ابزار سنگی، ابزار نما رومی

مشاهده همه ۲۰ نتیجه


کلمه ابزار سنگی (Cornice Stone) برای کسانی که با حرفه سنگ آشنا نیستند شاید معنی ابزار آلاتی باشد که جنس آن از سنگ است و یا ابزار های مخصوص کار با سنگ باشد. اما اینجا و در بحث مصالح ساختمانی و نما در اصل هیچکدام از آنها نیست. با نگاهی کوچک به محصولات فهرست شده میتوانید منظور از ابزار سنگی در حرفه سنگ و صنعت ساختمان را متوجه شوید. البته شایان ذکر است با جستجوی کلمه ابزار سنگی در گوگل هم بیشتر نتایج را از نوع ابزار آلات از جنس سنگ می یابید (ابزار های قدیمی مانند چاقو – نیزه و …) که این میتواند به دلیل آن باشد که مخاطب این مفهوم خاص است و آن امر یک بحث تاریخی عمومی است.


ابزار های نمای ساختمان میتواند در جنس های مختلف باشد. در قدیم بیشتر از ابزار های سیمانی استفاده میشد که امروزه با پیشرقت تکنولوژی و به مدد دستگاه های دقیق سی ان سی و تراش، با جنس سنگ استفاده میشود. فایده سنگ در آن است که به نسبت ابزار های سیمانی زحمت کمتر برای اجرا دارد و همچنین دوام بیشتر خواهد داشت. بعلاوه اینکه از جنس خود سنگ بوده که ساختاری یکپارچه و زیباتر پدید میاورد.

ابزارهای سنگی به چند دسته تقسیم می شوند؟

  • ابزارهای طولی شمش ها، و قرنیز ها
  • منبت سنگ ها مانند طرح های گل و بته و نماد ها

تقسیم کرد. کاربرد این مصنوعات سنگی بیشتر در نمای ساختمان ها مخصوصا نمای رومی است که میتوانید عکس های آن را اینجا مشاهده نمایید.

۱/ ابزار های طولی | قرنیز ها

ابزار های طولی در لبه های بین طبقات ساختمان (باند طبقات)، شمش، قاب بندی پنجره ها و قوس های بالا پنجره، قاب بندی (فریم) مرز های دور کلی نما، لبه های بام و بالکن ها بکار برده میشوند. عرض این ابزار ها بین ۲ سانت تا حدود ۳۰ سانت هستند که در طول دلخواه بکار برده میشود. قرنیز ها با ضخامت کمتر در قسمت پایینی دیوار ها در ناحیه اتصال به کف استفاده میشوند که گاها آن را در دسته ابزار طولی طبقه بندی میکنند.

۲/ ابزار های منبت سنگی – طرح گل و کتیبه

ابزار های طرح دار غیر طولی، سر ستون ها و پاستون ها، تاج های گل و بته و نمادهای مختلف که میتوان کتیبه ها را نیز جزو آنان دانست، هستند. این ابزار ها در بالا و پایین ستون ها، قسمت بالای پنجره ها و پیشانی بالای ساختمان، سردر ها و … بکار برده میشوند که دارای طول و عرض مشخصی هستند. این ابزار ها گاها توسط هنر دست و گاها توسط ماشین آلات سی ان سی تولید میشوند. طبیعیست که دقت و ظرافت تولید با دستگاه بیشتر از دست هست اما موارد تولید شده با دست به هر حال یک اثر هنر تلقی شده و قیمت بالاتری خواهند داشت. ک بعضا دقت و ظرافت آن با دستگاه ها قابل قیاس است.

قیمت ابزار سنگی نما ساختمان

قیمت گذاری ابزار سنگی بسته به چندین فاکتور است که در ذیل بیان میکنیم:

  • جنس سنگ
  • نوع ابزار
  • ابعاد و ضخامت
  • متراژ درخواستی

پس از مشخص شدن تمامی این فاکتور ها قیمت مشخص و ارائه خواهد شد. ارسال درخواست ابزار سنگی نمای ساختمان نیز اصولا باید توسط معمار متخصص بر اساس اندازه های دقیق و نقشه های کامپیوتری و اشکال سه بعدی به همراه متراژ دقیق صورت پذیرد. در فایل پیوست شده میتوانید یک نمونه استاندارد درخواست ابزار سنگی را که به سنگ وزین ارسال شده است را مشاهده نمایید.

شماره همراه خود را جهت برقراری تماس سریع و مشاوره وارد نمایید.
phone_android
یا با شماره های تماس بگیرید