سنگ ارزان و ارزانترین سنگهای ساختمانی

سنگ ارزان

سنگ های ساختمانی سهم عمده ای از هزینه های ساخت را به خود اختصاص می دهند، بنابراین شناخت سنگ ارزان کمک قابل توجهی به سازندگان خواهد کرد. این نکته را نیز در نظر داشته باشید که استفاده از سنگ ارزان به معنی کیفیت پایین نیست بلکه راهی برای مدیریت هزینه ها با انتخاب به جا و مناسب سنگ است. ما در این مقاله سعی داریم تا با معرفی سنگ های ارزان شما را در انتخاب دقیق سنگ، متناسب با بودجه و نیاز خودتان کمک نماییم.

ارزان ترین سنگهای تراورتن

سنگ تراورتن یکی از سنگ های پرطرفدار و شناخته شده در سرار جهان است که از آن به عنوان سنگ نما و دیوار استفاده می گردد. از جمله سنگ های ارزان می توان به تراورتن درپوش و تراورتن بی موج تکاب درجه دو اشاره کرد که به طور مختصر به بیان ویژگی های هرکدام پرداخته ایم.

تراورتن درپوش

از جمله ویژگی های این سنگ می توان به مقاومت بالا، چسبندگی مناسب، عدم حل شدن در آب، تجزیه ناپذیری بسیار کم و شیار زیرین لبه آن اشاره کرد که نام دیگر آن آب چکان است. به واسطه مقاومت زیادی که این سنگ نسبت به نفو‌ذ آب دارد از آن بیشتر در محیط هایی که در معرض رطوبت قرار دارند، استفاده می شود.

تراورتن بی موج تکاب درجه دو

سنگ تراورتن بی موج تکاب یکی از سنگ های کاربردی برای استفاده در در نما و دیوار فضاهای خارجی و داخلی است. رگه ها و نا همگونی های رنگی در سطح این سنگ بعلاوه نوع فراوری در سطح آن باعث شده تا این سنگ در درجه دو و با قیمتی پایین تر عرضه گردد .


سنگ های ارزان گرانیت

سنگ گرانیت یکی از انواع پرکاربرد سنگ در قسمت های مختلف ساختمان مانند کف، دیوار، پله است. این سنگ زیبا قبلا به عنوان نما کاربرد داشته است که در سالهای اخیر با پی بردن به معایب آن دیگر به عنوان سنگ نمای ساختمان از آن استفاده نمی شود. لازم است بدانید سنگ های گرانیت جز سنگ های گران محسوب می شوند اما از نوع ارزان و با کیفیت آن می توان به گرانیت مروارید مشهد اشاره کرد.

سنگ گرانیت مروارید مشهد

سنگ گرانیت مروارید مشهد از جمله سنگ هایی است که به گل پنبه ای شهرت دارد و نسبت به سایر نمونه های گرانیت از قیمت پایین تری برخوردار است و همین موضوع باعث شده تا در ساختمان سازی جز سنگ های محبوب و پرفروش به حساب بیاید.


سنگ های ارزان مرمریت

سنگ مرمریت جز لوکس ترین سنگ هایی است که توانسته نظر بسیاری را به خود جلب کند. این سنگ در دسته سنگ های آهکی دگرگون شده قرار می گیرد و از مقاومت و وزن بالایی برخوردار است. رگه های موجود در سنگ مرمریت، یکی از جنبه های زیبایی آن محسوب می شود که در تعیین قیمت آن نیز تاثیرگذار است. با اینکه مرمریت به عنوان سنگی لوکس و گران قیمت شناخته می شود، ما به شما سنگ های مرمریت زیبا و ارزان قیمت را معرفی میکنیم تا شما نیز از زیبایی و خاص بودن آن بهره مند شوید.

سنگ مرمریت چریکی

سنگ مرمریت چریکی  برای استفاده در دیواره های داخلی در ساختمان ها و کف به کار می رود. این نوع از سنگ ها به رنگ های ترکیبی قهوه ای، خاکستری با رگه هایی از رنگ سفید تولید می شود.

مهمترین ویژگی ظاهری مرمریت چریکی را می توان شفافیت آن توصیف نمود که می تواند بازتاب دهنده نور و تصویر باشد.

مرمریت لاشتر دوتیشه

مرمریت لاشتر دوتیشه ، یکی از بهترین و جذاب ترین سنگ های ایرانی می باشد که میزان تراکم موجود در آن بسیار زیاد است. زیبایی و کیفیت سنگ مرمریت لاشتر دو تیشه، آن را به یکی از بهترین و پرطرفدار ترین سنگ های طبیعی در کل دنیا تبدیل کرده است. در سالهای اخیر غالبا از این سنگ به عنوان درپوش و سنگ پله استفاده میگردد.

مرمریت کات بوروکن

یکی دیگر از سنگ های ارزان و پرکاربرد مرمریت، کریستال تیشه ای کات بروکن است. میزان مقاومت و استحکام این سنگ به قدری بالا بوده که آن را به یکی از بهترین و مناسب ترین سنگ ها به عنوان سنگ کف تبدیل کرده است. از مهمترین موارد کاربرد این سنگ می توان به تزئین دیواره ها و نمای داخلی ساختمان و لابی ها و همچنین استفاده در آبنما ها اشاره کرد.

سنگ مرمریت گوهره درجه دو

سنگ مرمریت گوهره درجه دو  با رنگ تقریبا کرم مایل به نسکافه ای یکی از انتخاب های سازندگان برای استفاده در پله، دیوار و کف ساختمان در فضای داخلی است. سنگ مرمریت گوهره به دلیل قیمت بسیار مناسب و زیبایی قابل قبول با طرح تقریبا یکدست آن انتخاب انبوه سازان است.

این سنگ مقاومت خوبی در برابر فشار دارد و برای مکان های پر تردد مانند ادارات و مراکز آموزشی انتخاب مناسبی خواهد بود.تاریخ انتشار : event آذر ۱۷, ۱۳۹۹
دیدگاه‌ها
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

check_box ضامن کیفیت
alarm_on تحویل سریع
attach_money ضامن قیمت
local_offer باشگاه مشتریان