سنگ اسلب نفتی

سنگ اسلب

سنگ اسلب چیست؟ سنگ اسلب یک نوع برش بزرگ از کوپ سنگ ها است که دارای ضخامت و ابعادی بزرگ تر از سنگهای رایج برای استفاده در نما، دیوار، کف و … است. این نوع برش از سنگ انواع و مدل های مختلفی دارد و با رگه های طبیعی و زیبای خود در ابعاد بزرگ و یکپارچه جلوه بسیار زیبایی دارد.

این سنگ بزرگ یک تکه به دلیل ابعاد بزرگ، فرآوری نسبتا پیچیده ای دارد و نیازمند دستگاه های برش مخصوص است و به همین دلیل قیمت آن بالا بوده و زیبایی آن دو چندان است. 

انواع سنگ اسلب

در گالری زیر برخی از سنگ های موجود بر اساس نوع سنگ فهرست شده است که میتوانید مشاهده نموده و سفارش دهید.

سنگ اسلب مرمر

این سنگ گران ترین جنس سنگ اسلب ساختمانی بوده و با زیبایی خیره کننده خود و خاصیت عبور نور از بافت شفافش بی رقیب است. کاربرد آن میتواند در کف و دیوار باشد.

اسلب مرمر صورتی
اسلب مرمر کرم آبی
اسلب مرمر طوسی قهوه ای
اسلب مرمر کرم موجدار
اسلب مرمر نارنجی
اسلب مرمر سبز قهوه ای
اسلب مرمر موجدار سفید قهوه ای
اسلب مرمر پرتغالی
اسلب مرمر آتشین

سنگ اسلب مرمریت

رایج ترین اسلب ها از این جنس هستند. رنگ و طرحهای متنوع به همراه مقاومت استاندارد و قیمت مناسب از ویژگی های اسلب مرمریت است که دلیل رواج استفاده از این سنگ در کف و دیوار میباشد.

اسلب مرمریت اسپایدر
اسلب مرمریت نجف آباد
اسلب مرمریت لاشتر
اسلب مرمریت پارس کاشان
اسلب مرمریت
اسلب مرمریت خارجی
اسلب مرمریت خارجی
اسلب فیوژن گری
اسلب مرمریت دهبید
اسلب مرمریت وایت براون
اسلب
اسلب مرمریت پرشین سیلک
اسلب مرمریت مجستیک رز
اسلب مرمریت خارجی
اسلب مرمریت صورتی قهوه ای
اسلب مرمریت خارجی زیبا
سنگ اسلب مرمریت موج دار
سنگ اسلب مرمریت پرشین سیلک
اسلب مرمریت گلدن بلک
اسلب سنگ مرمریت وایت براون
سنگ اسلب مرمریت
سنگ اسلب مارشال
سنگ اسلب مرمریت پرشین سیلور


سنگ اسلب چینی

سنگ های چینی که با نام سنگ های کریستال نیز شناخته می شوند سنگ های آهکی یا دولومیتی هستند که در اثر عوامل درونی متبلور شده و در دسته ی سنگ های دگر گونی قرار دارد. سنگ چینی گزینه ای بسیار مناسب برای اسلب ها بر روی دیوار – کف – رویه کابینت – رویه میز جلو مبلی و میز ناهار خوری هستند. ویژگی هایی همچون جذب آب پایین، رنگ روشن، رگه های در امتداد و زیبا، مقاومت مناسب باعث شده است تا از این سنگ روشن استفاده فراوان شود.

اسلب چینی ازنا
اسلب چینی الیگودرز
سنگ اسلب چینی ازنا
اسلب چینی الیگودرز
سنگ اسلب چینی الیگودرز
اسلب چینی نیریز
اسلب چینی نیریز
سنگ اسلب الیگودرز

سنگ اسلب تراورتن

این سنگ دارای طبیعتی گرم است. با ویژگی هایی همچون وزن کمتر، چسبندگی بالاتر و همچنین طرح های غالبا موجدار که در آن جلوه سنتی و روستایی دیده می شود. سنگ تراورتن اسلب بیشتر در دیوارها و نماهای داخلی کاربرد دارد .

