سنگ اسلب

سنگ اسلب یک نوع برش بزرگ از کوپ سنگ (سنگ برش خورده از معدن) است که دارای ابعادی بزرگ تر از عرض ۸۰ سانت است. این نوع برش از سنگ میتواند در انواع سنگ های تراورتن، مرمریت، گرانیت و مرمر باشد. کاربری سنگ اسلب در دیوار و کف بنا و همچنین در رویه میز و کابینت است که جلوه بسیار زیبایی به واسطه یکپارچه بودن و طرح زیبا ایجاد میکند. در توضیحات پایین صفحه میتوانید بیشتر در باره این سنگ بدانید.

نمایش 1–24 از 31 نتیجه

  • سنگ اسلب چینی ازنا
  • سنگ اسلب چینی ازنا

سنگ اسلب چینی ازنا

۲,۹۰۰,۰۰۰ تومان هر متر مربع
  • سنگ اسلب مرمریت مایا
  • سنگ چینی سفید مایا سورت ۲
  • سنگ مرمریت سفید مایا سورت یک

سنگ اسلب مرمریت مایا

۵,۵۰۰,۰۰۰ تومان۷,۵۰۰,۰۰۰ تومان هر متر مربع
  • سنگ اسلب مرمریت مایسا
  • اسلب سنگ مایسا

سنگ اسلب مرمریت مایسا

۱,۴۴۰,۰۰۰ تومان هر متر مربع
سنگ اسلب الیگودرز سایمان

سنگ اسلب الیگودرز سایمان

۱,۸۰۰,۰۰۰ تومان هر متر مربع
سنگ اسلب مرمریت لاشتر

سنگ اسلب مرمریت لاشتر

۲,۴۰۰,۰۰۰ تومان هر متر مربع
  • سنگ اسلب گرانیت سبز دون اناری بیرجند
  • سنگ اسلب گرانیت سبز دون اناری بیرجند
  • سنگ اسلب گرانیت سبز دون اناری بیرجند

