سنگ کف فور مچ تراونیکس

سنگ کف

آنچه در این مقاله خواهید خواند:

سنگ کف سفید با رگه های طوسی

سنگ یکی از رایج ترین مصالح مورد استفاده در فضای داخلی و بیرونی ساختمان است. سنگ کف ساختمان چنانچه با محیط پیرامونی خود هماهنگ باشد؛ فضایی چشم نواز و زیبا را خلق خواهد کرد. ما در این مقاله شما را برای انتخاب یک سنگ کف مناسب برای ساختمان راهنمایی خواهیم کرد؛ با ما تا پایان این متن همراه باشید.


خرید آنلاین سنگ کف

در فهرست زیر رایج ترین سنگهای مورد استفاده به عنوان پوشش کف را مشاهده میکنید. برای مشاهده همه سنگ های با قابلیت کاربری کف لینک پایین فهرست را کلیک کنید.


انتخاب درست و مناسب سنگ کف

انتخاب مناسب و استاندارد کفپوش بسیار حائز اهمیت است. چرا که امکان تغییر و تعویض کف پوش ساختمان کاری وقت گیر و بسیار پر هزینه خواهد بود.

سنگ ها در انواع مختلف خود برای مصارف گوناگونی کاربرد دارند و سنگ مناسب برای استفاده در کفپوش ساختمان به پارامترهای مختلفی همچون نوع کاربری در فضای داخلی و یا خارجی، سبک طراحی و … بستگی دارد.

راهبرد صداقت در فروش

سنگ وزین در راستای راهبرد صداقت در فروش، مزایا و معایب استفاده از سنگ طبیعی در کف را بدون هیچگونه جانبداری و با رعایت انصاف خدمتتان ارائه می‌دهد.طبیعیست هریک از مواد و مصالح ساختمانی به نوبه خود دارای نقاط ضعف و قوت میباشند که بسته به شرایط شما هر کدام از آنها میتواند گزینه مناسب تری برای شما باشد.

مزایای استفاده از سنگ در کف 

 • جلوه زیبا به دلیل برخورداری از طرح و رنگ طبیعی
 • امکان ساب پذیری و جلا پذیری مجدد آن ها
 • اعمال انواع فراوری برای کاربردهای متفاوت
 • دوام، استحکام و طول عمر بالا (درصورت کاربرد استاندارد)
 • تنوع در سایز بندی

معایب استفاده از سنگ در کف

 •   سنگین بودن نسبت به سرامیک
 • ذات سرد سنگ
 • واکنش پذیری بالای سنگهای مرمریت و لکه دار شدن آنها
 • قیمت نسبتا بالاتر

قیمت سنگ کف

قیمت سنگ کف چینی در خرداد ۱۴۰۳ از بازه ی ۴۸۰,۰۰۰ تا ۱٬۴۰۰,۰۰۰ تومان به ازای هر متر مربع متغیر است.
قیمت سنگ گرانیت کف در خرداد ۱۴۰۳ از بازه ی ۲۴,۰۰۰ تا ۳,۸۰۰,۰۰۰ تومان به ازای هر متر مربع متغیر است.
قیمت سنگ کف مرمریت در خرداد ۱۴۰۳ از بازه ی ۲۸۰,۰۰۰ تا ۱,۳۰۰,۰۰۰ تومان به ازای هر متر مربع متغیر است.


