سنگ آنتیک

امروزه میتوان سنگ آنتیک یا سنگ گیوتین را محبوب ترین و پر کاربردترین انواع سنگ برای پوشش دیوار دانست. چرا که با توجه به ویژگی های ظاهری و فیزیکی امکان کاربرد این سنگ رایج در فضای داخلی – خارجی بنا به عنوان دیوارپوش با قیمتی بسیار مناسب و تنوع بالای طرح و رنگ وجود دارد.

نمایش 1–24 از 37 نتیجه


سنگ آنتیک یا گیوتین و یا سنگ دکوراتیو سنگی است که در ابعاد کوچک (عرض غالبا ۵ سانت و طول بیشتر بسته به نوع سنگ آنتیک) تولید یا فراوری میشود. سنگ گیوتین یا آنتیک و یا دکوراتیو هم میتواند کاملا یک برش از سنگ طبیعی باشد و یا یک محصول فراوری شده از قطعات شکسته و خرده سنگ ها و یا حتی سیمان و پلیمر باشد. سنگ های آنتیک معمولا از سنگ های طبیعی درست میشوند که بدون عوض کردن رنگ و با هنر دست، به صورت کاملا طبیعی مورد استفاده شما قرار میگیرند. در سایت فروشگاهی سنگ وزین، آنتیک های طبیعی و مصنوعی برای سفارش و همچنین تامین در حوزه صادرات سنگ، در دسترس میباشد.

آنچه درباره سنگ آنتیک خواهید خواند:


انواع سنگ آنتیک

سنگ آنتیک به دو صورت طبیعی و مصنوعی ساخته می شود. جهت ساخت سنگ آنتیک طبیعی عمدتا از سنگ تراورتن، مرمریت و مالون استفاده می کنند چرا که فرایند برش و ساب این سنگ در مقایسه با دیگر سنگ ها راحت تر صورت می گیرد.

سنگ‌ آنتیک مصنوعی طی یک فرآیند کاملاً مهندسی شده ساخته و تولید می‌شود. این نوع سنگ آنتیک از ترکیب سنگ‌دانه طبیعی با جرم حجمی متفاوت، مواد افزودنی پلیمری، گاها سیمان، ترکیبات نانو، سنگ‌دانه سبک معدنی-صنعتی ابعاد مختلف مورد نیاز و مواد معدنی به دست خواهد آمد.

سنگ آنتیک یا دکوراتیو طبیعی بهتر است یا مصنوعی؟

سنگ‌های آنتیک مصنوعی به دلایل زیر می‌توانند نسبت به سنگ‌های طبیعی برتری داشته باشند:

 • از آنجایی که محصولات مهندسی شده هستند و در اندازه های مختلفی تولید می شوند، نیازی به برش کاری ندارند و استفاده از آن‌ها بسیار ساده‌تر است.
 • برای اجرای سنگ‌های آنتیک مصنوعی بر خلاف نوع طبیعی نیازی به وجود ساختار متخلخل در سنگ نیست چرا که هنگام قالب گیری تجهیزات خاصی استفاده می شود تا نصب آسان و مانع از ریزش شود.
 • دوام بیشتر سنگ آنتیک مصنوعی و جلوگیری از ایجاد قارچ و باکتری در فضاهای خالی موجود در سنگ به‌دلیل تخلل پایین‌تر نسبت به سنگ‌های آنتیک طبیعی

جنس های سنگ آنتیک یا دکوراتیو

سنگ های آنتیک معمولی از تمامی جنس سنگ های موجود تولید می شوند ولی بیشترین جنس تولیدی سنگ آنتیک به ترتیب تراورتن، مرمریت و مرمر هستند.

۱/ سنگ های آنتیک تراورتن

مقاومت بالا، برش و ساب پذیری آسان و همچنین قیمت ارزان تر نسب به سایر سنگ ها سبب شده است تا از این سنگ در ساخت سنگ های آنتیک بیشترین استفاده را داشته باشند. علاوه بر این سنگ تراورتن تمام ویژگی های خوب یک سنگ برای نمای بیرونی و داخلی را دارد.

۲/ سنگ های آنتیک مرمریت

بعد از تراورتن ها سنگ های مرمریت بیشتر کاربرد را در تولید سنگ های دکوراتیو دارند. سنگ های مرمریت با قبلیت ساب پذیری و مقاومت خوبی که دارند در ایجاد سنگ های آنتیک زیاد مورد استفاده قرار می گیرند و استفاده از آن در کنار سنگ های تراورتن و مرمر ترکیب های جذابی را پدید می آورند.