سنگ اسلب گرانیت سبز دون اناری بیرجند

۳,۶۰۰,۰۰۰ تومان هر متر مربع
سنگ اسلب مرمر آبی

سنگ اسلب مرمر آبی

۷,۵۰۰,۰۰۰ تومان هر متر مربع
سنگ اسلب مرمر قهوه ای

سنگ اسلب مرمر قهوه ای

۶,۸۰۰,۰۰۰ تومان هر متر مربع
سنگ اسلب مرمریت گلدن بلک

سنگ اسلب مرمریت گلدن بلک

۱,۶۰۰,۰۰۰ تومان هر متر مربع
سنگ اسلب گرانیت ولگا بلو

سنگ اسلب گرانیت ولگا بلو

۱۰,۵۰۰,۰۰۰ تومان هر متر مربع
سنگ اسلب چینی الیگودرز

سنگ اسلب چینی الیگودرز

۱,۶۰۰,۰۰۰ تومان هر متر مربع
سنگ اسلب چینی پرشین اسکاتو

سنگ اسلب چینی پرشین اسکاتو

۱۲,۵۰۰,۰۰۰ تومان هر متر مربع
سنگ اسلب چینی عرب اسکاتو

سنگ اسلب چینی عرب اسکاتو

۱۱,۰۰۰,۰۰۰ تومان هر متر مربع
سنگ اسلب چینی قروه

سنگ اسلب چینی قروه

۱,۷۰۰,۰۰۰ تومان هر متر مربع
سنگ اسلب گرانیت بلک کازمیک

سنگ اسلب گرانیت بلک کازمیک

۱۱,۵۰۰,۰۰۰ تومان هر متر مربع
سنگ اسلب گرانیت سبز آبرنگی بیرجند

سنگ اسلب گرانیت سبز آبرنگی بیرجند

۳,۶۰۰,۰۰۰ تومان هر متر مربع
سنگ اسلب گرانیت سبز رویال

سنگ اسلب گرانیت سبز رویال

۳,۶۰۰,۰۰۰ تومان هر متر مربع
سنگ اسلب گرانیت سبز نروژ

سنگ اسلب گرانیت سبز نروژ

۱۲,۰۰۰,۰۰۰ تومان هر متر مربع
سنگ اسلب گرانیت فیروزه ای بیرجند

سنگ اسلب گرانیت فیروزه ای بیرجند

۳,۵۰۰,۰۰۰ تومان هر متر مربع
سنگ اسلب گرانیت ماگما گلد

سنگ اسلب گرانیت ماگما گلد

۱۶,۵۰۰,۰۰۰ تومان هر متر مربع
عکس سنگ مرمر صورتی افغانستان

سنگ اسلب مرمر صورتی افغانستان

۱۴,۰۰۰,۰۰۰ تومان هر متر مربع
سنگ اسلب مرمریت آتن وود

سنگ اسلب مرمریت آتن وود

۱,۸۰۰,۰۰۰ تومان هر متر مربع
سنگ اسلب مرمریت اسپایدر

سنگ اسلب مرمریت اسپایدر

۱,۳۰۰,۰۰۰ تومان هر متر مربع
سنگ اسلب مرمریت پرشین سیلک

سنگ اسلب مرمریت پرشین سیلک

۱,۷۰۰,۰۰۰ تومان هر متر مربع

انواع سنگ اسلب

در گالری زیر برخی از سنگ های موجود بر اساس نوع سنگ فهرست شده است که میتوانید مشاهده نموده و سفارش دهید.

سنگ اسلب مرمر

این سنگ گران ترین جنس سنگ اسلب ساختمانی بوده و با زیبایی خیره کننده خود و خاصیت عبور نور از بافت شفافش بی رقیب است. کاربرد آن میتواند در کف و دیوار و رویه میز باشد.


سنگ اسلب مرمریت

سنگ مرمریت به واسطه خطوط زیبا و همچنین رنگ و طرحهای متنوع، جلوه بسیار زیبایی در ابعاد بزرگ (اسلب) خلق میکند که میتوان در کف و دیوار بنا از آن بهره برد. از پرفروشترین انواع مرمریت به عنوان اسلب میتوان از مرمریت لاشتر، انواع دهبید، پرشین سیلک و گلدن بلک نام برد.


سنگ اسلب چینی

سنگ های چینی که با نام سنگ های کریستال نیز شناخته می شوند سنگ های آهکی یا دولومیتی هستند که در اثر عوامل درونی متبلور شده و در دسته ی سنگ های دگرگونی قرار دارد. سنگ چینی گزینه ای بسیار مناسب برای اسلب ها بر روی دیوار – کف – رویه کابینت – رویه میز جلو مبلی و میز ناهار خوری هستند. ویژگی هایی همچون جذب آب پایین، رنگ روشن، خطوط منحصر بفرد و زیبا و مقاومت مناسب باعث شده است تا از این سنگ روشن استفاده فراوان در قالب سنگ اسلب شود.


سنگ اسلب تراورتن

این سنگ دارای تنالیته رنگی گرم است. با ویژگی هایی همچون وزن کمتر، چسبندگی بالاتر و همچنین طرح های غالبا موجدار که در آن جلوه سنتی و روستایی دیده می شود. سنگ تراورتن اسلب بیشتر در دیوارها و نماهای داخلی کاربرد دارد .


سنگ اسلب گرانیت

ویژگی های اصلی اسلب گرانیت مقاومت بسیار بالای آن است. سنگ های گرانیت ایران (Iran Granite Stone) به جز خانواده گرانیت بیرجند بدون طرح و تقریبا یکپارچه هستند. در گالری زیر میتوانید طرح های بینظیر ایرانی و خارجی این سنگ محکم و زیبا را در انواع فراوری های مختلف سطح ببینید.

ابعاد سنگ اسلب چقدر است؟

این نوع برش از سنگ ها ابعادی بیشتر از ۸۰ سانتی متر دارند. پس از اینکه سنگ ها از معدن خارج شدند، آنها را به کارخانه های سنگبری می برند و بر اساس امکان برش در بزرگترین سایزها، برش سنگ ها را انجام می دهند. 

به دلیل برخورداری از پتانسیل صادراتی تولید و ارائه اسلب دارای اهمیت بسیار زیاد و ویژه ای است به همین جهت فراوری سنگ های اسلب باید با کیفیت بالا باشد.


