سنگ آستانه یا سنگ پادری چیست؟

سنگ آستانه – پادری

سنگ آستانه یا سنگ پادری سنگی است که به منظور جلوگیری از ورود حشرات، گرد و غبار، آب و حرارت در پایین چهار چوب در سرویس بهداشتی، حمام و آشپزخانه نصب می شود. سنگی که برای این منظور به کار برده می شود باید دارای چند ویژگی باشد که به مختصر در این مقاله به آن می پردازیم.

ابعاد استاندارد سنگ آستانه چیست؟

1/ سنگ آستانه باید قطر و ارتفاع استانداری داشته باشد که ما معمولا ضخامتی بین 3 تا 4 سانتی متر را در نظر میگیریم. لازم به ذکر است که این ابعاد به درخواست مشتری قابل تغییر خواهد بود. توجه داشته باشید که ارتفاع غیر استاندارد ( خیلی بلند یا خیلی کوتاه ) ممکن است کارایی لازم را نداشته باشد. به طور مثال اگر از حالت معمول و استادارد بلند تر باشد در رفت و آمد اختلال ایجاد می کند یا اگر کوتاه تر باشد از جاری شدن آب و تبادل حرارت جلوگیری نمی کند.

انواع سنگ آستانه و پادری

چه جنس سنگی برای سنگ آستانه مناسب است؟

2/ جنس سنگ آستانه (سنگ ورودی پایین درب) باید به گونه ای باشد که در برابر حرارت و رطوبت از مقاومت قابل قبولی برخوردار باشد. بنابراین سنگ های چینی، مرمریت و در برخی موارد گرانیت انتخاب مناسبی خواهند بود. در این مورد سنگ های مرمریت و چینی به نسبت گرانیت و تراورتن بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد چرا که علاوه بر دوام بالا، دارای طیف وسیعی از رنگ ها است.

سنگ های آستانه چینی:

سنگ های چینی الیگودرز، سنگ سیرجان، سنگ ازنا و سنگ چینی نیریز از رایج ترین سنگ های قابل استفاده جهت ساخت سنگ های آستانه می باشند.

سنگ های آستانه مرمریت:

از سنگ های مرمریتی که جهت ساخت سنگ ورودی پایین در میتوان از آنها استفاده کرد، میتوان به سنگ پرشین سیلک، مرمریت گوهره، مرمریت هرسین، نجف آباد و سنگ دهبید اشاره کرد.

سنگ های آستانه گرانیت:

سه سنگ گرانیتی که از آن برای ساخت سنگ آستانه استفاده می شود عبارتند از: سنگ گرانیت تویسرکان، سنگ نهبندان آستان و گرانیت مشکی نطنز

انواع سنگ آستانه

کاربرد و مزایای سنگ آستانه

یکی از موارد پر کاربرد این سنگ در حمام است. گاهی ممکن است شما نخواهید تمام کف حمام تان خیس و مرطوب شود. کافی است با نصب این سنگ فقط در جایی که دوش حمام وجود دارد از جاری شدن آب جلوگیری نمایید.

علاوه بر موارد ذکر شده، سنگ ورودی پایین درب مانع از برخورد آب با در سرویس بهداشتی و حمام می شود که همین امر از زنگ زدن درهای آهنی و باد کردن در های چوبی جلوگیری می کند.

از دیگر مزایای سنگ ورودی پایین درب جلوگیری از ورود حشرات و گرد و غبار می باشد. همچنین گاهی به عنوان عایق صدا و حرارت نیز عمل می کند.


قیمت سنگ آستانه چگونه تعیین می شود؟

قیمت سنگ آستانه بسته به ابعاد (ضخامت و طول و عرض ) و جنس سنگ متفاوت خواهد بود. قیمت حدودی سنگ آستانه در شهریور ۱۴۰۲ از ۲۰۰ هزار تومان تا ۲ میلیون تومان متغیر است.

با شماره های زیر تماس بگیرید
در صورت عدم برقراری ارتباط، شماره همراه خود را جهت تماس وارد نمایید.
ضامن کیفیترضایت و اطمینان خاطر از خرید
تحویل سریعبارگیری از نزدیک ترین محل تولیدی
ضامن قیمت راهبرد ما، سود کمتر - فروش بیشتر
باشگاه مشتریانتخفیفات - شرایط ویژه فروش