سنگ دیوار

سنگ دیوار

سنگ دیوار بسته به نوع و محل دیوار در دو دسته کلی سنگ داخل و خارج بنا دسته بندی میگردد. با توجه به همین دسته بندی در این صفحه سر تیتر های زیر را خواهید خواند:

خرید آنلاین سنگ دیوار

کاربرد سنگ دیوار در فضای بیرونی


سنگ دیوار حیاط و دیوار خارجی ساختمان

درانتخاب سنگ برای دیوارحیاط و دیوار بیرونی در ساختمان، مجتمع، باغ، ویلا و … ، به علت مجاور بودن سنگ در این فضا ها با تغییرات آب و هوایی (گرما و سرما) و همچنین مشکلات اکسیده شدن، هوازدگی، رطوبت و …، باید به رفتار سنگ در این شرایط دقت ویژه ای کرد. که در میان سنگ ها میتوان از لاشه سنگ یا مالون پرفیری – انواع گرانیت – تراورتن و برخی مرمریت ها بهره برد.

انتخاب نا مناسب با گذشت زمان، باعث تغییر در نمای سنگ و از بین رفتن زیبایی آن و در برخی موارد موجب شکسته شدن و جدا شدن از دیوار میگردد. به همین جهت به صورت کلی در سال های اخیر انتخاب سنگ های تراورتن گزینه مناسب تری نسبت به گرانیت، مرمر ، مرمریت و … است. البته این بدان معنا نیست که دیگر انواع سنگ را به هیچ عنوان نمیتوان در فضای خارجی استفاده کرد. اما استفاده از آن مشروط بر فراوری سنگ، نحوه نصب سنگ و مشخصات و ویژگی های آن سورت سنگ میشود.

به عنوان مثال میتوان از مرمریت های با ضریب جذب آب پایین با ساب مات و یا براق و یا بدون ساب در نمای بیرونی ساختمان ها استفاده کرد (مانند برخی سورت های سنگ چینی).
درباره گرانیت نیز شرایط در دیوار های خارجی سخت تر میشود و اکسیده شدن (در برخی سورت ها مانند مروارید مشهد) و عدم چسبندگی مناسب آن (تمام سورت ها) را میتوان جز موارد منع استفاده از آن برشمرد.


سنگ دیوار پارکینگ

در انتخاب سنگ برای دیوار پارکینگ نیز بخشی از موارد ذکر شده در استفاده سنگ در محیط خارجی را باید دخیل دانست. چرا که در پارکینگ نسبت به فضای باز شرایط کمی مساعد تر است. اما همچنان نمیتوان شرایط آن را مانند فضای داخلی دانست. چرا که دمای پارکینگ ها معمولا با بیرون یکی است. فقط قرار گیری در معرض برف و باران و یخ زدگی و همچنین اشعه آفتاب را میتوان از آن فاکتور گرفت.

رنگ مناسب سنگ برای دیوار پارکینگ

اکیدا توصیه میگردد برای پارکینگ رنگ سنگ روشن در نظر گرفته شود. فضای پارکینگ ها معمولا با سقف کوتاه تر و نور کم هستند و انتخاب رنگ روشن فضا را بزرگ و دلباز تر نمایان خواهد کرد. همچنین خطر برخورد خودرو ها هنگام پارک و جابجایی با دیوار و ستون ها به طور محسوسی کاهش میابد.

سنگ دیوار در فضاهای داخلی

در فضای داخلی(سر پوشیده) شامل لابی ها، راهرو ها و راه پله، داخل منازل و … در مجتمع های مسکونی، تالار ها، رستوران ها هتل ها و پاساژ های تجاری و اداری میتوان انواع سنگ های مرمریت، مرمر، تراورتن و گرانیت را به عنوان دیوار پوش استفاده کرد.


