سنگ اسلب نفتی

سنگ اسلب

سنگ اسلب یک نوع برش بزرگ از کوپ سنگ ها است که دارای ضخامت و ابعادی بزرگ تر از سنگهای رایج برای استفاده در نما، دیوار، کف و پله است. این نوع برش از سنگ انواع و مدل های مختلفی دارد و با رگه های طبیعی و زیبای خود در ابعاد بزرگ و یکپارچه جلوه بسیار زیبایی دارد. این سنگ بزرگ یک تکه به دلیل ابعاد بزرگ، فرآوری نسبتا پیچیده ای دارد و نیازمند دستگاه های برش مخصوص است و به همین دلیل قیمت آن بالا و زیبایی آن به دلیل یکپارچه بودن دو چندان است. 

در گالری زیر برخی از سنگ های موجود بر اساس نوع سنگ فهرست شده است که میتوانید مشاهده نموده و سفارش دهید.

سنگ اسلب مرمر

اسلب مرمر صورتی
اسلب مرمر کرم آبی
اسلب مرمر طوسی قهوه ای
اسلب مرمر کرم موجدار
اسلب مرمر نارنجی
اسلب مرمر سبز قهوه ای
اسلب مرمر موجدار سفید قهوه ای
اسلب مرمر پرتغالی
اسلب مرمر آتشین

سنگ اسلب مرمریت

اسلب مرمریت اسپایدر
اسلب مرمریت نجف آباد
اسلب مرمریت لاشتر
اسلب مرمریت پارس کاشان
اسلب مرمریت گلدن بلک
اسلب مرمریت خارجی
اسلب مرمریت خارجی
اسلب فیوژن گری
اسلب مرمریت دهبید
اسلب مرمریت وایت براون
اسلب
اسلب مرمریت پرشین سیلک
اسلب مرمریت مجستیک رز
اسلب مرمریت خارجی
اسلب مرمریت صورتی قهوه ای
اسلب مرمریت خارجی زیبا
سنگ اسلب مرمریت موج دار
سنگ اسلب مرمریت پرشین سیلک

اسلب چینی

اسلب چینی ازنا
اسلب چینی الیگودرز
اسلب چینی الیگودرز
سنگ اسلب چینی الیگودرز
اسلب چینی نیریز
اسلب چینی نیریز
سنگ اسلب الیگودرز

سنگ اسلب تراورتن

اسلب تراورتن گردویی
اسلب تراورتن
اسلب تراورتن
سنگ اسلب تراورتن کرم موجدار

ابعاد سنگ اسلب چقدر است؟

این نوع برش از سنگ ها ابعادی بیشتر از 120*220 سانتی متر دارند. پس از اینکه سنگ ها از معدن خارج شدند، آن ها را به سنگبری می برند. برش سنگ ها را در کارخانه با ابعاد و اندازه های متنوع انجام می دهند. 

به دلیل برخورداری از پتانسیل صادراتی تولید و ارائه اسلب دارای اهمیت بسیار زیاد و ویژه ای است. برش سنگ های اسلب باید به صورت ساب عالی، شفافیت زیاد و ضخامت دقیقی انجام شود. همچنین برش آن باید یکنواخت و خیلی دقیق باشد تا برای صادرات با کیفیت و عالی باشد.

موارد کاربرد اسلب

از جمله این کاربردهای این سنگ یک تکه بزرگ می توان سنگ تزئینی در نمای داخلی ، دیوارها و همچنین برای کف ساختمان عموما در لابی و راهرو های بزرگ استفاده می شود. این سنگ ساختمانی جهت دیوارسالن منازل و مجتمع های تجاری، برای طراحی لابی ها به عنوان قاب اسلب ، سالن های کنفرانس، هتل ها، رستوران های شیک و در مکان های دیگر به کار می رود. استفاده از این سنگ باعث می شود که فضا جلای خاصی پیدا کند. همچنین کاربرد این سنگ ها به صورت قرینه افقی با دو اسلب (بوک مچ) و قرینه افقی عمودی با ۴ اسلب (فور مچ) به دلیل ایجاد جلوه بسیار زیبا، رایج است. در گالری زیر میتوانید چند نمونه از بوک مچ و فورمچ را مشاهده نمایید.