اسلب تراورتن گردویی
اسلب تراورتن
اسلب تراورتن
سنگ اسلب تراورتن کرم موجدار

سنگ اسلب گرانیت

ویژگی های اصلی اسلب گرانیت مقاومت بسیار بالای آن است. البته طرح یکنواخت آن فلسفه استفاده آن به عنوان اسلب را زیر سوال میبرد به جز استفاده از آن در کف آسانسور. چرا که مقاومت سایشی و خمشی بالا داشته و در فضای کوچک زیبا به نظر میرسد.

ابعاد سنگ اسلب چقدر است؟

این نوع برش از سنگ ها ابعادی بیشتر از 120 سانتی متر دارند. پس از اینکه سنگ ها از معدن خارج شدند، آن ها را به سنگبری می برند و بر اساس قالب های بریده شده از معدن، برش سنگ ها را در کارخانه با ابعاد و اندازه های متنوع انجام می دهند. 

به دلیل برخورداری از پتانسیل صادراتی تولید و ارائه اسلب دارای اهمیت بسیار زیاد و ویژه ای است. فراوری سنگ های اسلب باید به صورت ساب عالی، شفافیت زیاد و ضخامت دقیقی انجام شود.


موارد کاربرد اسلب

اسلب در دیوار

از جمله کاربردهای این سنگ یک تکه بزرگ را می توان در نمای داخلی و دیوارهای فضاهای مشاع و در مرکز دید همگان، مانند لابی مجتمع های مسکونی و اداری و هتل ها، رستوران ها ، کانتر ارائه خدمات در شرکت ها و مراکز پزشکی شیک دانست.

اسلب در کف

این نوع سنگ میتواند در کف فضاهای داخلی ساختمان نیز مورد استفاده قرار گیرد که از جمله موارد آن میتواند در کف هتل ها و رستوران های شیک، راهروهای مراکز خرید و از این دست اماکن باشد.

اسلب در رویه کابینت

همانطور که میدانید آشپزخانه یکی از فضا های مهم در هر خانه ای است که به نوع دکوراسیون آن باید توجه ویژه ای داشت. یکی از کاربرد های اسلب، استفاده آن در رویه یا صفحه کابینت آشپزخانه است. استفاده از سنگ های اسلب به دلیل دوام، مقاومت، زیبایی و خصوصا طبیعی بودن به نسبت رویه های ام دی اف و کورین خواهان بیش تری دارند.

در روش های نوین فرآوری اسلب، استحکام سنگ نسبت به روش‌های قدیمی‌تر افزایش یافته و عمر سنگ بیشتر شده است که همین امر باعث می شود تا برای طولانی مدت نیازی به عوض کردن رویه کابینت خود نداشته باشید. یکی دیگر از مزایا استفاده از سنگ اسلب در رویه کابینت جذب آب بسیار پایین و ساب پذیری سنگ است. از طرف دیگر به سبب تنوع طرح و رنگ به راحتی می توانید سنگ مورد نظر خود را برگزینید و از رویه کابینت سنگی خود لذت ببرید.

اسلب بوک مچ و فور مچ

همچنین کاربرد این سنگ ها به صورت قرینه افقی با دو اسلب (بوک مچ) و قرینه افقی عمودی با ۴ اسلب (فور مچ) به دلیل ایجاد جلوه بسیار زیبا، رایج است که میتواند هم در کف و دیوار به کار برده شود. در گالری زیر میتوانید چند نمونه از بوک مچ و فورمچ را مشاهده نمایید.


مزایای این سنگ برای کاربرد در ساختمان

زیبایی و جلوه بالا

سنگ اسلب به واسطه ساختار یکپارچه و بدون برش و همچنین طرح و رنگ طبیعی لایه های تشکیل دهنده، یکی از بهترین و ماندگارترین سنگ ها برای کار در نمای داخلی، دیوار و کف است.

تنوع رنگ و طرح

این سنگ دارای تنوع زیاد در زیبایی و رنگ است، برای اینکه سنگ های اسلب به بازار ارائه شود هیچ گونه رنگ مصنوعی در آن به کار برده نمی شود و برش این سنگ با همان شکل و ظاهر طبیعی خود انجام می شود

دوام و طول عمر بالا

از دیگر ویژگی های استفاده از اسلب در کف دوام و طول عمر بالای آن است. جدا از اینکه این سنگ ها مقاومت سایشی و خمشی استاندارد برای استفاده در کف یا دیوار دارند، اگر به هر دلیلی بر روی آن خط و خش بیفتد و یا در مرور زمان کدر شود، با دستگاه ساب زن مانند روز اول خواهند شد.