سنگ دهبید اسپایدر قهوه ای در ورودی لابی در کف و دیوار به همراه معرق

عوامل موثر در قیمت سنگ کف

 • تاثیر نوع سنگ بر قیمت سنگ: طبیعتا نوع سنگ یکی از مهم ترین فاکتور های تعیین کننده در قیمت سنگ است. سنگ هایی که از زیبایی، مقاومت، جذب آب پایین تر و … برخوردار هستند قیمت بالاتری دارند.
 • تاثیر ضخامت سنگ و ابعاد آن بر قیمت سنگ: ضخامت سنگ یکی از فاکتور های حائز اهمیت در خرید و سفارش سنگ کف است. ضخامت های بالاتر سبب ایجاد مقاومت بیشتر و در نتیجه قیمت بالاتر می شود و به طور کلی هرچه ابعاد سنگ ها بزرگ تر باشند قیمت آن بیشتر خواهد بود.
 • تاثیرکیفیت برش و فرآوری بر قیمت سنگ: کیفیت برش و فرآوری فاقد از نوع کاربری و نوع سنگ همواره یکی از فاکتور های موثر در تعیین قیمت سنگ است. کیفیت ساب سطحی سنگ، گونیا بودن و ضخامت های یکسان از جمله فاکتور های مهم در فراوری سنگ هستند.
 • تاثیر مقاومت سایشی بر قیمت سنگ کف: سنگ کف به سبب تردد زیاد در معرض خط و خش های فراوارن است، هر اندازه سنگ از مقاومت سایشی بالاتری برخوردار باشد، سختی سطح آن بیشتر بوده و در نتیجه قیمت سنگ کف نیز بالا تر است.
 • تاثیر میزان جذب آب بر قیمت سنگ کف: کف یکی از محیط هایی است که احتمال ریختن مایعات مختلف بر روی آن وجود دارد. از این رو سنگ مورد استفاده برای کف باید دارای جذب آب پایین باشد. سنگ هایی که جذب آب پایین تری دارند قیمت بالاتری خواهند داشت. بنابراین به قیمت سنگ کف حیاط باید توجه کرد چرا که میتواند هزینه زیادی باشد.
 • تاثیرتوری اپوکسی پشت بر قیمت سنگ کف: توری اپوکسی سبب افزایش چسبندگی سنگ و مقاومت خمشی بیشتر آن می شود. سنگ هایی که با این ویژگی به فروش میرسند از قیمت بالاتری برخوردار هستند.سنگ کف در فضای بیرونی

سنگ کف در فضای خارجی بنا، در حیاط – پیاده رو ها و … بایستی به نوعی انتخاب شوند که در برابر شرایط محیطی متفاوت (گرما، سرما، اشعه آفتاب، محیط مرطوب ، باران های اسیدی، رفت و آمد) مقاوم و پایدار باشند و با گذشت زمان فرسوده، شکسته و تغییر حالت نداشته باشند. غالبا کفپوش های فضای خارجی به دلیل شرایط سختی که پیش رو خواهند داشت بایستی دارای ویژگی های زیر باشند.

 1. با ضخامت ۲۰ میلیمتر به بالا باشند.
  • به دلیل آن است که مقاومت سنگ در برابر اجسام سخت و وزن ها زیاد و فشارهای سطحی، بالا باشد و منجر به شکستن و خورد شدن سنگ نشود.
 2. اصطکاک و چسبندگی سطحی قابل قبول داشته باشند.
  • ساب براق به معنای سطح صیقلی است و این یعنی سطحی لغزنده هنگام باران و برف
  • با عملیات مضرس کردن و یا شیار دار کردن میتوان مشکل لغزنده بودن را حل کرد اما این امر خود دوباره هزینه را افزایش خواهد داد .
  • باید توجه داشت سطح ساب خورده و براق در اغلب سنگ ها با مواجهه با بار و شرایط سخت، خط و خش دار شده و زیبایی خود را از دست میدهد‌ (در این مرحله میتوان از دستگاه ساب زن برای برطرف کردن این مشکل استفاده کرد).
 3. با داشتن تمام شرایط بالا زیبا هم باشند.
  • عدم داشتن ساب براق، ضخامت بالا شاید از زیبایی سنگ بکاهد اما انتخاب رنگ و طرح مناسب میتواند خلا ناشی از موارد را جبران نماید.
 4. قیمت مناسب
  • فضاهای بیرونی در باغ ها، حیاط و پیاده رو ها عموما متراژ های بالایی هستند و قیمت کفپوش مناسب در هزینه کلی بسیار تاثیرگذار خواهد بود.

از سنگ های پر کاربرد در فضای خارجی ساختمان های مسکونی – مجتمع های اداری و تجاری میتوان به انواع گرانیت با فراوری غیر براق (به منظور برخورداری از اصطکاک سطحیبازالت و برخی از مرمریت ها نام برد.

از سنگ های پرکاربرد برای استفاده از سنگ کف محیط های خارجی پارک ها و ویلا و باغ ها می توان به سنگ فرش پرفیری سنگ مالون یا لاشه سنگ و سنگ کوبیک اشاره کرد. همچنین شما می توانید برای محوطه سازی محیط های خارجی از قلوه سنگ رودخانه ای نیز برای کف استفاده کنید.