کاربرد اسلب در رویه کابینت

همانطور که میدانید آشپزخانه یکی از فضا های مهم در هر خانه ای است که به نوع دکوراسیون آن باید توجه ویژه ای داشت. یکی از کاربرد های پر مصرف اسلب، استفاده آن در رویه یا صفحه کابینت آشپزخانه است. استفاده از سنگ های اسلب به دلیل دوام، مقاومت، زیبایی و خصوصا طبیعی بودن به نسبت رویه های ام دی اف و کورین خواهان بیش تری دارند. در روش های نوین فرآوری اسلب، استحکام سنگ نسبت به روش‌های قدیمی‌تر افزایش یافته و عمر سنگ بیشتر شده است که که همین امر باعث می شود تا برای طولانی مدت نیازی به عوض کردن رویه کابینت خود نداشته باشید. یکی دیگر از مزایا استفاده از سنگ اسلب در رویه کابینت جذب آب بسیار پایین و ساب پذیری سنگ است. از طرف دیگر به سبب تنوع طرح و رنگ به راحتی می توانید سنگ مورد نظر خود را برگزینید و از رویه کابینت سنگی خود لذت ببرید.

گالری بوک مچ و فور مچ

مزایای این سنگ برای کاربرد در ساختمان

زیبایی و جلوه بالا

سنگ بزرگ یک تکه اسلب به واسطه ساختار یکپارچه و بدون برش و همچنین طرح و رنگ طبیعی لایه های عناصر تشکیل دهنده، یکی از بهترین و ماندگارترین تابلو ها برای کار در نمای داخلی، دیوار و کف کاربرد دارد.

تنوع رنگ و طرح

این سنگ دارای تنوع زیاد در زیبایی و رنگ است، برای اینکه سنگ های اسلب به بازار ارائه شود هیچ گونه رنگ مصنوعی در آن به کار برده نمی شود و برش این سنگ با همان شکل و ظاهر طبیعی خود انجام می شود و آن را به بازار ارائه می دهند.

استحکام

از دیگر ویژگی هایی که این سنگ دارا می باشد، به استحکام و سختی طبیعی آن می توان اشاره کرد. این سنگ چون دارای استحکام و قدرت زیادی است در مقابل فشارهای مکانیکی، خرد شدن، شکستن و دمای هوا دارای دوام بسیار خوبی خواهد بود.

حمل و نقل سنگ های اسلب

روش حمل و نقل سنگ های اسلب به دلیل هزینه بالای تولید، ابعاد بزرگ و ضخامت کم بسیار حائز اهمیت بوده که در صورت عدم رعایت نکات ایمنی باعث تخریب سنگ و ایجاد خسارات مالی می شود.

روش های زیادی برای جابه جایی و انتقال سنگ های اسلب وجود دارد ولی بهترین گزینه جهت بارگیری و جا به جایی اسلب ها به وسیله جرثقیل در پالت ها و استند های چوبی است.

در خصوص صادرات سنگ های اسلب به کشور های آمریکایی و اروپایی نیز از استند های فلزی استفاده خواهد شد.

حمل و نقل سنگ اسلب به وسیله استند های فلزی
حمل و نقل سنگ اسلب به وسیله استند های فلزی
استند فلزی جهت جا به جایی سنگ اسلب

قیمت سنگ نوع اسلب

چون این سنگ دارای مراحل تولید نسبتا سختی است و یک سنگ طبیعی به شمار می آید، قیمت این سنگ در مقایسه با سنگ های دیگر بسیار بالا می باشد. هزینه ای که برای خرید و نصب این سنگ باید به کار برد، بالا بوده و همین موضوع باعث شده تا فقط افراد محدودی بتوانند این سنگ را خریداری کرده و در ساختمان در نقاط با دید عالی نصب کنند.