۳/ سنگ های آنتیک مرمر

سنگ های مرمر جز لوکس ترین و گران قیمت ترین سنگ های آنتیک یا به نوعی دکوراتیو هستند. این سنگ ها به خاطر قابلیت عبور نور و سطح صیقلی خود در ایجاد تابلو های سنگی بسیار پر کاربرد هستند. اجرای سنگ و استفاده از لامپ های مخصوص در پشت ان تصویر و نمای فوق العاده ایجاد میکند.

سنگ آنتیک پازلی کرم در طراحی دیوار

سنگ آنتیک – دکوراتیو – محبوب ترین سنگ

امروزه میتوان سنگ آنتیک را محبوب ترین و پر کاربردترین انواع سنگ دانست. چرا که با توجه به ویژگی های ظاهری و فیزیکی امکان کاربرد این سنگ رایج در فضای داخلی – خارجی بنا به عنوان سنگی تزئینی با قیمتی بسیار مناسب و تنوع بالای طرح و رنگ وجود دارد. برخی از موارد کاربرد این سنگ که غالبا به شکل مکمل ظاهر میشوند را در ذیل آورده ایم:

 • سنگ تزئینی تی وی روم
 • سنگ تزئینی کنار شومینه
 • سنگ تزئینی لابی
 • سنگ تزئینی دیوار قسمت های مختلف داخل خانه
 • سنگ تزئینی دیوار بین کابینتی و پشت سینک
 • سنگ تزئینی در دیوار و نمای فضای خارجی
سنگ آنتیک الوان در طراحی دیوار
سنگ آنتیک پازلی در طراحی دیوار
سنگ آنتیک دیوار
سنگ آنتیک در طراحی دیوار شومینه
سنگ آنتیک در نمای خارجی ساختمان
سنگ تزیینی و دکوراتیو آنتیک
سنگ آنتیک کرم در طراحی دیوار
سنگ آنتیک کرم
سنگ آنتیک پازلی بر روی دیوار

روش نصب سنگ آنتیک

نصب سنگ آنتیک در ساختمان به روش های گوناگونی بسته به نوع دیوار و تجهیزات لازم انجام می گردد. اما به طور کلی سنگ های آنتیک را میتوان به سه روش (۱.دوغاب کاری، ۲.چسب ۳.پیچ و رول پلاک) نصب نمود. توجه نمایید که هر کدام از این روش ها نکات مختص به خود را دارد که در صورت رعایت نشدن، نصب و نتیجه‌ی کار دچار مشکل خواهد شد.


مزایای سنگ آنتیک

از مزایای سنگ آنتیک – دکوراتیو چه از نوع طبیعی و چه نوع مصنوعی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • نصب و اجرای آسان بر روی هر نوع دیوار ( گچی، دیواری، سرامیکی و …)
 • قیمت مقرون به صرفه
 • تنوع طرح، رنگ و کیفیت بالا
 • مقاومت بالا در برابر سرما و گرمای بسیار زیاد
 • عایق پذیری سطوح خصوصا دیوارهای نم گرفته و مرطوب
 • مقاوم در برابر یخ زدگی، آتش سوزی و سایش
 • کاربرد در بخش های مختلف ساختمان
 • قابلیت استفاده در فضاهای دارای قوس و انحنا
سنگ انتیک در دیوار نمای خارجی

بر خلاف تصور عموم مبنی بر اینکه سنگ های آنتیک قابلیت نصب و اجرا بر روی قسمت های دارای انحنا و قوس را ندارند، در تصاویر زیر ستون های استوانه ای شکل که توسط سنگ آنتیک تزیین شده اند را مشاهده میکنیم.

سنگ آنتیک ستون
سنگ آنتیک کرم بر روی ستون
سنگ آنتیک نصب شده بر روی ستون

معایب سنگ آنتیک

 • جذب گرد و غبار در صورت متخلخل بودن.
 • جذب کثیفی و چربی و در نتیجه نظافت سخت، در کاربری سنگ گیوتین یا آنتیک در آشپزخانه در صورت عدم استفاده از رزین برای سطح.
 • امکان تجمع حشرات در بین درزهای سنگ های متخلخل.

قیمت سنگ آنتیک – دکوراتیو

قیمت سنگ آنتیک همچون سنگ ها ومحصولات دیگر به عوامل مختلفی همچون نوع و جنس سنگ، متراژ و کیفیت در چسب و تور به کار رفته در سنگ بستگی دارد. در تیر ماه ۱۴۰۱ این قیمت بین ۱۳۰ تا ۴۸۵ هزار تومان متغییر است.