سنگ کف در فضای داخلی

سنگ کف فضای داخلی شامل دو بخش میگردد. سنگ کف خانه (در فضاهای داخلی ) و سنگ کف فضاهای اشتراکی مانند پارکینگ، لابی، راهرو ها و راه پله

برای فضای داخل خانه مانند سنگ کف پذیرایی یا سنگ کف سالن، اتاق نشمین و سایر اتاقها میتواند از تایل های سنگ مرمریت استفاده نمایید. سنگ هایی به رنگ های روشن – کرم – استخوانی و … از انواع مرمریت دهبید، آباده، چینی و …

همچنین از اسلب های مرمریت در طرح های بوک مچ و فورمچ می توانید برای سنگ کف استفاده کنید که جلوه بخشی بسیار زیبایی به محیط می دهد.

برای فضاهای اشتراکی باید توجه داشت به دلیل رفت و آمد بیشتر نسبت به داخل خانه باید سنگی با مقاومت سطحی بیشتر در برابر خط و خش استفاده کرد. در پارکینگ توصیه به استفاده از گرانیت میشود. در راهرو ها و لابی در وهله اول مرمریت و سپس گرانیت میتواند انتخاب مناسبی باشد.

یکی دیگر از فضا های اشتراکی که انتخاب سنگ آن از اهمیت ویژه ای برخوردار است، سنگ کف آسانسور است.

همچنین اجرای معرق در کف پوش های سنگی نیز رایج است که در لابی ها و منازل کاربرد دارد. از آنجایی که معرق های سنگی دارای طرح های گوناگونی همچون طرح گل، طرح ورساچه و طرح های اسلیمی هستند، معمولا به نام های ” گل سنگ کف” یا “سنگ طرح دار” نیز شناخته می شوند. برای مشاهده اطلاعات بیشتر لینک زیر را مشاهده نمایید.


انواع سنگ کف ساختمان

سنگ های تراورتن، مرمریت و گرانیت، مرمر، چینی، لایم استون، تراانیکس، سند استون، اونیکس از جمله سنگ های قابل استفاده در کفپوش ساختمان هستند. سنگ مرمر به دلیل قیمت بالا و حساسیت در برابر خط و خش و لکه ها، تقریبا به عنوان پوشش کف استفاده نمیگردد. در این قسمت ما شما را با نام و ویژگی 3 نمونه از مهمترین سنگ های کف مناسب برای استفاده در کفپوش فضای داخلی و خارجی ساختمان آشنا خواهیم کرد:

سنگ کف مرمریت :

یکی از رایج ترین مصالح مورد استفاده در کفپوش فضاهای داخلی و بسته، سنگ مرمریت است. این سنگ چنانچه با ضخامت و فراوری مناسب در کف کار شود جز بهترین و استاندارد ترین گزینه ها برای پوشش کف خواهد بود. چرا که مقاومت، زیبایی لازم برای کاربرد کف با قیمت مناسب را دارد.

سنگ کف تراورتن :

استفاده از تراورتن برای کفپوش نیز امری نسبتا رایج است. اما باید بدانیم این سنگ نسبت به مرمریت از نظر سختی در رتبه پایین تری قرار دارد. سنگ تراورتن برای کفپوش به عنوان تایل با ضخامت ۲ تا ۳ سانتی متر و به عنوان سنگفرش در ضخامت های ۳ تا ۶ سانتی متر استفاده میگردد. عموما از این سنگ برای نما استفاده میگردد.

سنگ کف گرانیت :

از جمله سنگ های باشکوه که به دلیل مقاومت و سختی خود در برابر هرگونه تغییرات آب و هوایی، ضربه و … برای محیط های داخلی و خارجی که رفت و آمد افراد در آنها بسیار زیاد؛ مناسب خواهد بود. گرانیت دارای ساب براق است و به جهت ایجاد اصطکاک عملیات مضرس کردن (افزایش اصطکاک و چسبندگی در سطح) را بر روی آن انجام میدهند. اگر مایل به استفاده از گرانیت در فضای بیرونی هستید این عملیات بایستی بر روی آن صورت پذیرد.


سنگ برای کاربری های متفاوت

نکته ۱: هریک از کاربری های مسکونی، بیمارستان یا یک کارگاه صنعتی، آزمایشگاه مواد شیمیایی و … از ویژگی های خاص و منحصر به فرد خود برخوردار هستند به طور مثال میزان رفت آمد در بیمارستان خیلی زیاد است و یا در کارگاه صنعتی احتمال افتادن اجسام سنگین و یا ریختن اسیدها و روغن در آن وجود دارد.

