مزایا و معایب ماربل شیت

مزایا و معایب ماربل شیت

ماربل شیت در این روزها ترند یا مد شده است و همگان به دنبال مشخصات دقیق و مزایا و معایب این پوشش جدید هستند. ایده به ظاهر => شیک !!! و اقتصادی !!! دیوار پوش با نصب آسان و تنوع مدل بالا بهترین گزینه برای دیوار بین کابینتی – دیوار رستوران ها. اما چرا به ظاهر؟ برای پی بردن به جواب سوال ادامه مطلب در در دو دقیقه مطالعه کنید:


مزایای ماربل شیت

در ابتدا به مزایای ماربل شیت می‌پردازیم. و به چند دلیل برای اینکه چرا ماربل شیت بخریم و کار کنیم اشاره خواهیم کرد.

۱/ نصب آسان

نصب ماربل شیت نسبتا آسان است و به اصطلاح کثیف کاری ندارد و با سرعت بالایی اجرا میشود.

۲/ طرح ها و رنگ های متنوع

ماربل شیت در انواع رنگ ها و طرح های متنوع عرضه میشود و بدین صورت طیف وسیعی از سلایق را پشتیبانی خواهد کرد. همچنین در حالت سفارش متراژ بالا میتوان طرح دلخواه شما را بر روی ورق ها چاپ کرد.

انواع طرح سنگ ماربل شیت

۳/ سبک و حمل آسان

ماربل شیت یا تاپ شیت دارای ضخامت بسیار پایین ( غالبا ۳ میلیمتر ) است و به همین جهت، وزن آن نسبت به سرامیک و سنگ و … بسیار سبک تر بوده و حمل و نقل آن را آسان خواهد کرد.

۴/ آنتی باکتریال و کاملا قابل شست‌وشو با انواع مواد شست و شو

به واسطه سطح کاملا نفوذ ناپذیر و براق، این پوشش ها آنتی باکتریال بوده و براحتی با مواد شوینده قابل شستشو بوده و تمیز و پاکیزه میشوند.

۵/ مقاوم در برابر رطوبت

این پوشش ها در برابر رطوبت کاملا مقاوم هستند.

۶/ خود اطفا

ماربل شیت ها، خود اطفا هستند و گواهینامه آتش نشانی دارند.


معایب ماربل شیت

۱/ قیمت تمام شده بالا

هرچند وقتی به قیمت ورق های ماربل شیت نگاه میکنیم، قیمتی نسبتا منطقی دارند اما این تمام ماجرا نیست و باید به این مهم توجه ویژه ای داشت که قیمت وسایل جانبی برای نصب و همچنین اجرت نصاب عدد قابل توجهی میگردد. این میزان حدود ۱۲۰٪ تا ۱۳۰٪ بالاتر از قیمت خود ورق خواهد بود و این از معایب ماربل شیت محسوب میشود.

به عنوان مثال اگر یک ورق ماربل شیت یک میلیون تومان باشد، قیمت تمام شده با نصب و وسایل حدود ۲ میلیون سیصد تا چهارصد هزار تومان خواهد بود.

بنا بر آنالیز نصب های صورت گرفته (۲۰ مورد)

۲/ عدم انتقال حس جنس سنگ

بافت سطحی ماربل شیت به هیچ عنوان مانند سنگ و یا سرامیک نیست و زیبایی این دو را ندارد و این مورد از بزرگترین معایب این محصول است که مورد توجه همگان میباشد.

۳/ انعکاس تاب خورده نور

انعکاس تاب خورده نور (اعوجاج) در سطح pvc (ماربل شیت) که در برخی موارد بر اثر دیوار ناهموار و یا عدم چسباندن اصولی شکل میگیرد که باعث افت کیفیت ظاهری میشود.

۴/ نامقاوم در برابر اشعه خورشید

با قرار گیری ماربل شیت در برابر اشعه خورشید، به مرور زمان با تغییر رنگ و فرم سطحی مواجه خواهد شد و به همین دلیل نصب ماربل شیت در فضاهایی که در معرض نور خورشید هستند از موارد منع کاربری این محصول میباشد.

۵/ تکرار قالب طرح در ابعاد

ماربل شیت های دارای طرح سنگ، مشکل تکرار طرح در ابعاد بزرگ را دارند که کیفیت ظاهری را به شدت تحت تاثیر قرار میدهد. سنگ های طبیعی دارای طرح های کاملا منحصر بفرد هستند. علاوه بر این سرامیک ها به تبع این مورد اخیرا داری به اصطلاح فیس های متنوع (بین ۳ تا ۵ ) فیس هستند. این امر هنوز در ماربل شیت ها دیده نشده است که در حال حاضر از معایب آن محسوب میشود.

ماربل شیت سفید مشکی کارارا و نجف آباد

۶/ دفورمه شدن و تغییر رنگ در حرارت

ماربل شیت با قرارگیری در نزدیکی شعله گاز و حرارت به مرور زمان تغییر شکل و رنگ میدهد. به همین جهت ماربل شیت های بین کابینتی در پشت قسمت گاز باید حداقل ۱۰ سانتیمتر با گاز فاصله داشته باشد. بدین جهت بهتر است از شیشه محافظ و یا پوشش متناسب دیگر استفاده گردد.

نتیجه گیری

با توجه به موارد مطرح شده از معایب و مزایای ماربل شیت، حال تصمیم با شماست. و این تصمیم بسته به شاخص های و فاکتور های متعددی است که بایستی در مورد کاربرد شما سنجیده شود. به طور کلی میتوان پرکاربرد ترین موارد مصرف ماربل شیت را در کاربرد پوشش بین کابینتی و همچنین بازسازی سریع مخصوصا در سرویس های بهداشتی قدیمی مطرح کرد.انتشار در: 2 آذر, 1402
بروز رسانی در: 23 خرداد, 1403
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

32 + = 33

ضامن کیفیترضایت و اطمینان خاطر از خرید
تحویل سریعبارگیری از نزدیک ترین محل تولیدی
ضامن قیمت راهبرد ما، سود کمتر - فروش بیشتر
باشگاه مشتریانتخفیفات - شرایط ویژه فروش