سنگ مرمر طلایی - کرم زرد

سنگ مرمر

سنگ مرمر چه نوع سنگی است؟ سنگ مرمر (Onyx Stone) از سنگ‌های دگرگونی است که از دگرگونی سنگ آهک تشکیل شده که کانی اصلی تشکیل دهنده آن پایدارترین حالت کربنات کلسیم است. این کانی دارای بلورهای درشت و مشخص یا به صورت توده‌های دانه‌ای است که بارزترین مشخصه آن عبور نور از آن به دلیل خلوص بالا و شفافیت (برعکس مرمریت) است. به همین دلیل قیمت این سنگ نسبت به سنگ های دیگر بالاتر بوده و همچنین از زیبایی، جلاپذیری و شفافیت بسیار بالایی برخوردار هستند.


کاربرد سنگ مرمر

سنگ مرمر به عنوان سنگ کف و دیوار

سنگ مرمر بهترین و گرانترین سنگ ساختمانی و تزئینی در دنیاست که در رنگ ها و طرح های طبیعی متنوع در معادن ایران موجود است. از این سنگ عموما در دیوار ها و نمای داخلی ساختمان استفاده میگردد. همچنین از این سنگ میتوان در کف و دیوار های داخلی استفاده نمود. در ایران مقبره امامان و امامزادگان معروف از سنگ مرمر استفاده گردیده است.

همچینین قرار گرفتن اسلب های سنگ مرمر در تقارن با یکدیگر به صورت بوک مچ و فورمچ باعث زیبایی دو چندان این محصول طبیعی خواهد بود که میتواند در دیوار های خانه، لابی، هتل ها، تالار ها، رستوران ها و همچنین مراکز تجاری و مغازه های لوکس قرار گیرد و هر بیننده ای را محو خویش سازد.

سنگ مرمر (Onyx Stone) به دلیل زیبایی منحصربفرد و کیفیت بالا عموما به صورت سنگ های یک تکه بزرگ (اسلب) برش داده میشوند و بخش اعظم آن به کشورهای دیگر صادر میگردد (صادرات سنگ).

سنگ مرمر زیبا در طراحی بیمارستان
استفاده از سنگ مرمر در زیبا سازی بیمارستان

مرمر در قالب سنگ دکوراتیو

سنگ مرمر در قالب سنگ گیوتین یا دکوراتیو نیز تولید میشود که نمونه این سنگ ها را میتوانید در دسته بندی سنگ آنتیک مشاهده نمایید. از بارزترین ویژگی فراوری آنیتک قیمت پایین آن به دلیل ابعاد کوچک است که میتواند برای استفاده در بخش های مختلف بسیار ترغیب کننده باشد.

سنگ آنتیک مرمر شطرنجی
سنگ آنتیک چهارگوش مرمر
سنگ آنتیک نیم گرد مرمر

کاربرد سنگ مرمر در مصنوعات دکوراتیو

این سنگ به دلیل برخورداری از طرح و رنگ های بسیار زیبا و بلورهای شفاف با قابلیت انتقال نور و جلا پذیری بالا در ساخت برخی مصنوعات سنگی دکوراتیو کاربرد دارد.

میز جلو مبلی یا عسلی

بکار گیری این سنگ در رویه میز جلو مبلی و عسلی جلوه بسیار زیبایی در دکوراسیون خانه پدیدار میسازد.

آباژور

آباژور های ساخته شده با سنگ مرمر با خاصیت انتقال نور از بافت و رگه ها جلوه بسیار زیبایی از آباژور پدیدار میسازد.

سایر مصنوعات

همچنین تمامی مصنوعات دیگر از جمله گلدان – انواع مجسمهآبنماروشویی و … با سنگ مرمر قابلیت اجرا دارند و جلوه زیبایی پدیدار میسازند.

سنگ مرمر برای سنگ مزار

یکی از کاربردهای رایج این سنگ زیبا، به عنوان سنگ قبر یا سنگ مزار است. این سنگ با انرژی مثبت و زیبایی خود به همراه مقاومت بالا در برابر شرایط آب و هوایی سرد و گرم و خشک و مرطوب، میتواند گزینه مناسبی برای این امر باشد.

اما ذکر این نکته در خرید سنگ مزار مرمر ضروری است که بدانید، سنگ مرمر در برابر تابش مستقیم نور آفتاب براقیت و ساب خود را به مرور از دست می دهد، از همین رو برای جلوگیری از این امر، سطح سنگ را به در خواست مشتری نانو میکنند. مرمر با رنگ های متفاوت برای کاربری سنگ مزار مورد استفاده قرار میگیرد. رنگ های متداول برای این کاربرد به ترتیب رنگ سفید – کرم و نباتی – سبز – آبی – صورتی و قرمز میباشد.


