پنل اکسید منیزیوم

پنل اکسید منیزیوم ( Magnesium Oxide Panels ) محصولی است که به صورت پیش ساخته در فضای داخلی و بخش های متفاوت ساختمان نظیر کفپوش، دیوار و سقف مورد استفاده قرار می گیرد. این پنل ها از ترکیب موادی چون کلرید منیزیوم، اکسید منیزیوم و سیمان پرتلند، در قالب تخته هایی با ابعاد و ضخامت های مختلف تولید می شوند.

این محصول فاقد مواد شیمیایی و سمی چون فرمالدهید، آمونیاک و سیلیس بوده و به همین دلیل با محیط زیست کاملا سازگار می باشد و هیچ نوع آلودگی در محیط و خاک ایجاد نمی کند. تخته های اکسید منیزیوم جزئی از صنعت سبز محسوب می شوند و به جهت سازگار بودن با محیط زیست، امروزه به عنوان جایگزینی محبوب برای مصالح ساختمانی سنتی چون سیمان، گچ و … شناخته می شوند.

انواع پنل اکسید منیزیوم

پنل های اکسید منیزیوم اکثرا در رنگ های سفید و خاکستری فرآوری شده و با توجه به محل کاربری در ابعاد، ضخامت ( 3 تا 20 میلی متر ) و مدل های متفاوتی تولید می شوند. سطح رویی آنها صاف بوده و بافت سطح پشتی آن به دو دسته سمباده دار و بدون سمباده تقسیم می شود. این پنل ها متشکل از پنج لایه اصلی ( لایه رویی – لایه شبکه فایبر گلاس – لایه پر کننده – لایه دوم شبکه فایبر گلاس – لایه پر کننده سطح پشتی ) می باشد.

ویژگی های پنل اکسید منیزیوم

 • تماس کوتاه مدت این پنل ها با رطوبت، باعث تاب خوردگی و باد کردن آنها نمی شود. زیرا که این محصول در برابر آب مقاومت مناسبی داشته و پایداری ابعاد خود را حفظ می کند.
 • پنل های اکسید منیزیوم در برابر آتش مقاوم هستند و عایق صوتی نیز می باشند.
 • در مقابل آلودگی هایی نظیر کپک و قارچ ها مقاوم بوده و دچار پوسیدگی نمی شود.
 • این محصول فاقد گرد و غبار و بخارات مواد آلی سرطان زا می باشد و به همین منظور برای افرادی که به مواد شیمیایی بسیار حساس می باشند، مضر نخواهد بود.
 • در برابر نفوذ حشراتی چون موریانه مقاوم است.
 • پنل اکسید منیزیوم از دوام و ماندگاری بالایی برخوردار می باشد.
 • از دیگر ویژگی های مثبت این ورق ها می توان به وزن سبک آنها اشاره کرد.

همانطور که در بالا اشاره شد، ساختار پنل های اکسید منیزیوم فاقد مواد شیمیایی می باشد. به همین دلیل است که این محصول جزوی از صنعت سبز محسوب می شود و کاملا بازیافت پذیر می باشد.

کاربرد پنل اکسید منیزیوم

 1. کاربری به عنوان دیوار پوش
 2. پوشش سقف
 3. پوشش کف
 4. روکش دیوار و پارتیشن
 5. پوششی برای سیستم های ضد حریق و آکوستیک
ضامن کیفیترضایت و اطمینان خاطر از خرید
تحویل سریعبارگیری از نزدیک ترین محل تولیدی
ضامن قیمت راهبرد ما، سود کمتر - فروش بیشتر
باشگاه مشتریانتخفیفات - شرایط ویژه فروش