سنگ دیوار

سنگ دیوار

خرید آنلاین سنگ دیوار

پیشنهادات ویژه

کاربرد سنگ دیوار در فضای بیرونی


سنگ دیوار حیاط و دیوار خارجی ساختمان

در انتخاب سنگ برای دیوارحیاط و دیوار بیرونی در ساختمان، مجتمع، باغ، ویلا و … ، به علت مجاور بودن سنگ در این فضا ها با تغییرات آب و هوایی (گرما و سرما) و همچنین مشکلات اکسیده شدن، هوازدگی، رطوبت و …، باید به رفتار سنگ در این شرایط دقت ویژه ای کرد. که در میان سنگ ها میتوان از لاشه سنگ یا مالون پرفیری – انواع گرانیت – تراورتن و برخی مرمریت ها بهره برد.

سنگ دیوار حیاط و دیواره های ورودی پارکینگ

انتخاب نا مناسب با گذشت زمان، باعث تغییر در نمای سنگ و از بین رفتن زیبایی آن و در برخی موارد موجب شکسته شدن و جدا شدن از دیوار میگردد. به همین جهت به صورت کلی در سال های اخیر انتخاب سنگ های تراورتن گزینه مناسب تری نسبت به گرانیت، مرمر ، مرمریت و … است. البته این بدان معنا نیست که دیگر انواع سنگ را به هیچ عنوان نمیتوان در فضای خارجی استفاده کرد. اما استفاده از آن مشروط بر فراوری سنگ، نحوه نصب سنگ و مشخصات و ویژگی های آن سورت سنگ میشود.

سنگ دیوار ورودی ساختمان
سنگ دیوار ورودی تراورتن

به عنوان مثال میتوان از مرمریت های با ضریب جذب آب پایین با ساب مات و یا براق و یا بدون ساب در نمای بیرونی ساختمان ها استفاده کرد (مانند برخی سورت های سنگ چینی).
درباره گرانیت نیز شرایط در دیوار های خارجی سخت تر میشود و اکسیده شدن (در برخی سورت ها مانند مروارید مشهد) و عدم چسبندگی مناسب آن (تمام سورت ها) را میتوان جز موارد منع استفاده از آن برشمرد.


گالری سنگ دیوار در فضای داخلی و خارجی


سنگ دیوار پارکینگ

در انتخاب و سفارش سنگ برای دیوار پارکینگ نیز بخشی از موارد ذکر شده در استفاده سنگ در محیط خارجی را باید دخیل دانست. چرا که در پارکینگ نسبت به فضای باز شرایط کمی مساعد تر است. اما همچنان نمیتوان شرایط آن را مانند فضای داخلی دانست. چرا که دمای پارکینگ ها معمولا با بیرون یکی است. فقط قرار گیری در معرض برف و باران و یخ زدگی و همچنین اشعه آفتاب را میتوان از آن فاکتور گرفت.

رنگ مناسب سنگ برای دیوار پارکینگ

اکیدا توصیه میگردد برای پارکینگ رنگ سنگ روشن در نظر گرفته شود. فضای پارکینگ ها معمولا با سقف کوتاه تر و نور کم هستند و انتخاب رنگ روشن فضا را بزرگ و دلباز تر نمایان خواهد کرد. همچنین خطر برخورد خودرو ها هنگام پارک و جابجایی با دیوار و ستون ها به طور محسوسی کاهش میابد.

سنگ دیوار در فضاهای داخلی

در فضای داخلی(سر پوشیده) شامل لابی ها، راهرو ها و راه پله، داخل منازل و … در مجتمع های مسکونی، تالار ها، رستوران ها هتل ها و پاساژ های تجاری و اداری میتوان انواع سنگ های مرمریت، مرمر، تراورتن، گرانیت و لایم استون را به عنوان دیوار پوش استفاده کرد.


سنگ دیوار لابی

پوشش دیوار لابی ها در مجتمع های مسکونی یا تجاری و یا هتل ها به دلیل قرار گرفتن در اولین قسمت ساختمان و بنا از اهمیت ویژه ای برخوردار است. به همین جهت باید بهترین نوع پوشش را برای این بخش ها در نظر گرفت. بهترین و زیباترین سنگ برای دیوار بدون شک سنگ مرمر در قالب اسلب است. سنگ مرمر طرح های و رنگ های بینظیری داشته و اشعه نور را از خود عبور میدهد و با استفاده از این خاصیت میتوان نور پردازی های خیره کننده ای ایجاد کرد. شایان ذکر است سنگ مرمر از قیمت بالایی برخوردار است و به همین دلیل به منظور کاهش هزینه میتوان از انواع سنگ مرمریت و چینی یا تراورتن به صورت بوک مچ و فور مچ استفاده کرد.

