سنگ لاکچری

سنگ های گران و لاکچری

واژه لاکچری امروزه زیاد بر سر زبانها افتاده. در این مطلب کاری به فلسفه کلمه لاکچری نداریم و برداشت خود را از این کلمه در معنای عام خود (بسیار تجملاتی و گرانترین ها) میپنداریم. در این مقاله سعی داریم تا لاکچری ترین و گرانترین سنگ ها ازگوهر سنگ عقیق گرفته تا مرمر و تراونیکس و تراورتن و مرمریت، برای مصارف و کاربرد های مختلف را به تفکیک بیان کنیم.

سنگ لاکچری نما

نمای ساختمان یکی از اجزای بسیار با اهمیت بالای ساختمان است. چرا که نمای بیرونی، خبر از سر درون میدهد ;). بنابر این اصل، معماران و طراحان میکوشند تا به بهترین و زیباترین حالت ممکن نمای ساختمان را طراحی و اجرا کنند.

از سنگ های گران قیمت و بسیار زیبا در سنگ نما به سنگ های تراورتن سوپر عباس آباد و آتشکوه اشاره کرد. این سنگ ها با رنگ های روشن نزدیک به سفید با کمترین میزان بازی رنگ، به همراه کیفیت عالی هستند که زیبایی و دوام نمای ساختمان را تضمین خواهند کرد.

سنگ لاکچری کف

بعد از نمای ساختمان، کفپوش و جنس آن از مهمترین اجزای ساختمان است. چرا که تاثیر بسزایی در کلیت دکوراسیون داخلی – خارجی و معماری خواهد داشت.

سنگ های کف برای کاربری های متفاوت کاملا فرق دارند. اما در مورد گرانترین سنگ کف فضای داخلی میتوان به ترتیب از اسلب های سنگ مرمر، انواع معرق ها در اندازه های بزرگ، اسلب های چینی بوک مچ در امتداد، تایل های سوپر دهبید در ابعاد بالا نام برد.

سنگ لاکچری دیوار

دیوار های در فضای بیرونی و داخلی یکی دیگر از اجزای مهم در طراحی دکوراسیون داخلی و محوطه سازی هستند.

در مورد گران ترین و لاکچری ترین دیوار های فضای داخلی میتوان از انواع اسلب های عقیق در درجه اول و سپس مرمر و تراونیکس به صورت بوک مچ و فور مچ نام برد. با بکار بردن پنل های ال ای دی در پشت سنگ های عقیق و مرمر، میتوان نمای بسیار زیبایی از رد شدن نور در بافت سنگ پدید آورد که این امر در ساختمان های شیک مرسوم است. شایان ذکر است قیمت گوهر سنگ عقیق حدود ۴۰ تا ۸۰ برابر سنگهای مرمر برای اندازه های بزرگ خواهد بود.

سنگ لاکچری پله

پله ها در ساختمان به دلیل اختلاف سطح و بالا آمدگی یکی دیگر از قسمت های مهم در ساختمان ها، مخصوصا بناهای دوبلکس هستند.

از زیبا ترین انواع پله میتوان عریض ترین آنها باشد که با ابزار های دوبل و ترکیبی نمای بسیار زیبایی را تشکل میدهند. جنس سنگ این نوع پله های میتواند از مرمر – مرمریت دهبید و یا تراونیکس باشد.

سنگ لاکچری در مصنوعات سنگی

مصنوعات سنگی انواع مختلفی دارند. از کوچک ترین جزء مانند جاشمعی – ساعت سنگی – تابلو سنگ – گوی ها و گلدان گرفته تا روشویی – آبنما – مجسمه – ابزار سنگی – پایه آیفون و میز و ….

در تمامی مصنوعات بیان شده ساختن آنها با سنگ های گران قیمت مانند عقیق در درجه اول و در درجات بعد مرمر و یا شمش های سنگ های مرمریت و تراورتن میتواند زیباترین و گران قیمت ترین مصنوعات را به همراه خود داشته باشد.

برای مثال مصنوعات بیان شده اگر با سنگ عقیق ساخته شوند قیمتی معادل با ده ها برابر سنگ مرمر خواهد داشت. چرا که باید توجه داشت سنگ عقیق یک سنگ نیست. بلکه یک گوهر سنگ است و همچنین در هیچ جای دنیا نمیتوان عقیق را در اندازه های بزرگ طبیعی داشت. اما به لطف معادن سرشار داخل کشور این امکان برای ما با کیفیتی و درصد خلوص بسیار بالا به همراه ویژگی های عنصری متمایز مهیا گردیده است.

در درجه بعد مصنوعات ذکر شده اگر با سنگ مرمر ساخته شوند قیمتی معادل ۳ تا ۴ برابر سنگ های تراورتن یا مرمریت خواهند داشت. نکته قابل توجه این است که سنگ عقیق و مرمر هر دو شاری جریان نور هستند و به واسطه کریستال های شفاف بلوری، نور را از خود عبور میدهند.تاریخ انتشار : event آذر ۱۳, ۱۳۹۹
دیدگاه‌ها
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

check_box ضامن کیفیت
alarm_on تحویل سریع
attach_money ضامن قیمت
local_offer باشگاه مشتریان