نحوه تمیزکردن نمای آجری ساختمان

شستشوی نمای آجری ساختمان

در حال حاضر نمای آجری از جمله نماهای رایج درطراحی ساختمان ها است. و تمیزکردن نمای آجری از دغدغه های مردم است ، آجر در اندازه های کوچک و بزرگ، در رنگ هایی که از خانواده قرمز و کرم هستند، تولید می شود. نمای آجری بعد از مدت طولانی کثیف خواهد شد و زیبایی که دارد را از دست میدهد و دیگر نمای جالبی ندارد. آجرها اجسام بسیار سختی مانند سنگ تراورتن هستند، ولی با این حال بعضی مواقع ممکن است جرم بگیرد یا بر اثر بارندگی، رشد جلبک یا کپک، یا حتی رنگ کاری و برخی عوامل دیگر، کثیف شوند و احتیاج به تمیز کاری داشته باشند. در ادامه برای شما خواهیم گفت، با نحوه تمیز کردن نمای آجری تا وقتی نمای آجری ساختمان شما کثیف شد، چگونه آن را تمیز کنید. با ما تا پایان همراه باشید.

انواع روشهای تمیز کردن نمای آجری

1/ روش سند بلاست

بعضی از افراد فکر می کنند میتوانند برای تمیزکردن نمای آجری ساختمان با روشی به نام کارواشی تمیز کنند، باید بگوییم سخت در اشتباه هستند به دلیل این که این امر فقط یک لایه سطحی از کثیفی آجر را پاک میکند و سنگ نما ساختمان به طور کامل پاک سازی نمی شود. برای این که جرم های نمای آجری تمیز شود، از روش سند بلاست بهره بگیرید تا نمای ساختمان به روز اولش برگردد. حتما الان از خودتان میپرسید روش سند بلاست چیست؟ نگران نباشید در ادامه به سوال شما پاسخ داده می شود. سند بلاست از مواد مخصوصی برای شست شوی نمای آجری درست شده است که این نوع مواد در رنگ ها و اندازه های متنوعی وجود دارد و در دستگاهی مانند آب پاش بوده و روی آجر ها ریخته میشود و نمارا به طور عجیبی تمیز میکند.

2/ شستشو نمای آجری با آب

در میان این همه روش های مختلف برای تمیزکردن نمای آجری ساختمان، بدون شک شما باید بهترین گزینه را انتخاب کنید، از نظر ما بهترین روش پاک سازی نمای آجر آب خالی است. البته میتوانید با پودر لباس شویی دستی، محلول سرکه، اسید و حتی مایع سفید کننده هم بهره بگیرید. اما آیا می دانید این مواد چه تاثیراتی بر روی نمای ساختمان شما میگذارد؟
آیا میدانستید اسید، بعد از شست و شوی نمای اجری ساختمان شما، آجر را بعد از چند دقیقه از ببین میبرد و بافت آن را تخریب میکند؟
آیا میدانید استفاده از مواد شوینده موجب میشود سطح  آجر خشن تر شده و زودتر خراب شود؟  با همه این ها پس نتیجه میگیریم آب خالی بدون هیچ کدام از آن مواد، بهترین راه برای تمیز کردن نمای آجری است.

تمیز کردن نمای آجری

3/ تمیز کردن نمای آجری با سمباده

زمانی که جرم نمای آجری را گرفته، میتوانیم روی آن آب بپاشیم و هنگامی که آب از بالا به پایین حرکت میکند، با سنباده غیر سیمی، یا مویی، و در مواردی سنگساب دستی، جرم ها را با این وسیله ها کنده و روی آن دوباره آب بگیرید.

4/ تمیز کردن نمای آجری با بخار آب

تمیز کردن انواع نما ساختمان مانند سنگ گرانیت و تراورتن و … به وسیله بخار آب، با دستگاه آب گرم و بخار را روی نمای آجری می پاشیم. میتوانید درون این محلول به مقدار کمی مایع صابون، یا حتی مواد کف کننده بریزید و نمای آجری ساختمان با این روش تمیز کنید ولی توجه داشته باشید اگر نمای آجری ساختمان شما چرب شده شده باشد، بنا به هر دلیلی باید این ترکیب بخارآب و آب گرم را سه بار روی ساختمان بریزید تا کاملا پاک سازی شود و مثل روز اولش تمیز گردد.