سنگ بوک مچ مرمر
گالری بوک مچ و فور مچ به عنوان سنگ دیوار را ببینید:

سنگ دیوار حمام یا سرویس بهداشتی

در سال های اخیر استفاده از سنگ برای حمام و سرویس های بهداشتی کاهش چشمگیری داشته است. دلیل آن را میتوان در مزایای کاشی ها یافت. کاشی ها به دلیل تنوع بسیار در طرح و رنگ و همچنین مقاومت آن از سنگ ها پیشی گرفته اند. اما برخی طرح طبیعی و چشم نواز به همراه ابعاد دلخواه سنگ را با هیچ چیز عوض نمیکنند.


سنگ دیوار راه پله

راه پله در ساختمان جزو فضای داخلی ساختمان محسوب میگردد. به همین دلیل (عدم قرار گیری در فضای باز و تغییرات آب و هوایی و …) میتوان از طیف گستره تری از سنگ ها استفاده کرد. از محبوب ترین آن ها میتوان به مرمریت اشاره کرد. مرمریت با ساب پذیری بسیار بالا و سطح براق و تقریبا یکدست و تنوع رنگ انتخاب بسیار مناسبی برای استفاده در دیوار راه پله است.
سنگ تراورتن نیز به نوعی همین مزایا را دارد اما سطح آن به یکدستی سنگ مرمریت نیست. مزیت آن نسبت به مرمریت وزن سبک تر آن به واسطه تخلخل بیشتر آن است.

سنگ لایم استون با رنگ روشن انتخابی مقرون به صرفه برای استفاده در دیوار راه پله است. فقط باید توجه داشت که در معرض رطوبت قرار نگیرد.

سنگ بازالت نیز میتواند یکی از گزینه های مناسب برای دیوار پله در فضای داخلی و بیرونی باشد. این سنگ با خضوصیات بارز خود و ظاهر بتن اکسپوز مانند خود، اخیرا مورد توجه سازندگان و معماران قرار گرفته است.


سنگ دیوار تزئینی داخل خانه

۱/ سنگ دیوار تزئینی ارزان: سنگ آنتیک (سنگ گیوتینسنگ دکوراتیو) بر روی دیوار های حال و پذیرایی و یا در کنار شومینه، دیوار های بین کابینتی و … نصب میگردند که ترکیب خوبی با دیوار ساده خلق میکنند. این سنگ ها دارای سطح زبر و خشن در ابعاد مستطیلی کوچک هستند که در رنگ های متنوع قابل تهیه هستند. قیمت پایین این سنگ نسبت به موارد دیگر سبب شده تا رایج ترین سنگ دیوار تزئینی داخل خانه به شمار آید. در این بین اگر به دنبال متریالی برای تزئین دیوار و شبیه به طرح سنگ و در عین حال ارزان می گردید، میتوانید از دیوارپوش های پی وی سی ( ماربل شیت ) نیز بهره ببرید.

۲/ سنگ دیوار تزئینی با قیمت مناسب: در مرحله بعد بکارگیری مرمریت با طرح و رنگ های بیشمار خود به صورت اسلب بوک مچ و فورمچ میتواند جلوه بسیار زیبایی برای شما ایجاد کند که هزینه این سنگ مقرون به صرفه خواهد بود.

۳/ سنگ دیوار تزئینی گران: سنگ مرمر و تراونیکس گزینه خوبی برای دیوار های تزئینی داخل منازل هستند. قرار گرفتن سنگ مرمر در اتاق نشیمن در پشت تلویزیون و یا به عنوان دیوار پوش اصلی به صورت تقارنی (بوک مچ) جلوه بسیار زیبایی پدید خواهد آورد.

۴/ گوهر سنگ تزئینی دیوار : بکاگیری گوهر سنگ عقیق نیز در دیوار خانه های لاکچری در ابعاد یک اسلب با قراردادن پنل های ال ای دی در پشت سنگ، از گرانترین و قیمتی ترین انواع سنگ دیوار خواهد بود که با طرح چشم نواز طبیعی خود به همراه خواص بسیار زیاد این سنگ، زیبنده و برازنده فضای لاکچری خانه خواهد بود.

۵/ سنگ تزئینی دیوار با گابیون: دیوار گابیونی از توری های فلزی ۴ یا ۶ ضلعی تولید شده که داخل آن را با انواع سنگ، همچون قلوه سنگ یا لاشه سنگ پر میکنند. دیوار گابیون جهت زیباسازی محیط داخلی و یا محوطه های ساختمان کاربرد گسترده ای دارد و از قیمت ارزان و مقرون به صرفه ای برخوردار است.

هشدار بکار گیری سنگ گرانیت

مقاله زیر را حتما بخوانید:

در سالهای اخیر توسط موسسات استاندارد ساختمان در غرب ممنوع شده است.

با شماره های زیر تماس بگیرید
در صورت عدم برقراری ارتباط، شماره همراه خود را جهت تماس وارد نمایید.