هم اکنون (بهمن 99) قیمت این سنگ در سایت وزین بین ۱ میلیون ۵۰۰ هزار تا ۱۰ میلیون تومان به ازای هر متر مربع است. سنگ های چینی در پایین ترین حد قیمتی و مرمر های وارداتی در بالاترین محدوده قیمتی هستند.

انواع و مدل های متنوع سنگ اسلب

همان گونه که در بالا نیز گفتیم این سنگ یک نوع برش سنگ است که در اندازه ها و ابعاد بزرگ آن را تولید و ارائه می دهند. چون در دستگاه های برش تنوع بسیار زیادی وجود دارد، بنابراین سنگ های اسلب دارای انواع و مدل های مختلفی هستند. در اینجا به معرفی برخی از نمونه های این نوع سنگ می پردازیم.

اسلب گرانیت

این نوع سنگ به سنگ همه کاره معروف بوده و ویژگی هایی مانند دوام بسیار زیاد، زیبایی خیره کننده و بی نظیر بودن آن را می توان عنوان کرد.

سنگ اسلب کوارتز:

این سنگ از دوام و استقامت بالایی برخوردار بوده و در مقابل گرما و خراش دارای مقاومت خوبی است. در صورتی که می خواهید برای اپن و سنگ کابینت خود یک سنگ مناسب پیدا کنید، استفاده از اسلب کوارتز گزینه خوبی برای شما خواهد بود.

سنگ اسلب تراورتن:

این سنگ دارای طبیعتی گرم است که در آن جلوه سنتی و روستایی دیده می شود. سنگ تراورتن اسلب بیشتر در دیوارها و نماهای داخلی کاربرد دارد .


باید عنوان کرد که برای تولید سنگ های اسلب برای ساختمان لازم است که ماشین آلات جدید و به روزی را برای برش دادن و تولید این سنگ ها به کار برد.
جهت تولید این نوع سنگ نیاز است که سنگ های خام سالم را با ابعاد بالا استفاده کرد. به این نوع سنگ کوپ سنگ گفته می شود. برای اینکه اسلب از سنگ خام فرآوری شود، هزینه ای حدود ۲ برابر نیاز خواهد بود. این سنگ در مقایسه با سنگ های طولی قیمت بالاتری دارد و علت آن هزینه بالای فرآوری نسبت به سنگ های دیگر است و همچنین برای خرید کردن کوپ سنگ یا همان سنگ خام سالم که دارای ابعاد بزرگی است، در مقایسه با سنگ های خام و بی قواره دیگر هزینه بیشتری دارد.
از همه سنگ ها مانند سنگ مرمریت ، سنگ مرمر، سنگ تراورتن و سنگ گرانیت می توان اسلب تهیه کرد.

نور پردازی با سنگ اسلب

نور پردازی با سنگ زیبای اسلب

در اسلبهای سنگ مرمر و برخی سنگ های دیگر، به واسطه گذر نور از لایه های روشن، با بکار گیری نور در زیر این سنگ جلوه بسیار زیبایی ایجاد میگردد. به همین دلیل این امر یکی از روش های تزئین و زیباسازی رایج توسط سنگ تبدیل شده و در اکثر نمونه کار های کارشده میتوان این شیوه بکارگیری را مشاهده کرد.

شماره همراه خود را جهت برقراری تماس سریع و مشاوره وارد نمایید.
phone_android
یا با شماره های
  021 22 98 36 26
0912 640 3622
 

تماس بگیرید

روش تولید اسلب و دستگاه های برش

در ویدئو زیر میتوانید روش برش سنگ اسلب از کوپ های سنگ و ساب زدن و آماده سازی نهایی را مشاهده نمایید.

check_box ضامن کیفیت
alarm_on تحویل سریع
attach_money ضامن قیمت
local_offer باشگاه مشتریان