضامن کیفیترضایت و اطمینان خاطر از خرید
تحویل سریعبارگیری از نزدیک ترین محل تولیدی
ضامن قیمت راهبرد ما، سود کمتر - فروش بیشتر
باشگاه مشتریانتخفیفات - شرایط ویژه فروش