سنگ آستانه یا سنگ پادری چیست؟

سنگ آستانه – پادری

سنگ آستانه یا سنگ پادری سنگی است که به منظور جلوگیری از ورود حشرات، گرد و غبار، آب و حرارت در پایین چهار چوب در سرویس بهداشتی، حمام و آشپزخانه نصب می شود. سنگی که برای این منظور به کار برده می شود باید دارای چند ویژگی باشد که به مختصر در این مقاله به آن می پردازیم.

ابعاد استاندارد سنگ آستانه چیست؟

1/ سنگ آستانه باید قطر و ارتفاع استانداری داشته باشد که ما معمولا ضخامتی بین 3 تا 4 سانتی متر را در نظر میگیریم. لازم به ذکر است که این ابعاد به درخواست مشتری قابل تغییر خواهد بود. توجه داشته باشید که ارتفاع غیر استاندارد ( خیلی بلند یا خیلی کوتاه ) ممکن است کارایی لازم را نداشته باشد. به طور مثال اگر از حالت معمول و استادارد بلند تر باشد در رفت و آمد اختلال ایجاد می کند یا اگر کوتاه تر باشد از جاری شدن آب و تبادل حرارت جلوگیری نمی کند.


چه جنس سنگی برای سنگ آستانه مناسب است؟

2/ جنس سنگ آستانه باید به گونه ای باشد که در برابر حرارت و رطوبت از مقاومت قابل قبولی برخوردار باشد. بنابراین سنگ های چینی، مرمریت و در برخی موارد گرانیت انتخاب مناسبی خواهند بود. در این مورد سنگ های مرمریت و چینی به نسبت گرانیت و تراورتن بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد چرا که علاوه بر دوام بالا، دارای طیف وسیعی از رنگ ها است.

انواع سنگ آستانه

کاربرد و مزایای سنگ آستانه

یکی از موارد پر کاربرد این سنگ در حمام است.گاهی ممکن است شما نخواهید تمام کف حمام تان خیس و مرطوب شود. کافی است با نصب این سنگ فقط در جایی که دوش حمام وجود دارد از جاری شدن آب جلوگیری نمایید.

علاوه بر موارد ذکر شده، سنگ آستانه مانع از برخورد آب با در سرویس بهداشتی و حمام می شود که همین امر از زنگ زدن درهای آهنی و باد کردن در های چوبی جلوگیری می کند.


قیمت سنگ آستانه چگونه تعیین می شود؟

قیمت سنگ آستانه بسته به ابعاد (ضخامت و طول و عرض ) و جنس سنگ متفاوت خواهد بود.

check_box ضامن کیفیت رضایت و اطمینان خاطر از خرید
alarm_on تحویل سریع بارگیری از نزدیک ترین محل تولیدی
attach_money ضامن قیمت راهبرد ما، سود کمتر - فروش بیشتر
local_offer باشگاه مشتریان تخفیفات - شرایط ویژه فروش