سنگ دیوار

سنگ دیوار

سنگ دیوار بسته به نوع و محل دیوار در چند دسته کلی قرار میگیرد.


کاربرد سنگ دیوار در فضای بیرونی


سنگ دیوار حیاط و دیوار خارجی ساختمان

درانتخاب سنگ برای حیاط و محیط باز فضای ساختمان و همچنین دیوار بیرونی به علت مجاور بودن با تغییرات آب و هوایی (گرما و سرما) و همچنین مشکلات اکسیده شدن و رطوبت و …، باید به ویژگی های سنگ دقت ویژه ای کرد.

انتخاب نا مناسب با گذشت زمان، باعث تغییر در نمای سنگ و از بین رفتن زیبایی آن و در برخی موارد موجب شکسته شدن و جدا شدن از دیوار میگردد. به همین جهت به صورت کلی انتخاب سنگ های تراورتن گزینه مناسب تری نسبت به گرانیت، مرمر ، مرمریت و … است. البته این بدان معنا نیست که دیگر انواع سنگ را به هیچ عنوان نمیتوان در فضای خارجی استفاده کرد. اما استفاده از آن مشروط بر مشخصات و ویژگی های آن سورت سنگ میشود. مثال نقض این مورد را میتوان استفاده از مرمریت با ضخامت بالاتر از ۲۰ میلیمتر و سطح بدون ساب دانست که با این ویژگی ها این سنگ عمر بالایی خواهد داشت.
درباره گرانیت نیز شرایط در دیوار های خارجی سخت تر میشود و اکسیده شدن و عدم چسبندگی مناسب آن را میتوان جزو موارد منع استفاده از آن برشمرد.


سنگ دیوار پارکینگ

در انتخاب سنگ برای نمای پارکینگ نیز بخشی از موارد ذکر شده در استفاده سنگ در محیط خارجی را باید دخیل دانست. چرا که در پارکینگ نسبت به فضای باز شرایط کمی مساعد تر است. اما همچنان نمیتوان شرایط آن را مانند فضای داخلی دانست. چرا که دمای پارکینگ ها معمولا با بیرون یکی است. فقط قرار گیری در معرض برف و باران و یخ زدگی و همچنین اشعه آفتاب را میتوان از آن فاکتور گرفت.

رنگ مناسب سنگ برای پارکینگ

اکیدا توصیه میگردد برای پارکینگ رنگ سنگ روشن در نظر گرفته شود. فضای پارکینگ ها معمولا با سقف کوتاه تر و نور کم هستند و انتخاب رنگ روشن فضا را بزرگ و دلباز تر نمایان خواهد کرد. همچنین خطر برخورد خودرو ها هنگام پارک و جابجایی با دیوار و ستون ها به طور محسوسی کاهش میابد.

سنگ دیوار در فضاهای داخلی

در فضای داخلی(سر پوشیده) شامل لابی ها، راهرو ها و راه پله، داخل منازل و … در مجتمع های مسکونی، تالار ها، رستوران ها هتل ها و پاساژ های تجاری و اداری میتوان انواع سنگ های مرمریت، مرمر، تراورتن و گرانیت را به عنوان دیوار پوش استفاده کرد.


سنگ دیوار لابی و اتاق نشیمن

پوشش دیوار لابی ها در مجتمع های مسکونی یا تجاری و یا هتل ها به دلیل اولین قسمت ساختمان و بنا از اهمیت ویژه ای برخوردار است. به همین جهت باید بهترین نوع پوشش را برای این بخش ها در نظر گرفت. بهترین و زیباترین سنگ برای دیوار بدون شک سنگ مرمر در قالب اسلب است. سنگ مرمر طرح های و رنگ های بینظیری داشته و اشعه نور را از خود عبور میدهد و با استفاده از این خاصیت میتوان نور پردازی های خیره کننده ای ایجاد کرد.


سنگ دیوار حمام یا سرویس بهداشتی

در سال های اخیر استفاده از سنگ برای حمام و سرویس های بهداشتی کاهش چشمگیری داشته است. دلیل آن را میتوان در مزایای کاشی ها یافت. کاشی ها به دلیل تنوع بسیار در طرح و رنگ و همچنین مقاومت آن از سنگ ها پیشی گرفته اند. اما برخی طرح طبیعی و چشم نواز سنگ را با هیچ چیز عوض نمیکنند.


سنگ دیوار راه پله

راه پله در ساختمان جزو فضای داخلی ساختمان محسوب میگردد. به همین دلیل (عدم قرار گیری در فضای باز و تغییرات آب و هوایی و …) میتوان از طیف گستره تری از سنگ ها استفاده کرد. از محبوب ترین آن ها میتوان به مرمریت اشاره کرد. مرمریت با ساب پذیری بسیار بالا و سطح براق و تقریبا یکدست و تنوع رنگ انتخاب بسیار مناسبی برای استفاده در دیوار راه پله است.
سنگ تراورتن نیز به نوعی همین مزایا را دارد اما سطح آن به یکدستی سنگ مرمریت نیست. مزیت آن نسبت به مرمریت وزن سبک تر آن به واسطه تخلخل بیشتر آن است.


سنگ دیوار تزئینی داخل خانه

سنگ مرمر و آنتیک گزینه خوبی برای دیوار های تزئینی داخل منازل هستند. قرار گرفتن سنگ مرمر در اتاق نشیمن در پشت تلویزیون و یا به عنوان دیوار پوش اصلی به صورت تقارنی (بوک مچ) جلوه بسیار زیبایی پدید خواهد آورد. در درجه بعد سنگ های آنتیک نیز بر روی دیوار های حال و پذیرایی و یا در کنار شومینه نصب میگردند که ترکیب خوبی با دیوار ساده خلق میکنند.


در مرحله بعد گرانیت نیز در سال های کذشته استفاده زیادی در راه پله ها داشته است. این سنگ مقاومت بسیار بالایی دارد و سطح آن تقریبا یکدست است. نداشتن تنوع رنگ بالا، وزن بالا از معایب آن در بهره گیری از آن در راه پله است. همچنان استفاده آن در بیمارستان و فضاهای آزمایشگاهی به دلیل تشعشعات آن توصیه نمیشود.

هشدار بکار گیری سنگ گرانیت

مقاله زیر را حتما بخوانید:

در سالهای اخیر توسط موسسات استاندارد ساختمان در غرب ممنوع شده است.

شماره همراه خود را جهت برقراری تماس سریع و مشاوره وارد نمایید.
phone_android
یا با شماره های
  021 22 98 36 26
0912 640 3622
 

تماس بگیرید

فروشگاه انواع سنگهای دیوار

check_box ضامن کیفیت
alarm_on تحویل سریع
attach_money ضامن قیمت
local_offer باشگاه مشتریان
notifications_active پیشنهادات ویژه امروز
notifications_active پیشنهادات ویژه امروز
مرمریت هرسین مرمریت هرسین

مرمریت هرسین با ابعاد: ۲۰ در۴۰ و  ۲۵ در۴۰

120000 تومان
تراورتن ریزه بار تراورتن ریزه بار

ریزه بار تراورتن فرشی مترمربعی ۵۰ هزار تومان

50000 تومان
close