سنگ تایل

سنگ تایل

سنگ تایل چیست؟ سنگ تایل از کلمه فرانسوی Tuile وام گرفته است که خود از کلمه لاتین Tegula کاشی سقفی به معنی خاک رس پخته شده شکل گرفته است؛ در واقع سنگ تایل یک نوع برش از سنگ برای کاربرد در کف – دیوار – نما – پله است.

سنگ تایل 80 سانتی در کارخانه

همانطور که از نام این فراورده سنگی مشخص است، برش هایی مربعی از سنگ با ضخامت های ۱.۵ سانت تا ۳ سانت است که در ابعاد ۳۰ تا ۸۰ سانت در دسترس قرار میگیرد. رایج ترین سایزهای تایل ۴۰ – ۶۰ و ۸۰ سانت است. تایل های با ابعاد کوچک تر از ۴۰ سانت را در دسته سنگهای به اصطلاح ریزه بار طبقه بندی میکنند. ابعاد ریزه بار تایل میتواند در سایزهای ۳۰ در ۴۰ و یا ۲۵ در ۴۰ و یا ۴۰ در ۲۰ و … باشد. تایل سنگی میتواند با سنگ طبیعی و سنگ مصنوعی باشد.


انواع تایل از لحاظ جنس ساختار

تایل به طور کلی میتواند از جنس:


کاربرد سنگ تایل

سنگ تایل در کفtile stone

به طورکلی از سنگ تایل می توان در تمام قسمت های ساختمان همچون سنگ کف، سنگ دیوار، سنگ پله و راه پله، پارکینگ، سرویس های بهداشتی و سنگ نمای خارجی و داخلی نیز استفاده کرد.

سنگ اسپایدر تایل در پارکینگ

سنگ تایل را میتوان از سنگ های طبیعی مرمریت، تراورتن، مرمر، چینی، سند استون، کوارترز و گرانیت تهیه کرد. لازم به ذکر است که ابزار برش تایل در حالت کلی اره الماسه است اما برای سنگ های سخت تری چون گرانیت، از اره هایی با تیغه‌ ی براده‌ ی چدن یا فولاد استفاده می شود.

سنگ های برش خورده تایل، یکی از موارد پر کاربرد فرآوری جهت صادرات سنگ محسوب میشوند.


ابعاد سنگ تایل

سنگ تایل را میتوانید در ابعاد دلخواه و متناسب با نیاز خود سفارش دهید اما در حالت کلی و استاندارد این نوع سنگ در ابعاد ۴۰*۴۰، ۵۰*۵۰، ۶۰*۶۰، ۸۰*۸۰ برش داده می شود. ضخامت تایل نیز عموما کمتر از ۲ سانتی متر است. از ابعاد دیگر سنگ تایل میتوان به ۶۰*۳۰ و ۸۰*۴۰ اشاره کرد که در قسمت های مختلف سالن که نیاز به ابعاد مستطیلی هست، می توان از آن استفاده نمود. 


مزایای سنگ تایل

  • قابل سفارش در اندازه و ابعاد دلخواه
  • قابلیت برش درضخامت های دقیق و میلی متری
  • دارای کاربرد های فراوان در تمام بخش های ساختمان
  • حمل و نقل آسان و ارزان
  • قیمت ارزان و مقرون به صرفه
سنگ تایل در کف و دیوار سرویس بهداشتی

تفاوت تایل و اسلب

 سنگ تایل و اسلب از جهات مختفلی با یکدیگر تفاوت دارند که به مختصر به آن اشاره میکنیم:

۱/ ابعاد سنگ اسلب معمولا بزرگتر از ۱۰۰*۱۰۰ سانتی متر است و ضخامت آن نیز ۲ سانتی متر یا بیشتر خواهد بود. ولیکن تایل برش های ظریف تر و با دقت میلیمتری دارد.

۲/ امکان استفاده از سنگ اسلب در تمام بخش های ساختمان وجود ندارد و بیشتر در فضا هایی با متراژ بزرگ مانند سنک کف هال و پذیرایی، سنگ دیوار و … به کار برده می شود.

۳/ معمولا سنگ های اسلب از کوپ هایی که کیفیت بالاتری دارند، فراوری می شوند. البته این به معنای پایین تر بودن کیفیت سنگ های تایل نیست.

۴/ حمل و نقل سنگ های اسلب به دلیل وزن و ابعاد بالا توسط جرثقیل و پالت های چوبی و فلزی صورت می گیرد، در حالی که سنگ تایل به راحتی با دست قابل جابه جایی است.

۵/ علاوه بر موارد ذکر شده، سنگ اسلب نسبت به تایل قیمت بیشتری دارد.


قیمت سنگ تایل

قیمت سنگ ها به آیتم های مختلفی بستگی دارد که در ذیل به آن اشاره شده است:

  • ابعاد سنگ
  • نوع سنگ (سنگ طبیعی – سنگ مصنوعی)
  • کیفیت فراوری شامل ساب – برش گونیا – ابعاد دقیق و …
با شماره های زیر تماس بگیرید
در صورت عدم برقراری ارتباط، شماره همراه خود را جهت تماس وارد نمایید.
ضامن کیفیترضایت و اطمینان خاطر از خرید
تحویل سریعبارگیری از نزدیک ترین محل تولیدی
ضامن قیمت راهبرد ما، سود کمتر - فروش بیشتر
باشگاه مشتریانتخفیفات - شرایط ویژه فروش