حمل و نقل سنگ های اسلب

روش حمل و نقل سنگ های اسلب به دلیل هزینه بالای تولید، ابعاد بزرگ و ضخامت کم بسیار حائز اهمیت بوده که در صورت عدم رعایت نکات ایمنی باعث تخریب سنگ و ایجاد خسارات مالی می شود. روش های زیادی برای جابه جایی و انتقال سنگ های اسلب وجود دارد ولی بهترین گزینه جهت بارگیری و جا به جایی اسلب ها به وسیله جرثقیل در پالت ها و استند های چوبی است.

در خصوص صادرات سنگ های اسلب به کشور های آمریکایی از استند های فلزی استفاده خواهد شد که نمونه ای از این پالت ها را در عکس های زیر مشاهده میکنید.

حمل و نقل سنگ اسلب به وسیله استند های فلزی
حمل و نقل سنگ اسلب به وسیله استند های فلزی
استند فلزی جهت جا به جایی سنگ اسلب

قیمت سنگ نوع اسلب

چون این سنگ دارای مراحل تولید نسبتا سختی است و یک سنگ طبیعی به شمار می آید، قیمت این سنگ در مقایسه با سنگ های دیگر بسیار بالا می باشد. هزینه ای که برای خرید و نصب این سنگ باید به کار برد، بالا بوده و همین موضوع باعث شده تا فقط افراد محدودی بتوانند این سنگ را خریداری کرده و در ساختمان در نقاط با دید عالی نصب کنند.

هم اکنون (اردیبهشت 1400) قیمت این سنگ در سایت وزین بین ۱ میلیون ۵۰۰ هزار تا ۱۰ میلیون تومان به ازای هر متر مربع است. سنگ های چینی در پایین ترین حد قیمتی و مرمر های وارداتی در بالاترین محدوده قیمتی هستند.


نور پردازی با سنگ زیبای اسلب

در اسلب های سنگ مرمر و برخی سنگ های کریستاله دیگر، به علت شفافیت بالا و گذر نور از لایه های روشن، می توان با بکار گیری نور در زیر این سنگ ها جلوه بسیار زیبایی ایجاد کرد.

از این روش می توان به عنوان یکی از روش های پرطرفدار و رایج برای زیباسازی دکوراسیون داخلی با سنگ اشاره کرد. برای اجرای بی نقص این نور پردازی باید به برخی نکات توجه داشته باشید که در ادامه آن ها را بیان خواهیم کرد.

نکات مهم در اجرای نور پردازی اسلب

یکی از نکات مهم هنگام اجرای نور پردازی برای سنگ اسلب، فاصله سنگ تا منبع نور است. این فاصله باید طوری باشد که نور به راحتی از سنگ عبور کند، بدون اینکه نور سایه بیاندازد. می توان فاصله استاندار برای سنگ های اسلب مرمر را 12 سانتی متر و سنگ های کریستاله را 7 سانتی متر در نظر گرفت.

نکته دیگر را می توان انتخاب لامپ عنوان کرد. بهترین لامپ ها برای نور پردازی اسلب لامپ های فلکسی هستند زیرا هم نور خوبی دارند و هم طول عمر آن ها بالا است. البته این نکته نا گفته نماند که به هنگام نصب حتما راهی برای تعویض لامپ ها در نظر بگیرید.

شماره همراه خود را جهت برقراری تماس سریع و مشاوره وارد نمایید.
phone_android
یا با شماره های تماس بگیرید

روش تولید اسلب و دستگاه های برش

در ویدئو زیر میتوانید روش برش سنگ اسلب از کوپ های سنگ و ساب زدن و آماده سازی نهایی را مشاهده نمایید.

دیدگاه‌ها
 1. حسین :

  عکس های کار شده اسلب ندارید؟

  27 اردیبهشت 1400 - 4:01 ب.ظ
 2. سنگ وزین :

  سلام. سپاس از حسن توجه شما. بزودی درج خواهد شد و برای شما ایمیل خواهد شد.