همه این عوامل و ویژگی ها باعث می شود که در انتخاب نوع کفپوش برای هر یک از این کاربری ها دقت و توجه لازم صورت گیرد. چرا که کفپوش ساختمان به عنوان نخستین و مهمترین قسمت یک ساختمان ارتباط مستقیمی با فعالیت های انسان ها دارد. در هر یک از کاربری های ذکر شده باید از سنگ هایی با مقاومت بالا و درصد پایین جذب آب در کف ساختمان استفاده شود.

نکته ۲: به طور کلی یکی از بارزترین خصوصیت انواع سنگ های قابل استفاده در کفپوش فضای داخلی و خارجی ساختمان سرد و خنک بودن آن نسبت به سایر متریال های همانند خود است. لذا مناطق گرمسیر از این متریال برای خنک شدن فضای محیط بهره می گیرند در حالی که به کارگیری آن در مناطق سردسیر کشور مستلزم استفاده از روش های گرمایشی مختلف برای گرم کردن کف ساختمان کمک گرفت.

نکته ۳: اصولا از سنگ های براق و لغزنده برای فضاهایی چون آشپزخانه، حمام و سرویس بهداشتی که در معرض تماس مستقیم با آب و رطوبت هستند؛ استفاده نمیشود.این فضا به محض خیس شدن کف ساختمان منجر به زمین خوردن افراد خواهند شد و همچنین نمی توان به راحتی با پای برهنه بر روی این نوع سنگ های  لغزنده راه رفت.

با شماره های زیر تماس بگیرید
در صورت عدم برقراری ارتباط، شماره همراه خود را جهت تماس وارد نمایید.
دیدگاه‌ها
 1. پونه دادخواه :

  سلام
  کدام یک از سه سنگ تراورتن، مرمریت و گرانیت رو برای سنگ کف سالن آرایشی بیشتر توصیه میکنید.

  28 اردیبهشت 1400 - 10:44 ق.ظ
 2. سنگ وزین :

  گرانیت مشکی نطنز بهترین انتخاب شماست.

  28 اردیبهشت 1400 - 5:03 ب.ظ
 3. محمد احمدی :

  سلام ممنون از مطالب جامع و خوبتون سوالی برای من پیش اومده و می خواهم بدونم که آیا عمر مفید مشخصی برای سنگ ها وجود داره و اینکه ساب زنی دوره ای سنگ ها باعث کاهش عمر سنگ می شه؟
  بین سنگ های طبیعی و مصنوعی کدامشون عمر مفید بیشتری دارند برای کف و شما اون را پیشنهاد می دهید

  28 اردیبهشت 1400 - 12:18 ب.ظ
 4. سنگ وزین :

  سلام. عمر بستگی به نوع سنگ طبیعی و مصنوعی داره. ساب زنی ضخامت سنگ را در اندازه ناچیز کاهش میدهد و در عوض جانی دوباره به آن میبخشد.

  28 اردیبهشت 1400 - 5:02 ب.ظ
 5. ازاده :

  ممنون از مقاله خوب شما

  28 اردیبهشت 1400 - 3:12 ب.ظ
 6. مدیر :

  سپاس از توجه شما

  2 خرداد 1400 - 5:59 ب.ظ
 7. ایمان مهدوی :

  سلام در گالری تصاویرتون یک سری نمونه کار قرار دادید که حالت پارکت چوبی داره. اسم این سنگ میخواستم بدونم. تشکر

  12 خرداد 1400 - 2:52 ب.ظ
 8. مدیر :

  سلام
  سنگ کف مرمریت هست

  17 خرداد 1400 - 2:14 ب.ظ
 9. آرزو :

  سلام
  تصاویری که قراردادید نمونه کارهای خودتون هست؟

  19 خرداد 1400 - 9:39 ق.ظ
 10. حسن :

  ممنون

  24 خرداد 1400 - 9:25 ق.ظ
 11. شهرام طهماسبی :

  سلام وقتتون بخیر. آیا در کف اتاق پذیرایی که با سنگ قهوه ای کار شده میشه سنگ رنگ روشن با ضخامت کم بچسبانیم؟ برای اینکار ارزانترین سنگ کدام است

  1 مرداد 1400 - 8:57 ق.ظ
 12. مدیر :

  سلام
  ممنون
  کمترین ضخامت برای سنگ ها 1.3 سانتی متر است. برای اینکار میتونید از سنگ های مرمریت آباده و مشهد استفاده کنید.