5/ تمیز کردن نمای آجری با واتر جت

در این روش آب که با سیلیس ترکیب شده است با فشار قوی، بیرون می آید  و روی سطوح مورد نظر ریخته میشود. در نهایت نمای شما از روز اول هم تمیزتر میشود.

6/ رزین یا نانو

برای این که نمای آجری ساختمان شما هم تمیز شده و هم دوام آن بیشتر شود، به شما پیشنهاد میکنیم از رزین یا نانو استفاده کنید.  نانو و رزین  بهترین راه حل برای محفوظ بودن آجر در برابر جرم و رطوبت است. لازم به ذکر است که بدانید پوشش نانو هیچ موقع باعث نمیشود رنگ آجر تغییر کند.

تمیز کردن آجر

7/ اسید رقیق فلوئوریدریک

استفاده از اسید رقیق فلوئوریدریک، یکی دیگر از روش هایتمیز کردن نمای آجری است. برای تمیز کردن آجر با این محلول، اول از همه باید حدودده درصد این اسید را با آب ترکیب کنید و بعد نمای آجری را با آب کاملا خیس نمایید.بعد از این اتفاق سپس این محلول را با قلم مو یا فرچه بر سطحی که خیس شده میمالیدو بعد با برسی که جنس آن چرم باشد، سایش بدهید و بلافاصله با آب شست و شو نمایید.

8/ از مواد خنثی کننده استفاده شود

آجر به دلیل پفکی بودن آن، آب سریع جذب و به سرعت کثیف میشود و بعد از گذشت زمان شوره در آجرشروع به شوره زدن میکند، شوره همان سفیدک هایی است که روی آجر مشاهده میکنید. برای تمیز کردن این شوره ها، نیاز است از مواد خنثی کننده شور و یا نانو استفاده کنید.

9/ محلول شست و شو

یک روش دیگر برای تمیز کردن نمای آجری ساختمان این است که یک سطل آب، محلول سفید کننده، فرچه بزرگ، شلنگ و سری که فشار آب را چند برابر کند. مقدار مساوی محلول سفید کننده را با آب درون سلطل  ترکیب کنید، سپس فرچه بزرگ را داخل محلول بگذارید و آجرها را با فرچه بشویید. قبل از این این محلول روی آجر خشک شود، آب را با فشار زیاد روی نمای آجری بگیرید. این امر علاوه بر این که خود آجر را تمیز میکند، سبب میشود گرد و خاک بین شیار آجر ها هم از بین برود.

مقاله زیر را حتما بخوانید:

10/ ماسه سنگ

باید این را ذکر کنیم که در شستن نماهای آجری که خیلی کثیف هستند باید از ماسه سنگ برای تمیز کردن آن ها استفاده کنید. این نوع ماده برای لایه برداری آجرهای خیلی کثیف مورد استفاده قرار میگیرد.

11/ محلول کلر

اگر روی نمای آجری ساختمان شما کپک و جلبک دیده شد یک راه کار ساده برای تمیز کردن آن برای شما داریم. روش مورد نظر این است که باید از محلول کلر استفاده کنید، مقدار مساوی کلر و آب را داخل یک سطل بزرگ میریزید و کاملا باهم مخلوط میکنید، این محلول به دست آمده را درون یک سمپاش باغ بریزید و آن را روی نمای آجری اسپری کنید. حتما به این نکته توجه داشته باشید که قبل از خشک شدن محلول روی نمای آجری باید سریع آن را آب کشی کنید.تاریخ انتشار : event اسفند ۱۴, ۱۳۹۸
دیدگاه‌ها
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

check_box ضامن کیفیت
alarm_on تحویل سریع
attach_money ضامن قیمت
local_offer باشگاه مشتریان