نحوه نصب سنگ آنتیک

نحوه نصب سنگ آنتیک

به احتمال زیاد هر کدام از شما سنگ آنتیک را به عنوان سنگی دکوری و تزیینی در منزل خود و یا دیگران مشاهده کرده‌اید. این سنگ‌های بسیار زیبا و در عین حال مدرن، هم به عنوان نمای ساختمان و هم برای دکوراسیون فضای داخلی مورد استفاده قرار می‌گیرند. بنابراین بهتر است بدانید که نصب سنگ‌های آنتیک روی سطوح مختلف نیاز به دقت فراوان دارد. در ادامه همراه ما باشید تا با نحوه نصب سنگ آنتیک و روش های آن آشنا شوید.

نحوه نصب سنگ آنتیک

روش های نصب سنگ آنتیک

معمولا روش‌های مختلفی جهت نصب و اجرای سنگ‌های آنتیک وجود دارد. تنوع در روش‌های نصب این سنگ‌ها بستگی به نوع دیوار در دسترس و تجهیزات مورد نیاز، جهت نصب سنگ‌های آنتیک دارد. همچنین روش‌های نصب این سنگ در نمای داخلی  و خارجی ساختمان متفاوت است. مثلا برای نصب سنگ آنتیک در نمای خارجی از سه روش استفاده می‌شود که این روش‌ها متناسب با شرایط جوی و اقلیمی هر منطقه متفاوت خواهد بود.

روش اول: دوغاب کاری

در این روش ترکیب ملات یا دوغاب در پشت سنگ‌های آنتیک ریخته می‌شود. همچنین دوغاب ریخته شده باید به تمامی قسمت‌های سنگ نفوذ کرده باشد تا بخوبی بر روی دیوار نصب گردد. برای این کار بهتر است به وسیله شی خاص، مانند چکش پلاستیکی بصورت یکنواخت بر روی سنگ‌ها ضربه بزنید. همچنین باید توجه کنید که بین سنگ‌ها هیچگونه فاصله‌ای وجود نداشته باشد. در صورت وجود فاصله و قسمت اضافه در سنگ‌ها، باید این قسمت‌ها حتما تراشیده و صیقلی شوند. همچنین بهتر است بدانید که روش دوغاب کاری بیشتر برای مناطق مرطوب با بارندگی زیاد استفاده می‌شود.

نصب سنگ آنتیک توسط دوغاب کاری

روش دوم: چسب کاشی

در این روش سطحی که قرار است روی آن کار انجام شود، باید کاملا صاف و یکدست باشد. در این روش چسب کاشی به وسیله‌ی کاردک روی سطح مورد نظر مالیده می‌شود. سپس سنگ‌ها با دقت فراوان روی سطح نصب می‌گردند. همچنین فراموش نکنید که تنوع چسب کاشی بسیار زیاد است. مثلا اگر از چسب‌های پودری استفاده می‌کنید، حدود نیم ساعت فرصت نصب و جابه‌جایی سنگ را خواهید داشت.

معمولا این روش برای مناطق کویوی و مناطقی که بارندگی بسیار کمی دارند بهترین گزینه محسوب می‌شود. زیرا چسب‌های پودری در اثر بارندگی خاصیت چسبندگی خود را از دست داده و امکان خرابی و افتادن سنگ‌ها وجود دارد.

نصب و اجرای سنگ آنتیک توسط چسب کاشی

روش سوم: چسب ۱ ۲ ۳

چسب ۱۲۳ یکی از راحت ترین و تمیز ترین گزینه ها برای نصب سنگ های آنتیک معمولی ۵ سانتی و تایل های روتوری آنتیک میباشد. از مزیت های این روش سرعت بالای نصب و از معایب آن احتمال خطا در چسباندن سنگ در موقیت دقیق آن است. البته این مورد درباره آنتیک های روتوری حائز اهمیت است. چرا که جداسازی تایل پس از چسبیدن سبب پاره شدن توری پشت سنگ ها و در نتیجه جدا شدن سنگهای کوچک روی توری خواهد شد.


نحوه نصب سنگ آنتیک در نمای داخلی ساختمان

اگر قرار  باشد سنگ آنتیک روی کاغذ دیواری نصب گردد، برای این کار از چسب کاشی و یا رزین استفاده می‌شود. برای این کار رنگ چسب مورد نظر باید متناسب با رنگ کف و کاغذ دیواری شما انتخاب شود. همچنین اگر قرار باشد سنگ آنتیک روی دیوار کچی اجرا شود، بهتر است بر روی دیوار از یک پرایمر مخصوص استفاده کنید. در واقع از پرایمر جهت آماده سازی سطح زیر کار استفاده شده و باعث یکپارچه شده سطح می‌شود.

سنگ انتیک در دیوار داخلی

مراحل اجرای سنگ آنتیک

برای اینکه نصب و اجرای سنگ آنتیک بسیار دقیق و با ظرافت انجام پذیرد باید به  یک سری  از نکات توجه شود. در این بخش از مقاله قصد داریم به چندین مرحله از کارهای اجرایی سنگ آنتیک بپردازیم.

  • در وهله‌ی اول باید به متراژ محیطی که قرار است سنگ آنتیک بر روی آن اجرا شود توجه کنید. سپس با مشورت نصاب و متناسب به جنس دیوار مورد نظر خود، اقدام به خرید وسایل و تجهیزات لازم جهت نصب سنگ آنتیک نمایید.
  • در این مرحله برای نصب سنگ آنتیک سطوح مورد نظر را آماده سازی کنید. این مرحله برای نصب بهتر سنگ آنتیک و جلوگیری از وارد شدن آسیب به سنگ‌ها در گذر زمان انجام می‌شود. پس قبل از شروع، دیوار را از هر نوع آلودگی و گرد و غبار پاک کرده تا کار اجرای سنگ آنتیک به خوبی انجام پذیرد.
  • در این مرحله سنگ‌ها براساس متراژ و ابعاد مورد نظر برش داده می‌شوند. عمل برش کاری توسط تجهیزات مخصوص، مانند دیسک برقی و الماس انجام می‌شود. همچنین قبل از برش برای تمییز کاری بهتر است آنتیک را شسته و خوب تمییز نمایید.
  • در این مرحله کار نصب و اجرای سنگ آغاز می‌شود. برای شروع بهتر است سنگ به خوبی به چسب آغشته گردد و از گوشه‌ی طرح، کار اجرای آن صورت گرفته و به مناطق مرکزی نزدیک گردد. همچنین بعد اتمام کار می‌توانید جهت تمیز کاری از کیشه بندکشی نیز استفاده کنید.

محصولات سنگ آنتیک

برچسب‌ها :


انتشار در: 29 تیر, 1401
بروز رسانی در: 29 آبان, 1402
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

+ 15 = 18

ضامن کیفیترضایت و اطمینان خاطر از خرید
تحویل سریعبارگیری از نزدیک ترین محل تولیدی
ضامن قیمت راهبرد ما، سود کمتر - فروش بیشتر
باشگاه مشتریانتخفیفات - شرایط ویژه فروش