ابزار سنگی، ابزار نما رومی


فیلتر قیمت

  

ترکیب رنگی

محل جایگیری آبنما

  میزان صدای آبنما

   نوع جنس

   نام رنگ

   فضای کاربری

    نمایش 1–24 از 47 نتیجه

    براکت آچیلا

    براکت آچیلا

    ۹۰۰,۰۰۰ تومان
    add_shopping_cart

    آنچه در این صفحه خواهید خواند:

    منظور از ابزار دیوار و نما چیست؟

    کلمه ابزار دیوار و نما برای کسانی که با حرفه معماری آشنا نیستند شاید معنی ابزار آلات است. با نگاهی کوچک به محصولات فهرست شده میتوانید منظور از ابزار دیوار و نما در صنعت ساختمان را متوجه شوید. بکار گیری این سبک از معماری برای اولین بار و به این شکل را شاید بتوان در ایران و رم باستان یافت. به همین دلیل، این سبک، در ایران و همچنین غرب شناخته شده است و به همین جهت محصولات تولیدی و فراوری شده به شکل ابزار، پتانسیل خوبی به عنوان صادرات سنگ و محصولات سنگی دارند.


    ابزار نما و دیوار ساختمان میتواند در جنس های مختلف باشد. در قدیم بیشتر از ابزار های سیمانی استفاده میشد که امروزه با پیشرفت تکنولوژی و به مدد دستگاه های دقیق سی ان سی و تراش، با جنس سنگ طبیعی و سنگ مصنوعی استفاده میشود. فایده این ابزار ها در آن است که به نسبت ابزار های سیمانی زحمت کمتر برای اجرا دارد و همچنین دوام بیشتر خواهد داشت. بعلاوه اینکه ساختاری یکپارچه و زیباتر پدید میاورد.

    به طور کلی به تمامی اجزا و قطعاتی که بر روی نما رومی قرار میگیرد که شامل ابزار های سرستون – پا ستون – گل ها و نماد ها – قرنیز و غیره انجام می شود، ابزار حجمی نما رومی می گویند. علت این نوع نامگذاری هم به دلیل آن است که کلیه ابزار ها بر روی سنگ ضخامت دار و اصطلاحا شمش سنگ انجام می گردد.


    ابزار نما و دیوار به چند دسته تقسیم می شوند؟

    تقسیم کرد. کاربرد این مصنوعات سنگی بیشتر در نمای ساختمان ها مخصوصا نمای رومی است که میتوانید عکس های آن را اینجا مشاهده نمایید.

    ۱/ ابزار های طولی | قرنیز ها

    ابزار های طولی در لبه های بین طبقات ساختمان (باند طبقات)، شمش، قاب بندی پنجره ها و قوس های بالا پنجره، قاب بندی (فریم) مرز های دور کلی نما، لبه های بام و بالکن ها بکار برده میشوند. عرض این ابزار های نما رومی بین ۲ سانت تا حدود ۳۰ سانت هستند که در طول دلخواه بکار برده میشود. قرنیز ها با ضخامت کمتر در قسمت پایینی دیوار ها در ناحیه اتصال به کف استفاده میشوند که گاها آن را در دسته ابزار طولی طبقه بندی میکنند.

    ۲/ ابزار های منبت سنگی – طرح گل و کتیبه

    ابزار های طرح دار غیر طولی، سر ستون ها و پاستون ها، تاج های گل و بته و نمادهای مختلف که میتوان کتیبه ها را نیز جزو آنان دانست، هستند. این ابزار های حجمی در بالا و پایین ستون ها، قسمت بالای پنجره ها و پیشانی بالای ساختمان، سردر ها و … بکار برده میشوند که دارای طول و عرض مشخصی هستند. این ابزار ها گاها توسط هنر دست و گاها توسط ماشین آلات سی ان سی تولید میشوند. طبیعیست که دقت و ظرافت تولید با دستگاه بیشتر از دست هست اما موارد تولید شده با دست به هر حال یک اثر هنر تلقی شده و قیمت بالاتری خواهند داشت. ک بعضا دقت و ظرافت آن با دستگاه ها قابل قیاس است.


    کاربرد ابزار نما – دیوار – ستون

    • ابزار حجمی در نمای ساختمان مخصوصا نمای رومی
    • قاب بندی دیوار های داخلی و خارجی بنا
    • پوشش ستون ها بنا
    • قاب آینه
    • در حاشیه و کتیبه سنگ قبر

    ابزار مصنوعی نما

    ابزار مصنوعی نما شامل همان سرستون – پا ستون – قرنیز و دیگر ابزار های نما رومی می باشد؛ تنها با این تفاوت که موادی مانند سیمان و پلیمر – شبه کورین – پی وی سی – رزین، جایگزین سنگ های طبیعی در ساخت و تولید این ابزار ها شده اند. هرچند که این ابزار های مصنوعی نما شامل ویژگی ها و طرح های زیبای سنگ طبیعی نیستند اما با این حال دارای ویژگی های مثبت و مزایای فراوانی می باشند. از جمله مزایای این ابزار ها می توان به قابلیت برش، سوراخ کاری و ابزار زنی فوق العاده – وزن سبک تر و قیمتی 50% اقتصادی تر نسبت به سنگ های طبیعی اشاره کرد.


    قیمت ابزار سنگی نما ساختمان

    قیمت گذاری ابزار سنگی بسته به چندین فاکتور است که در ذیل بیان میکنیم:

    پس از مشخص شدن تمامی این فاکتور ها قیمت مشخص و ارائه خواهد شد. ارسال درخواست ابزار سنگی نمای ساختمان نیز اصولا باید توسط معمار متخصص بر اساس اندازه های دقیق و نقشه های کامپیوتری و اشکال سه بعدی به همراه متراژ دقیق صورت پذیرد. در فایل پیوست شده میتوانید یک نمونه استاندارد درخواست ابزار سنگی را که به سنگ وزین ارسال شده است را مشاهده نمایید.

    شماره همراه خود را جهت برقراری تماس سریع و مشاوره وارد نمایید.
    phone_android
    با شماره های زیر تماس بگیرید