سنگ دیوار لابی

پوشش دیوار لابی ها در مجتمع های مسکونی یا تجاری و یا هتل ها به دلیل قرار گرفتن در اولین قسمت ساختمان و بنا از اهمیت ویژه ای برخوردار است. به همین جهت باید بهترین نوع پوشش را برای این بخش ها در نظر گرفت. بهترین و زیباترین سنگ برای دیوار بدون شک سنگ مرمر در قالب اسلب است. سنگ مرمر طرح های و رنگ های بینظیری داشته و اشعه نور را از خود عبور میدهد و با استفاده از این خاصیت میتوان نور پردازی های خیره کننده ای ایجاد کرد. شایان ذکر است سنگ مرمر از قیمت بالایی برخوردار است و به همین دلیل به منظور کاهش هزینه میتوان از انواع سنگ مرمریت و چینی یا تراورتن به صورت بوک مچ و فور مچ استفاده کرد.

سنگ بوک مچ مرمر
گالری بوک مچ و فور مچ به عنوان سنگ دیوار را ببینید:

سنگ دیوار حمام یا سرویس بهداشتی

در سال های اخیر استفاده از سنگ برای حمام و سرویس های بهداشتی کاهش چشمگیری داشته است. دلیل آن را میتوان در مزایای کاشی ها یافت. کاشی ها به دلیل تنوع بسیار در طرح و رنگ و همچنین مقاومت آن از سنگ ها پیشی گرفته اند. اما برخی طرح طبیعی و چشم نواز به همراه ابعاد دلخواه سنگ را با هیچ چیز عوض نمیکنند.


سنگ دیوار راه پله

راه پله در ساختمان جزو فضای داخلی ساختمان محسوب میگردد. به همین دلیل (عدم قرار گیری در فضای باز و تغییرات آب و هوایی و …) میتوان از طیف گستره تری از سنگ ها استفاده کرد. از محبوب ترین آن ها میتوان به مرمریت اشاره کرد. مرمریت با ساب پذیری بسیار بالا و سطح براق و تقریبا یکدست و تنوع رنگ انتخاب بسیار مناسبی برای استفاده در دیوار راه پله است.
سنگ تراورتن نیز به نوعی همین مزایا را دارد اما سطح آن به یکدستی سنگ مرمریت نیست. مزیت آن نسبت به مرمریت وزن سبک تر آن به واسطه تخلخل بیشتر آن است.


سنگ دیوار تزئینی داخل خانه

۱/ سنگ دیوار تزئینی ارزان: در درجه بعد سنگ های آنتیک نیز بر روی دیوار های حال و پذیرایی و یا در کنار شومینه نصب میگردند که ترکیب خوبی با دیوار ساده خلق میکنند. این سنگ ها دارای سطح زبر و خشن در ابعاد مستطیلی کوچک هستند که در رنگ های متنوع قابل تهیه هستند. قیمت پایین این سنگ نسبت به موارد دیگر سبب شده تا رایج ترین سنگ دیوار تزئینی داخل خانه به شمار آید.

۲/ سنگ دیوار تزئینی با قیمت مناسب: در مرحله بعد بکارگیری مرمریت با طرح و رنگ های بیشمار خود به صورت اسلب بوک مچ و فورمچ میتواند جلوه بسیار زیبایی برای شما ایجاد کند که هزینه این سنگ مقرون به صرفه خواهد بود.

۳/ سنگ دیوار تزئینی گران: سنگ مرمر و تراونیکس گزینه خوبی برای دیوار های تزئینی داخل منازل هستند. قرار گرفتن سنگ مرمر در اتاق نشیمن در پشت تلویزیون و یا به عنوان دیوار پوش اصلی به صورت تقارنی (بوک مچ) جلوه بسیار زیبایی پدید خواهد آورد.

۴/ گوهر سنگ تزئینی دیوار : بکاگیری گوهر سنگ عقیق نیز در دیوار خانه های لاکچری در ابعاد یک اسلب با قراردادن پنل های ال ای دی در پشت سنگ، از گرانترین و قیمتی ترین انواع سنگ دیوار خواهد بود که با طرح چشم نواز طبیعی خود به همراه خواص بسیار زیاد این سنگ، زیبنده و برازنده فضای لاکچری خانه خواهد بود.

هشدار بکار گیری سنگ گرانیت

مقاله زیر را حتما بخوانید:

در سالهای اخیر توسط موسسات استاندارد ساختمان در غرب ممنوع شده است.