موارد کاربرد اسلب

اسلب در دیوار

از جمله کاربردهای این سنگ یک تکه بزرگ را می توان در نمای داخلی و دیوارهای فضاهای مشاع و در مرکز دید همگان، مانند لابی مجتمع های مسکونی و اداری و هتل ها، رستوران ها ، کانتر ارائه خدمات در شرکت ها و مراکز پزشکی شیک دانست.

اسلب در کف

این نوع سنگ میتواند در کف فضاهای داخلی ساختمان نیز مورد استفاده قرار گیرد که از جمله موارد آن میتواند در کف هتل ها و رستوران های شیک، راهروهای مراکز خرید و از این دست اماکن باشد.

در گالری زیر میتوانید انواع سنگ اسلب در کف و سنگ اسلب در دیوار را مشاهده نمایید. در سنگ های اسلب این گالری از فراوری بوک مچ و فورمچ استفاده شده است.

اسلب در رویه کابینت

همانطور که میدانید آشپزخانه یکی از فضا های مهم در هر خانه ای است که به نوع دکوراسیون آن باید توجه ویژه ای داشت. یکی از کاربرد های اسلب، استفاده آن در رویه یا صفحه کابینت آشپزخانه است. استفاده از سنگ های اسلب گرانیت و چینی کریستال به دلیل دوام، مقاومت، زیبایی و خصوصا طبیعی بودن به نسبت رویه های ام دی اف و کورین خواهان بیشتری دارند.

در روش های نوین فرآوری و ساخت اسلب کابینتی، با آهن کشی زیر سنگ و همچنین توری اپوکسی و دوبل کردن لبه ها، استحکام سنگ نسبت به روش‌های قدیمی‌تر افزایش یافته و عمر سنگ بیشتر شده است که همین امر باعث می شود تا برای طولانی مدت نیازی به عوض کردن رویه کابینت خود نداشته باشید.

یکی دیگر از مزایا استفاده از سنگ اسلب در رویه کابینت جذب آب بسیار پایین و ساب پذیری سنگ است. از طرف دیگر به سبب تنوع طرح و رنگ به راحتی می توانید سنگ مورد نظر خود را برگزینید و از رویه کابینت سنگی خود لذت ببرید.

برای مطالعه بیشتر در مورد سنگ اسلب کابینتی این مطلب را بخوانید.

اسلب بوک مچ و فور مچ

همچنین کاربرد این سنگ ها به صورت قرینه افقی با دو اسلب (بوک مچ) و قرینه افقی عمودی با ۴ اسلب (فور مچ) به دلیل ایجاد جلوه بسیار زیبا، رایج است که میتواند هم در کف و دیوار به کار برده شود. در گالری زیر میتوانید چند نمونه از بوک مچ و فورمچ را مشاهده نمایید.

در گالری زیر چند نمونه از اسلب بوک مچ و فور مچ با سنگ و طرح های متنوع و منحصر به فردی را مشاهده می کنید که جزو نمونه های وارداتی می باشند و با جلوه بسیار خاص خودشان، چشم هر بیننده ای را به خود جلب می کنند.


مزایای این سنگ برای کاربرد در ساختمان

زیبایی و جلوه بالا

سنگ اسلب به واسطه ساختار یکپارچه و بدون برش و همچنین طرح و رنگ طبیعی لایه های تشکیل دهنده، یکی از بهترین و ماندگارترین سنگ ها برای کار در نمای داخلی، دیوار و کف است.

تنوع رنگ و طرح

این سنگ دارای تنوع زیاد در زیبایی و رنگ است، برای اینکه سنگ های اسلب به بازار ارائه شود هیچ گونه رنگ مصنوعی در آن به کار برده نمی شود و برش این سنگ با همان شکل و ظاهر طبیعی خود انجام می شود

دوام و طول عمر بالا

از دیگر ویژگی های استفاده از اسلب در کف دوام و طول عمر بالای آن است. جدا از اینکه این سنگ ها مقاومت سایشی و خمشی استاندارد برای استفاده در کف یا دیوار دارند، اگر به هر دلیلی بر روی آن خط و خش بیفتد و یا در مرور زمان کدر شود، با دستگاه ساب زن مانند روز اول خواهند شد.