در گالری زیر میتوانید انواع اسلب مرمر های معادن داخلی ایران شامل معادن کرمان – آذربایجان و … را مشاهده نمایید و در صورت تمایل سفارش دهید. این اسلب های مرمر از نوع اسلب صادراتی هستند که با کیفیت بسیار بالا برش و فرآوری شده است. طرح ها و رنگ های بی نظیر این اسلب ها را میتوانید در گالری مشاهده نموده و لذت ببرید.


خاصیت نور گذر سنگ مرمر

از آنجایی که سنگ های مرمر صیقل پذیری بالا و قابلیت عبور نور از خود را دارند ، قرار دادن پنل های LED در پشت این نوع سنگ، در طراحی و دکوراسیون داخلی می تواند گزینه بسیار خوبی باشد.

سنگ مرمر سبز نباتی و خاصیت نور گذر
سنگ مرمر کرم و خاصیت نور گذر
سنگ مرمر سبز و خاصیت نور گذر
سنگ مرمر کرم آبی با خاصیت نور گذر

سنگ مرمر خارجی

در گالری زیر میتوانید برخی سنگهای مرمر خارجی را مشاهده نمایید. این سنگ ها به دلیل وارداتی بودن و تعداد اندک در حجم پایین و قیمت بالاتر نسبت به سنگهای مرمر داخلی عرضه میشوند. همچنین طرح های آن نیز همانطور که در گالری مشاهده مینمایید، متمایز با مرمرهای داخلی هستند.


بافت و رنگ انواع سنگ مرمر

سنگ های مرمر غالبا بر اساس رنگ، دسته بندی می شوند که در ادامه و به مختصر به توضیح هر کدام پرداخته ایم.

سنگ مرمر صورتی

مرمر صورتی یکی از زیبا ترین و لوکس ترین سنگ های مرمر جهان قلمداد می شود. این سنگ با تم صورتی و گاها رگه های مشکی، برای مصارف مختلفی از جمله صفحه کابینت، مصنوعات سنگی، روشویی سنگی و فضاسازی داخلی مورد استفاده قرار می گیرد. مرمر صورتی به دلیل محدودیت استخراج و رنگ منحصر بفرد تا حدودی کمیاب است؛ از این رو قیمت بسیار بالایی دارد. اغلب به صورت اسلب و در قاب بوک مچ و فورمچ فرآوری میگردد. در حال حاضر سنگ مرمر صورتی به صورت اسلب تولید می شود چرا که با توجه به افزایش قیمت کوپ خام و سایر هزینه های تولید، فرآوری به روش اسلب مقرون بصرفه تر خواهد بود.

خاستگاه مرمر صورتی در ایران است و یکی از اصلی ترین معادن مرمر صورتی، معدن نقده واقع در استان آذربایجان غربی است.


سنگ مرمر پرتقالی

سنگ مرمر پرتقالی یکی از زیباترین و خاص ترین سنگ های جهان به حساب می آید که غالبا کاربرد تزیینی دارد. اغلب از سنگ مرمر پرتقالی برای ساختمان های لوکس و مجلل استفاده می شود؛ چرا که قیمت بالایی داشته و برای پروژه های معمولی و ارزان قیمت به صرفه نمی باشد. نکته ی دیگر درباره سنگ مرمر پرتقالی، فراوری آن به صورت اسلب بوده که در طرح های بوک مچ و فور مچ کاربرد دارد.

اسلب مرمر پرتقالی – نارنجی را می توان به عنوان دیوار لابی هتل ها، تالار ها و ساختمان های لاکچری، سنگ کانتر، قاب دور آسانسور و مواردی از این دست به کار برد.

اسلب مرمر نارنجی - پرتقالی
اسلب مرمر همراه با نور ال ای دی
سنگ مرمر پرتقالی

مرمر آتشین

مرمر های آتشین یکی دیگر از سنگ های مرمر بسیار زیبا با طرح و نقش خیره کننده است. این نوع مرمر به واسطه طرح های تکرار نشدنی و منحصر بفرد خود به صورت بوک مچ و فور مچ فراوری می گردد که با قرار گرفتن پنل های LED پشت این سنگ، زیبایی آن دو چندان خواهد شد. مرمر های آتشین به عنوان صفحه کابینت، دیوار تی وی روم، کابین و قاب سنگی آسانسور و … مورد استفاده قرار میگیرد.


سنگ مرمر آبی

سنگ مرمر آبی یکی از حیرت انگیز ترین و خاص‌ترین سنگ‌هایی است که تا‌ به‌حال در طبیعت یافت شده است. این سنگ را میتوان در شهر ارومیه، قروه، سنندج و استان فارس یافت اما بسیار کمیاب بوده و به همین خاطر پتانسیل بالایی در زمینه صادرات سنگ دارد.