سنگ دیوار مصنوعی

در سال های اخیر با پیشرفت تکنولوژی، سنگ مصنوعی با جنس های پی وی سی – pvc – سیمان و بلیمر با طرح ها و رنگ های متنوع مشابه سنگ، تولید و در اختیار مصرف کنندگان قرار گرفته است. سنگ وزین نیز در این راستا انواع سنگ های مصنوعی در با آخرین قیمت و بهترین کیفیت در اختیار شما عزیزان قرار داده است. برخی از این سنگ ها را میتوانید در فهرست زیر مشاهده نمایید.

پرسش و پاسخ

۱/ چه نوعی سنگی برای دیوار فضای خارجی/ داخلی مناسب تر است؟

برای دیوار فضای خارجی سنگ به صورت کلی انتخاب سنگ های تراورتن گزینه مناسب تری نسبت به گرانیت، مرمر، مرمریت و …. است.

برای دیوار فضای داخلی انواع سنگ های مرمریت، مرمر، تراورتن و گرانیت را میتوان به عنوان دیوار پوش استفاده کرد.

۲/ مناسب ترین سنگ ها برای تزئین دیوار خانه کدامند؟

سنگ های آنتیک و در درجه بعدی سنگ های مرمریت و مرمر بصورت سنگ های اسلب بوک مچ و فورمچ برای تزئین دیوار خانه مناسب هستند.

۳/ قیمت سنگ دیوار در چه بازه ای است؟

قیمت سنگ ها در اردیبهشت 1402 به صورت زیر است:

قیمت سنگ دیوار از جنس تراورتن: از ۱۹0,۰۰۰ تا ۳,۵۰۰,۰۰۰ تومان به ازای هر متر مربع
قیمت سنگ دیوار از جنس مرمریت: از ۲۳۰,۰۰۰ تا ۱,۲۰۰,۰۰۰ تومان به ازای هر متر مربع
قیمت سنگ دیوار از جنس گرانیت: از ۲۲۰,۰۰۰ تا ۲,۸۰۰,۰۰۰ تومان به ازای هر متر مربع

دیدگاه‌ها
 1. رضا :

  سلام
  میخواستم سوال کنم برای آب و هوای شرجی چه نوع سنگی در دیوار استفاده کنیم مناسب تره؟

  28 اردیبهشت 1400 - 10:34 ق.ظ
 2. مدیر :

  سلام
  سنگ های تراورتن بهترین گزینه برای شما خواهد بود.

  13 خرداد 1400 - 2:28 ب.ظ
 3. لاله کریمی :

  اگر برای سنگ پله از سنگ های مرمریت استفاده کنیم با شستشوی ماهیانه با آب و مواد شوینده آسیب میبینه؟

  28 اردیبهشت 1400 - 12:09 ب.ظ
 4. مدیر :

  سلام
  بله مواد شوینده خصوصا از نوع اسیدی به سنگ آسیب وارد میکنه

  17 خرداد 1400 - 2:24 ب.ظ
 5. احمد :

  سلام برای استفاده در دیوار پارکینگ چه سنگی مناسب تر است ؟

  28 اردیبهشت 1400 - 2:54 ب.ظ
 6. مدیر :

  سلام
  برای گرفتن پاسخ خود این صفحه را مطالعه بفرمایید. جهت راهنمایی و مشاوره بیشتر میتوانید به شماره واتس اپ پیام دهید یا تماس بگیرید.
  https://sangevazin.com/parking-stone/#parking-stone-wall

  2 خرداد 1400 - 6:03 ب.ظ
 7. کیمیا یوسفی :

  سلام خسته نباشید. من تصمیم دارم ساختمانم را بازسازی کنم و از سنگ طبیعی برای نما و راه پله استفاده کنم. ایا شما تیم اجرا دارید؟ یا فقط نماینده فروش هستید

  12 خرداد 1400 - 2:47 ب.ظ
 8. مدیر :

  سلام
  سلامت باشید
  خیر ما فقط نماینده فروش هستیم

  17 خرداد 1400 - 2:12 ب.ظ
 9. رضا مقدم :

  سلام
  سنگ دیوار مشکی برای راهروی آپارتمان مسکونی مناسب هست؟

  19 خرداد 1400 - 9:36 ق.ظ
 10. مدیر :

  سلام
  بهتر هست که به صورت ترکیبی کار کنید.

  23 خرداد 1400 - 2:48 ب.ظ
 11. امیر :

  سلام ببخشید برای دیوار سرویس بهداشتی چه سنگی رو پیشنهاد می کنید ؟

  24 خرداد 1400 - 9:22 ق.ظ
 12. Chance :

  Thanks for finally writing about > سنگ دیوار | سنگ دیوار فضاهای
  بیرونی – فضای داخلی | سنگ وزین kontentninja

  16 اردیبهشت 1402 - 12:43 ق.ظ
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

- 7 = 3

ضامن کیفیترضایت و اطمینان خاطر از خرید
تحویل سریعبارگیری از نزدیک ترین محل تولیدی
ضامن قیمت راهبرد ما، سود کمتر - فروش بیشتر
باشگاه مشتریانتخفیفات - شرایط ویژه فروش