  3 مرداد 1400 - 1:51 ب.ظ
 13. حاتمی :

  ۳۰ متر کف تراس دارم با سنگ های تکه تکه فرش شده حالا می خوام کف رو سنگ کنم سقف رو هم پوشوندم ولی آب ریز داریم آب شیر و ظرفشویی ، البته در آینده احتمال داره از اسید هم استفاده بشه ، راهنمایی بفرمایید از چه سنگی استفاده کنم ، شما دارید و نحوه خرید چطور هست.
  با تشکر

  7 مهر 1400 - 1:50 ب.ظ
 14. مدیر :

  سلام و درود
  بهترین سنگی که میتونید استفاده کنید، سنگ گرانیت هست
  لطفا جهت خرید و راهنمایی بیشتر با شماره 09126403622 تماس بگیرید.

  17 مهر 1400 - 2:08 ب.ظ
 15. رضا :

  سلام برا کف اتاق بخار حدودا ۸ متر مربع چه سنگی مناسب هس.(همیشه مرطوب هس هر روز با مواد شوینده شسته میشه)

  2 دی 1400 - 12:33 ق.ظ
 16. مدیر :

  سلام
  سنگ چینی الیگودرز و یا سنگ لایبید انتخاب مناسبی برای شما است.

  4 دی 1400 - 1:32 ب.ظ
 17. reyhaneh :

  سلام وقتتون بخیر
  ممنون بابت مقاله مفیدتون
  برای فضای محوطه مذهبی که هم صیقلی باشه هم محکم و هم قیمت مناسب چه سنگی پیشنهاد می دین؟

  27 بهمن 1400 - 2:14 ب.ظ
 18. مدیر :

  سلام و وقت شماهم بخیر
  سپاس از حسن نظر شما
  سنگ گرانیت به صورت ترکیبی با سنگ چینی با ضخامت ۳ سانت بهترین گزینه هست.
  برای مشاوره دقیق تر تماس بگیرید.

  27 بهمن 1400 - 2:37 ب.ظ
 19. علیرضا :

  سلام و تشکر از اطلاعات خوبی که برای بازدید کنندگان از سایت ارائه می کنید. برای یک آپارتمان 70 متری مسکونی با نور متوسط، چه نوع سنگی هایی رو پیشنهاد می کنید.
  با تشکر

  6 مرداد 1402 - 9:41 ب.ظ
 20. سنگ وزین :

  اگر سنگ کف داخل خانه منظور شما هست در تنالیته سنگ های کرم دهبید کرم و در تنالیته سفید سنگ های ازنا – الیگودرز میتوانید استفاده کنید.

  28 آذر 1402 - 12:49 ب.ظ
 21. دریانورد :

  سلام
  برای کف سالن کافی شاپ یا رستوران در یک مجتمع با معماری سنتی چوبی به ابعاد چهار متر در ده متر چه سنگی را پیشنهاد می‌دهید. دفت کنید کلا فضا سقف چوب درخت خرما و نود سانت ارتفاع از که روی بدنه دیوار چوب عمودی ده سانتی استفاده شده . ممنون میشم راهنمایی کنید .

  7 مهر 1402 - 11:30 ق.ظ
 22. سنگ وزین :

  درود و ارادت
  از سنگ مرمریت طرح چوب میتوانید استفاده کنید که به صورت یکپارچه و یا مکمل با سنگ هرسین یا مرمریت گندمک کار شود. شایان ذکر است استفاده از سرامیک های طرح چوب نیز میتواند گزینه مناسبی برای شما باشد. به کار بردن سنگ در کف رستوران و کافی شاپ در کنار زیبایی منحصر بفرد دارای یک ضعف میباشد. و آن هم جذب آب آن نسبت به سرامیک هست که میتواند طی مرور زمان لکه دار شود. که البته اگر سنگ را نانو کنید این امر قابل حل میباشد.

  2 دی 1402 - 2:26 ب.ظ
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

47 + = 49

ضامن کیفیترضایت و اطمینان خاطر از خرید
تحویل سریعبارگیری از نزدیک ترین محل تولیدی
ضامن قیمت راهبرد ما، سود کمتر - فروش بیشتر
باشگاه مشتریانتخفیفات - شرایط ویژه فروش