کتیبه سنگی

کتیبه یا سنگ نوشته به طرح ها و نقشه های کنده کاری شده بر روی سنگ می گویند که امروزه بر روی دیوار های داخلی و خارجی بنا و سر در ها استفاده می شود. کتیبه های سنگی را میتوانید در طرح ها و ابعاد مختلف و دلخواه سفارش دهید. در توضیحات پایین صفحه میتوانید بیشتر در باره این سنگ بدانید.

 

نمایش 1–24 از 34 نتیجه

تابلو سنگ نوری آروشا

تابلو سنگ نوری آروشا

۱۴,۰۰۰,۰۰۰ تومان
تابلو سنگ نوری بیستون

تابلو سنگ نوری بیستون

۱۴,۰۰۰,۰۰۰ تومان
تابلو سنگ نوری سانیا

تابلو سنگ نوری سانیا

۱۴,۰۰۰,۰۰۰ تومان
  • کتیبه - تابلو سنگی فروهر
  • تابلو سنگ فروهر

کتیبه – تابلو سنگ فروهر

۱,۱۴۰,۰۰۰ تومان
  • کتیبه سنگی صلوات
  • دسته تابلو یا کتیبه سنگی صلوات

کتیبه سنگی صلوات

۸۴۰,۰۰۰ تومان
تابلو سنگ نوری آونگ

تابلو سنگ نوری آونگ

۱۴,۰۰۰,۰۰۰ تومان
تابلو سنگ نوری برنا

تابلو سنگ نوری برنا

۱۴,۰۰۰,۰۰۰ تومان
تابلو سنگ نوری پتوس

تابلو سنگ نوری پتوس

۱۴,۰۰۰,۰۰۰ تومان
تابلو سنگ نوری توکای

تابلو سنگ نوری توکای

۱۴,۰۰۰,۰۰۰ تومان
تابلو سنگ نوری رایکا

تابلو سنگ نوری رایکا

۱۴,۰۰۰,۰۰۰ تومان
تابلو سنگ نوری هوگل

تابلو سنگ نوری هوگل

۱۴,۰۰۰,۰۰۰ تومان
  • سردر هور - سردر سنگی خورشید

سردر ورودی سنگی هور

۱,۸۰۰,۰۰۰ تومان
تابلو سنگ جام گل

کتیبه – تابلو سنگ جام گل

۳,۹۰۰,۰۰۰ تومان
کتیبه - تابلو سنگی اختر

کتیبه – تابلو سنگی اختر

۲,۹۰۰,۰۰۰ تومان

کتیبه سنگی – سنگ نوشته

به طرح، نقش ها و نوشته های کنده کاری شده بر روی سنگ ها که عمدتا در زمان های قدیم و قبل از کشف کاغذ صورت میگرفته، کتیبه یا سنگ نوشته میگویند. از ویژگی های کتیبه ها دوام بسیار بالای آن در برابر شرایط محیطی و انتقال پیام ها از زمان گذشته به حال بوده است. امروزه به واسطه و مدد دستگاه و روش های نوین، امکان نوشتن و اجرای انواع طرح ها بر روی سنگ ها بوجود آمده است.

انواع و کاربرد کتیبه سنگی و سنگ نوشته

کتیبه ها به طور کلی در دونوع نوشته و طرح هستند که گاها به صورت ترکیبی نیز بکار برده میشوند.

کاربرد کتیبه ها، به عنوان یک تابلو و زینت بخش بر روی دیوار های داخلی و خارجی بنا و سر در ها است. کتیبه های نوشتاری عمدتا با آیات و اشعار بسیار معروف و رایج و محبوب تولید میشوند. از جمله نوشته ها را میتوان ذکر بسم الله، ذکر صلوات، آیه شریفه و ان یکاد و ۴ قل دانست. از جمله اشعار معروف نیز میتوان شعر بنی آدم و … دانست.

طرح های خاص نیز امکان چاپ و پرینت بر روی سنگ را دارند که میتواند لوگو یا آرم سازمان، پلاک مجمتع مسکونی و … باشد. چند نمونه از این موارد را میتوانید در گالری کنار ببینید. برای اطلاعات بیشتر به صفحه چاپ بر روی سنگ مراجعه کنید.

کتیبه ها عمدتا با سنگ ها مرمریت و مخصوصا با مرمریت خوی تولید میشوند. ضخامت این تابلوها و سنگ نوشته ها ۲۰ میلیمتر و ابعاد آن برای هر طرح میتواند با حفظ مقیاس تغییر کند.

تفاوت کتیبه سنگی با تابلو سنگ

گاها به دلیل شباهت این دو، عنوان اشتباه برای محصول به کار برده میشود. به همین جهت در نامگذاری و تمایز این دو دسته کمی متفاوت باید در نظر داشت که تابلو سنگ عموما نقاشی و طرح یک شی یا مورد خاصی است که با نوشته و طرح ها متمایز است. مثلا تابلو سنگ ها میتواند در برگیرنده ی نقش یک حیوان خاص مثل اسب یا منظره ای خاص و یا شخصیتی معروف باشد. در صورتی که سنگ نبشته ها عموما نوشته ها و یا طرح هایی ریاضی گونه بر روی سنگ ها هستند.

کتیبه سنگی بر روی عقیق

یکی دیگر از انواع کتیبه ها، اجرای سنگ نبشه بر روی گوهر سنگ عقیق است. سنگ عقیق، گوهری بسیار ارزشمند و زیبا، با انرژی بسیار بالا و اثرات مثبت در روح و جسم انسان و خاصیت دفع انرژی های منفی است. حال اگر نوشته ای ارزشمند مانند یک آیه و یا شعر زیبا بر روی آن حکاکی شود ارزش بسیار بالاتری خواهد یافت. سنگ عقیق غالبا در دنیا در ابعاد کوچک یافت میشود اما به واسطه معادن بی نظیر در داخل کشور، این سنگ با کیفیت و خلوص بسیار بالا و ویژگی های شگفت انگیز در ابعاد دلخواه در درسترس است.

قیمت کتیبه سنگی

قیمت کتیبه های سنگی به ابعاد – ضخامت – نوع سنگ – نوع طرح – نوع حکاکی – تعداد درخواستی و دستان هنرمند عرصه سنگ بستگی دارد.
قیمت کتیبه های سنگی در تاریخ (شهریور 99) از 440 تا 1100000 تومان متغیر است.

با شماره های زیر تماس بگیرید
در صورت عدم برقراری ارتباط، شماره همراه خود را جهت تماس وارد نمایید.