حمل و نقل سنگ های اسلب

روش حمل و نقل سنگ های اسلب به دلیل هزینه بالای تولید، ابعاد بزرگ و ضخامت کم بسیار حائز اهمیت بوده که در صورت عدم رعایت نکات ایمنی باعث تخریب سنگ و ایجاد خسارات مالی می شود. روش های زیادی برای جابه جایی و انتقال سنگ های اسلب وجود دارد ولی بهترین گزینه جهت بارگیری و جا به جایی اسلب ها به وسیله جرثقیل در پالت ها و استند های چوبی است.

در خصوص صادرات سنگ های اسلب به کشور های آمریکایی از استند های فلزی استفاده خواهد شد که نمونه ای از این پالت ها را در عکس های زیر مشاهده میکنید.

هزینه حمل و نقل سنگ اسلب

سنگ اسلب به دلیل ابعاد و وزن بالا و همچنین حساسیت نسبت به ضربه، نیازمند مراقبت ویژه در جابجایی، حمل و بارگیری و نصب میباشد. به همین جهت هزینه حمل و نقل این سنگ نیز بسیار قابل توجه میباشد. چرا که در برخی شرایط نیاز به جابجایی سنگ با جرثقیل خواهد بود که به طبقات بالا برده شود که در این حالت هزینه زیادی بر مصرف کننده تحمیل خواهد کرد.


قیمت سنگ نوع اسلب

چون این سنگ دارای مراحل تولید نسبتا سختی است و یک سنگ طبیعی به شمار می آید، قیمت این سنگ در مقایسه با سنگ های دیگر بسیار بالا می باشد. هزینه ای که برای خرید و نصب این سنگ باید به کار برد، بالا بوده و همین موضوع باعث شده تا فقط افراد محدودی بتوانند این سنگ را خریداری کرده و در ساختمان در نقاط با دید عالی نصب کنند.

هم اکنون (اردیبهشت ۱۴۰۳) قیمت این سنگ در سایت وزین بین ۱میلیون و ۳۰۰ هزار تومن تا ۱۶ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان، به ازای هر متر مربع است. سنگ های چینی در پایین ترین حد قیمتی و مرمر های وارداتی در بالاترین محدوده قیمتی هستند.


نور پردازی با سنگ زیبای اسلب

در اسلب سنگ مرمر و برخی سنگ های کریستاله دیگر، به علت شفافیت بالا و گذر نور از لایه های روشن، می توان با بکار گیری نور در زیر این سنگ ها جلوه بسیار زیبایی ایجاد کرد.

از این روش می توان به عنوان یکی از روش های پرطرفدار و رایج برای زیباسازی دکوراسیون داخلی با سنگ اشاره کرد. برای اجرای بی نقص این نور پردازی باید به برخی نکات توجه داشته باشید که در ادامه آن ها را بیان خواهیم کرد.

نکات مهم در اجرای نور پردازی اسلب

یکی از نکات مهم هنگام اجرای نور پردازی برای سنگ اسلب، فاصله سنگ تا منبع نور است. این فاصله باید طوری باشد که نور به راحتی از سنگ عبور کند، بدون اینکه نور سایه بیاندازد. می توان فاصله استاندار برای سنگ های اسلب مرمر را 12 سانتی متر و سنگ های کریستاله را 7 سانتی متر در نظر گرفت.

نکته دیگر را می توان انتخاب لامپ عنوان کرد. بهترین لامپ ها برای نور پردازی اسلب لامپ های فلکسی هستند زیرا هم نور خوبی دارند و هم طول عمر آن ها بالا است. البته این نکته نا گفته نماند که به هنگام نصب حتما راهی برای تعویض لامپ ها در نظر بگیرید.

با شماره های زیر تماس بگیرید
در صورت عدم برقراری ارتباط، شماره همراه خود را جهت تماس وارد نمایید.

سنگ اسلب و صادرات

بدون شک سنگ اسلب را میتوان یکی از مهمترین و رایج ترین فراوری های سنگ ایران (Iran Stone) در حوزه واردات و صادرات سنگ به حساب آورد. دلیل این امر را میتوان در جلوه زیبا سنگ در قالب برش اسلب و همچنین انتظار مشتریان هدف از خرید سنگ به عنوان کالای خاص و منحصر بفرد دانست.

روش تولید اسلب و دستگاه های برش

در ویدئو زیر میتوانید روش برش سنگ اسلب از کوپ های سنگ و ساب زدن و آماده سازی نهایی را مشاهده نمایید.