  27 اردیبهشت 1400 - 4:03 ب.ظ
 3. پدرام :

  سلام
  تفاوت تایل و اسلب در چیست؟

  28 اردیبهشت 1400 - 10:14 ق.ظ
 4. مدیر :

  سلام
  به طور کلی تفاوت تایل و اسلب در اندازه و کیفیت این دو نوع هست. به سنگ هایی با ابعاد 80*80 -60*60 -40*40 و اندازه های سفارشی تایل و به سنگ هایی با ابعاد بزرگتر از 100*100 سانت اسلب میگویند. این دو نوع برش سنگ در موارد دیگری چون قیمت، نحوه حمل و نقل، دقت برش و کاربرد نیز با یکدپگر تقاوت هایی دارند.

  3 خرداد 1400 - 3:24 ب.ظ
 5. جواد :

  سلام
  میخواستم سوال کنم استفاده از سنگ اسلب رو به عنوان سنگ کف برای یک فضای 10*15 متر توصیه میکنید؟

  28 اردیبهشت 1400 - 10:15 ق.ظ
 6. مدیر :

  سلام بله

  13 خرداد 1400 - 2:27 ب.ظ
 7. سعیدمردانی :

  سلام خسته نباشید. میشه لطف بفرمایید که کدام یک از دسته های اسلب وزن کمتری دارند و بعنوان دیوار پوش برای یک فضای 20 متری اسلب را پیشنهاد می کنید یا سنگ های طولی

  28 اردیبهشت 1400 - 12:06 ب.ظ
 8. مدیر :

  سلام سلامت باشید
  سنگ های اسلب مرمریت وزن کمتری دارند
  و به عنوان دیوار پوش سنگ های طولی بهتر و مقرون به صرفه تر هستند.

  17 خرداد 1400 - 2:25 ب.ظ
 9. جمشید :

  از سنگ اسلب چینی میشه برای دیوار استفاده کرد ؟

  28 اردیبهشت 1400 - 2:51 ب.ظ
 10. مدیر :

  بله امکانش هست
  چه بسا اگر از طرح های بوک مچ و فور مچ استفاده کنید، دیوار زیبا تری خواهید داشت

  2 خرداد 1400 - 6:04 ب.ظ
 11. نوشزاد :

  خیلی ممنون بابت سایت خوب و کاملتون یکی از بهترین سایت در حوزه سنگ هستید

  11 خرداد 1400 - 12:54 ق.ظ
 12. حسین صالحی :

  سلام قیمت اسلب ها را درج نمی کنید؟

  12 خرداد 1400 - 2:39 ب.ظ
 13. مدیر :

  سلام
  قیمت بستگی به ابعاد و نوع سنگ داره، شما اندازه و نوع سنگ مورد نظر رو برای ما واتس اپ بفرمایید تا قیمت دقیق بدیم خدمتتون

  17 خرداد 1400 - 2:06 ب.ظ
 14. جواد :

  سلام
  معمولا ابعاد سنگ اسلب هاتون چقدر هست؟

  19 خرداد 1400 - 9:19 ق.ظ
 15. مدیر :

  سلام
  اسلب ها معمولا از سایز های 100*100 به بالا برش میخورند.

  23 خرداد 1400 - 2:49 ب.ظ
 16. ندا :

  سلام ببخشید قیمت سنگ اسلب مرمر چقدر است و آیا اینکه شرایط خرید ویژه ای هم دارید ؟

  24 خرداد 1400 - 9:13 ق.ظ
 17. رضا شیری :

  سلام
  سوالی داشتم خدمت تون ممنون میشم جواب بنده را همین جا بدین
  بنده از سنگ های اسلب آنلاین سنگ خرید داشتم و ارسال آنها با بسته بندی شیک و حمل عالی تحویل داده شد لطفا توضیح بدین تحویل شما چگونه است؟
  ممنون

  2 تیر 1400 - 12:13 ق.ظ
 18. مدیر :

  سلام دوست عزیز
  بسته به ابعاد و حجم اسلب درخواستی محصولات میتونن در قالب پالت های چوبی، فلزی و اسکلت بندی شده، بسته بندی و خدمتتون ارسال بشن

  7 تیر 1400 - 3:28 ب.ظ
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

check_box ضامن کیفیت رضایت و اطمینان خاطر از خرید
alarm_on تحویل سریع بارگیری از نزدیک ترین محل تولیدی
attach_money ضامن قیمت راهبرد ما، سود کمتر - فروش بیشتر
local_offer باشگاه مشتریان تخفیفات - شرایط ویژه فروش