شماره همراه خود را جهت برقراری تماس سریع و مشاوره وارد نمایید.
phone_android
یا با شماره های تماس بگیرید
-

پرسش و پاسخ

۱/ چه نوعی سنگی برای دیوار فضای خارجی/ داخلی مناسب تر است؟

برای دیوار فضای خارجی سنگ به صورت کلی انتخاب سنگ های تراورتن گزینه مناسب تری نسبت به گرانیت، مرمر، مرمریت و …. است.

برای دیوار فضای داخلی انواع سنگ های مرمریت، مرمر، تراورتن و گرانیت را میتوان به عنوان دیوار پوش استفاده کرد.

۲/ مناسب ترین سنگ ها برای تزئین دیوار خانه کدامند؟

سنگ های آنتیک و در درجه بعدی سنگ های مرمریت و مرمر بصورت سنگ های اسلب بوک مچ و فورمچ برای تزئین دیوار خانه مناسب هستند.

۳/ قیمت سنگ دیوار در چه بازه ای است؟

قیمت ها در فروردین ۱۴۰۰ به صورت زیر است:

قیمت سنگ دیوار از جنس تراورتن: از 110,000 تا 2,400,000 تومان به ازای هر متر مربع
قیمت سنگ دیوار از جنس مرمریت: از 130,000 تا 1,200,000 تومان به ازای هر متر مربع
قیمت سنگ دیوار از جنس گرانیت: از 85,000 تا 460,000 تومان به ازای هر متر مربع

دیدگاه‌ها
 1. رضا :

  سلام
  میخواستم سوال کنم برای آب و هوای شرجی چه نوع سنگی در دیوار استفاده کنیم مناسب تره؟

  28 اردیبهشت 1400 - 10:34 ق.ظ
 2. مدیر :

  سلام
  سنگ های تراورتن بهترین گزینه برای شما خواهد بود.

  13 خرداد 1400 - 2:28 ب.ظ
 3. لاله کریمی :

  اگر برای سنگ پله از سنگ های مرمریت استفاده کنیم با شستشوی ماهیانه با آب و مواد شوینده آسیب میبینه؟

  28 اردیبهشت 1400 - 12:09 ب.ظ
 4. مدیر :

  سلام
  بله مواد شوینده خصوصا از نوع اسیدی به سنگ آسیب وارد میکنه

  17 خرداد 1400 - 2:24 ب.ظ
 5. احمد :

  سلام برای استفاده در دیوار پارکینگ چه سنگی مناسب تر است ؟

  28 اردیبهشت 1400 - 2:54 ب.ظ
 6. مدیر :

  سلام
  برای گرفتن پاسخ خود این صفحه را مطالعه بفرمایید. جهت راهنمایی و مشاوره بیشتر میتوانید به شماره واتس اپ پیام دهید یا تماس بگیرید.
  https://sangevazin.com/parking-stone/#parking-stone-wall

  2 خرداد 1400 - 6:03 ب.ظ
 7. کیمیا یوسفی :

  سلام خسته نباشید. من تصمیم دارم ساختمانم را بازسازی کنم و از سنگ طبیعی برای نما و راه پله استفاده کنم. ایا شما تیم اجرا دارید؟ یا فقط نماینده فروش هستید

  12 خرداد 1400 - 2:47 ب.ظ
 8. مدیر :

  سلام
  سلامت باشید
  خیر ما فقط نماینده فروش هستیم

  17 خرداد 1400 - 2:12 ب.ظ
 9. رضا مقدم :

  سلام
  سنگ دیوار مشکی برای راهروی آپارتمان مسکونی مناسب هست؟

  19 خرداد 1400 - 9:36 ق.ظ
 10. مدیر :

  سلام
  بهتر هست که به صورت ترکیبی کار کنید.

  23 خرداد 1400 - 2:48 ب.ظ
 11. امیر :

  سلام ببخشید برای دیوار سرویس بهداشتی چه سنگی رو پیشنهاد می کنید ؟

  24 خرداد 1400 - 9:22 ق.ظ
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

check_box ضامن کیفیت رضایت و اطمینان خاطر از خرید
alarm_on تحویل سریع بارگیری از نزدیک ترین محل تولیدی
attach_money ضامن قیمت راهبرد ما، سود کمتر - فروش بیشتر
local_offer باشگاه مشتریان تخفیفات - شرایط ویژه فروش