ابزار سنگی، ابزار نما رومی

مشاهده همه 24 نتیجه


آنچه در این صفحه خواهید خواند:

منظور از ابزار دیوار و نما چیست؟

کلمه ابزار دیوار و نما برای کسانی که با حرفه معماری آشنا نیستند شاید معنی ابزار آلات است. با نگاهی کوچک به محصولات فهرست شده میتوانید منظور از ابزار دیوار و نما در صنعت ساختمان را متوجه شوید. بکار گیری این سبک از معماری برای اولین بار و به این شکل را ساید بتوان در ایران و رم باستان یافت. به همین دلیل، این سبک، در ایران و همچنین غرب شناخته شده است و به همین جهت محصولات تولیدی و فراوری شده به شکل ابزار، پتانسیل خوبی به عنوان صادرات سنگ و محصولات سنگی دارند.


ابزار نما و دیوار ساختمان میتواند در جنس های مختلف باشد. در قدیم بیشتر از ابزار های سیمانی استفاده میشد که امروزه با پیشرقت تکنولوژی و به مدد دستگاه های دقیق سی ان سی و تراش، با جنس سنگ طبیعی و سنگ مصنوعی استفاده میشود. فایده این ابزار ها در آن است که به نسبت ابزار های سیمانی زحمت کمتر برای اجرا دارد و همچنین دوام بیشتر خواهد داشت. بعلاوه اینکه ساختاری یکپارچه و زیباتر پدید میاورد.

ابزار نما و دیوار به چند دسته تقسیم می شوند؟

تقسیم کرد. کاربرد این مصنوعات سنگی بیشتر در نمای ساختمان ها مخصوصا نمای رومی است که میتوانید عکس های آن را اینجا مشاهده نمایید.

۱/ ابزار های طولی | قرنیز ها

ابزار های طولی در لبه های بین طبقات ساختمان (باند طبقات)، شمش، قاب بندی پنجره ها و قوس های بالا پنجره، قاب بندی (فریم) مرز های دور کلی نما، لبه های بام و بالکن ها بکار برده میشوند. عرض این ابزار ها بین ۲ سانت تا حدود ۳۰ سانت هستند که در طول دلخواه بکار برده میشود. قرنیز ها با ضخامت کمتر در قسمت پایینی دیوار ها در ناحیه اتصال به کف استفاده میشوند که گاها آن را در دسته ابزار طولی طبقه بندی میکنند.

۲/ ابزار های منبت سنگی – طرح گل و کتیبه

ابزار های طرح دار غیر طولی، سر ستون ها و پاستون ها، تاج های گل و بته و نمادهای مختلف که میتوان کتیبه ها را نیز جزو آنان دانست، هستند. این ابزار ها در بالا و پایین ستون ها، قسمت بالای پنجره ها و پیشانی بالای ساختمان، سردر ها و … بکار برده میشوند که دارای طول و عرض مشخصی هستند. این ابزار ها گاها توسط هنر دست و گاها توسط ماشین آلات سی ان سی تولید میشوند. طبیعیست که دقت و ظرافت تولید با دستگاه بیشتر از دست هست اما موارد تولید شده با دست به هر حال یک اثر هنر تلقی شده و قیمت بالاتری خواهند داشت. ک بعضا دقت و ظرافت آن با دستگاه ها قابل قیاس است.

کاربرد ابزار نما – دیوار – ستون

  • در نمای ساختمان مخصوصا نمای رومی
  • قاب بندی دیوار های داخلی و خارجی بنا
  • پوشش ستون ها بنا
  • قاب آینه
  • در حاشیه و تابلو سنگ قبر

قیمت ابزار سنگی نما ساختمان

قیمت گذاری ابزار سنگی بسته به چندین فاکتور است که در ذیل بیان میکنیم:

پس از مشخص شدن تمامی این فاکتور ها قیمت مشخص و ارائه خواهد شد. ارسال درخواست ابزار سنگی نمای ساختمان نیز اصولا باید توسط معمار متخصص بر اساس اندازه های دقیق و نقشه های کامپیوتری و اشکال سه بعدی به همراه متراژ دقیق صورت پذیرد. در فایل پیوست شده میتوانید یک نمونه استاندارد درخواست ابزار سنگی را که به سنگ وزین ارسال شده است را مشاهده نمایید.

شماره همراه خود را جهت برقراری تماس سریع و مشاوره وارد نمایید.
phone_android
یا با شماره هایتماس بگیرید