کاربرد سنگ اسلب در نمای داخلی ساختمان

کاربرد سنگ اسلب

آشنایی با انواع کاربرد سنگ اسلب ، امروزه استفاده از انواع سنگ ها در نمای داخلی و خارجی ساختمان بسیار رایج است و طرفداران زیادی دارد. سنگ ها از متریال های طبیعی و مقاوم محسوب می شوند و استفاده از آنها علاوه بر اینکه به زیبایی خانه اضافه می کند، باعث دوام و پایداری نمای داخلی و خارجی ساختمان می شود.
سنگ اسلب از انواع سنگ های طبیعی است که در طرح ها و رنگ های متنوعی در بازار موجود است و زیبایی منحصر به فردی دارد.

ابعاد سنگ اسلب

ابعاد سنگ اسلب بزرگ است و به همین دلیل است که به آن اسلب میگویند. به طوری که معمولا این سنگ در ابعاد 220*120 سانت و حتی بیشتر یافت می شود. سنگ ها پس از اینکه از معدن استخراج می شوند به کارخانه سنگبری برده شده و سپس در کارخانه ها در ابعاد و اندازه های متنوع برش و فراوری می شوند.
سنگ اسلب یکی از سنگ های صادراتی است به همین دلیل تولید و ارائه سنگ اسلب اهمیت زیادی دارد. سنگ اسلب باید با ساب باکیفیت و عالی، ضخامت دقیق و اندازه گیری شده و همچنین شفافیت بالا برش داده میشود. علاوه بر آن، برش سنگ اسلب باید بسیار دقیق و یکنواخت انجام شود تا کیفیت عالی را کسب کرده و برای صادرات به سایر کشورها مناسب باشد. در نتیجه، سنگ اسلب در ابعاد بزرگ و بسیار باکیفیت در کارخانه های کشور تولید می شود و به بازار ارائه داده می شود.

سنگ اسلب

کاربرد سنگ اسلب

سنگ اسلب را می توان به عنوان یک تزئینی در دیوارها به عنوان دکوراسیون استفاده کرد. علاوه بر آن، برخی از افراد از سنگ اسلب برای پوشش کف ساختمان خود استفاده می کنند. همچنین می توان سنگ اسلب را در لابی هتل ها، دیوارهای سالن، سالن های کنفرانس و سایر مکان ها استفاده کرد.
ضخامت استاندارد سنگ اسلب 2 سانتی متر است اما در ضخامت های دیگر نیز تولید و عرضه می شود. در نتیجه، برای سنجش سنگ اسلب با کیفیت می توانید علاوه بر ابعاد آن، ضخامت آن را نیز در نظر بگیرید.

مزایای سنگ اسلب

همانطور که در بالا اشاره شد، سنگ اسلب زیبایی منحصر به فردی دارد و در کنار ویژگی های دیگر آن، باعث شده است که افراد مختلفی از این سنگ در مکان های مختلف و یا حتی قسمت های مختلف منزلشان استفاده کنند. مزایا و ویژگی های سنگ اسلب که باعث رایج بودن و پرطرفدار شدن این سنگ شده است، عبارتند از:

۵ مزیت سنگ اسلب

  1. زیبایی: بدون شک بارز تررین خصیصه سنگ های اسلب زیبایی آن است. طرح ها و بافت های طبیعی سنگ به صورت یکپارچه و سطح براق و شفاف جلوه بسیار زیبایی را خلق خواهد کرد. این جلوه در اسلب های سنگ مرمر به واسطه عبور دادن نور از بافت خود دوچندان خواهد بود.
  2. تنوع بالای طرح و رنگ: در تولید سنگ اسلب از رنگ های مصنوعی استفاده نمی شود و سنگ های اسلب با همان شکل و رنگ طبیعی خود برش داده می شوند.
  3. نگهداری و مراقبت آسان: با توجه به اینکه سنگ اسلب از سنگ های طبیعی است، در نتیجه برای نگهداری و مراقبت از این سنگ هیچگونه شرایط خاصی نیاز نیست.
  4. نداشتن محدودیت در استفاده: ویژگی های مختلف و مزایای این سنگ باعث شده است که از آن در قسمت های مختلف منازل، شرکت ها و اداره ها استفاده کرد. علاوه بر آن، داشتن تنوع رنگ و طرح سنگ های اسلب موجب شده است که به سادگی با دکوراسیون های مختلف تطابق و هماهنگی داشته باشند.
  5. استحکام و مقاومت: سنگ اسلب به دلیل یکپارچه بودن و ضخامت بیشتر از سنگ های تایل و طولی، مقاومت و استحکام بالایی دارد. در این صورت می توان گفت که این سنگ در برابر هر گونه فشار و یا تغییرات آب و هوایی مقاوم است.
مزایای سنگ اسلب

کاربرد سنگ اسلب در نمای داخلی ساختمان

از رایج ترین و محبوب ترین کاربردهای سنگ اسلب در نمای داخلی ساختمان، استفاده از آن در آشپزخانه و حمام است. در حال حاضر، افراد زیادی به داشتن یک زندگی همگام با طبیعت در عین حال مدرن بودن، تمایل دارند. استفاده از سنگ اسلب به دلیل طبیعی بودن آن باعث شده است افراد به این تمایلشان دست پیدا کنند.

کاربرد سنگ اسلب در آشپزخانه

استفاده از سنگ اسلب در آشپزخانه: سنگ های اسلب بهتر است در نقاط مرکزی استفاده شوند. جاهایی که کمترین دید را دارند اما در عین حال براق بودن و زرق و برق خاصی را به منزل اضافه می کنند. سنگ های اسلبی که با رنگ سفید تولید می شوند دقیقا همانند تکه های بزرگ برف و یا یخ هستند و معمولا درون آنها رگه هایی مشاهده می شود که به زیبایی آنها می افزاید.

وجود این ویژگی ها در سنگ اسلب موجب شده است که به زیبایی بصری طراحی نمای داخلی ساختمان افزوده شود.در آشپزخانه های منازل از سنگ اسلب برای ساخت کانتر آشپزخانه، سنگ اپن، رویه کابینت، جزیره آشپزخانه و با حتی به عنوان جایگزینی برای کاشی پشت گاز استفاده می شود. استفاده از سنگ اسلب در این قسمت های آشپزخانه روی زیبایی و مدرن بودن خانه تاثیر بسیاری می گذارد.

کاربرد سنگ اسلب در آشپزخانه

استفاده از سنگ اسلب در حمام

سنگ اسلب می تواند در سطح گسترده ای برای طراحی کف، دیوار حمام و سرویس بهداشتی به کار برده شود. استفاده از کاشی به خصوص کاشی های سنتی از قدیم تاکنون در حمام و سرویس های بهداشتی رایج بوده است اما امروزه طراحی نمای حمام و کف سرویس بهداشتی با سنگ اسلب علاوه بر اینکه باعث مدرن شدن آن قسمت از منزل می شود همچنین زیبایی منحصر به فردی دارد که در خانه های کمی دیده می شود.

کاربرد سنگ اسلب در کفپوش خانه

علاوه بر حمام و آشپزخانه در کفپوش ساختمان نیز می توان از سنگ اسلب استفاده کرد. براق بودن و شفافیت سنگ اسلب در کنار ویژگی ها و مزایای آن به خصوص، زیبایی منحصر به فردی که دارد، باعث شده است بسیاری از افراد از این سنگ برای پوشش کف قسمت های مختلف منزل مانند سالن و پذیرایی، استفاده کنند. علاوه بر آن، به دلیل اینکه سنگ اسلب در ابعاد بزرگ تولید می شود در صورتی که از ان در کف سالن و با پذیرایی منزل استفاده شود، متمایز بودن آن با سایر سنگ ها تشخیص داده می شود.

زیرا استفاده از سنگ اسلب با ابعاد بزرگ در کف ساختمان منجر به یک دست شدن کف شده و تکه های کمتری در آن قسمت مشاهده می شود. اما بالا بودن قیمت این سنگ و هزینه نصب بالای آن سبب شده است که بسیاری از مردم برای استفاده از سنگ اسلب در کف ساختمان خود دچار تردید شوند. علاوه بر آن، استفاده از سنگ های طبیعی به خصوص سنگ اسلب موجب لیز شدن کف سالن و پذیرایی می شود و باید با احتیاط از آن استفاده کرد.

Application of slab stone

سخن آخر

در نتیجه، در صورتی که نگران قیمت بالای سنگ اسلب نیستید، می توانید از این سنگ در قسمت های مختلف منزل خود استفاده کرد و از زیبایی و جذابیت این سنگ در کنار داشتن یک دکوراسیون مدرن بهره ببرید.تاریخ انتشار : event اسفند ۱۰, ۱۳۹۸
دیدگاه‌ها
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

payment پرداخت در محل
check_box ضامن کیفیت
alarm_on تحویل سریع
attach_money ضامن قیمت
local_offer تخفیف ویژه