سنگ مرمر آبی معمولا به صورت اسلب های بوک مچ و فور مچ فراوری می شود. این سنگ مرمر، جلاپذیری بسیار بالایی دارد و مانند تمامی سنگهای مرمر، نور را از خود عبور می‌دهد و سبب بازگشت نور به محیط و روشنایی بیشتر می شود. همچنین جذب آب بسیار ناچیز سنگ مرمر آبی، امکان استفاده از آن را در محیط های مرطوب همچون سرویس بهداشتی و حمام را فراهم کرده است.

علاوه بر موارد ذکر شده، مرمر آبی در ساخت تزیینات سنگی، کانتر آشپزخانه، دکوراسیون داخلی و دیوار لابی هتل ها و ساختمان های لوکس کاربرد دارد.


سنگ مرمر سبز

سنگ مرمر سبز موجدار

سنگ مرمر سبز یکی از محبوب ترین و مورد علاقه ترین انواع سنگ مرمر است. همانطور که در تصویر می بینید، اگرچه مرمر سبز رنگ های دیگری از جمله قهوه ای و کرم به صورت رگه ای دارد، اما رنگ غالب سبز است.


نحوه مراقبت و نگهداری از سنگ مرمر

از آنجایی که ترکیبات سنگ های مرمر بر پایه کلسیم است، سطح نرم تری دارند و با مواد شوینده اسیدی واکنش نشان می دهند. علاوه بر این، مرمر یک سنگ طبیعی متخلخل است. بنابراین به سرعت مایعات را جذب می کند.
برای تمیز کردن سنگ های مرمر باید به دنبال محصولاتی با سطح pH خنثی باشید. مراقب باشید از مواد شوینده مستقیماً روی سنگ مرم استفاده نکنید.

عوامل تاثیر گذار بر قیمت سنگ مرمر

عوامل متعددی بر قیمت تمام شده ی سنگ های مرمر تاثیر گذار هستند که در ادامه چند مورد را بیان می کنیم.

رنگ و طرح سنگ مرمر

سنگ مرمر یکی از خاص ترین و لوکس ترین سنگ های ساختمانی است. با توجه به این موضوع هر چه طرح سنگ خاص تر و یا رگه های آن کمتر باشد قیمت بالاتری خواهد داشت. با توجه به اینکه این سنگ بیشتر به صورت اسلب فراوری می شود اگر بتوان آن را به صورت بوک مچ یا فرمچ فراوری کرد، قیمت آن بیشتر هم خواهد شد.

نوع فراوری سنگ مرمر

هرچه فراوری سنگ مرمر با کیفیت بالاتری انجام شود، قیمت نهایی افزایش پیدا می کند. فراوری شامل هر نوع فعالیتی است که برای افزایش زیبایی و مقاومت بیشتر سنگ به کار می رود. فراوری شامل رزین، اپوکسی، دقت در برش و گونیا بودن سنگ، ساب و پولیش است.

ابعاد سنگ مرمر

هر چه ابعاد و ضخامت سنگ مرمر بیشتر باشد قیمت آن افزایش پیدا می کند. سنگ مرمر بیشتر به صورت اسلب فرآوری می گردد.


ویدئوی سنگ های مرمر

با شماره های زیر تماس بگیرید
در صورت عدم برقراری ارتباط، شماره همراه خود را جهت تماس وارد نمایید.
دیدگاه‌ها
 1. زهرا :

  سلام خسته نباشید واقعا این طرح ها خیره کننده هستند. قیمت حدودی اسلب های مرمر چقدر است؟ برای بوک مچ هر دو قطعه اسلبی که بخریم قابلیت پیاده سازی داره یا با توجه به طرح باید هنگام خرید تاکیید کنیم.

  1 خرداد 1400 - 9:39 ق.ظ
 2. شهرام :

  سلام
  قیمت مرمر آتشین چقدر هست؟

  2 خرداد 1400 - 1:57 ب.ظ
 3. مدیر :

  سلام
  قیمت اسلب های مرمر آتشین متری 5 میلیون و 500 هزار تومان هست.

  3 خرداد 1400 - 2:54 ب.ظ
 4. یحیی :

  سلام
  همه ی نمونه کارهای مرمر آتشین روی سایت رو موجود دارید؟

  22 خرداد 1400 - 3:05 ب.ظ
 5. مدیر :

  سلام
  لطفا نمونه مورد نظر رو به شماره واتس اپ ارسال کنید تا استعلام موجودی بگیریم

  12 مرداد 1400 - 2:27 ب.ظ
 6. کیوان احمدی :

  سلام.
  تمامی طرح های سنگ مرمر قابلیت عبور نور را دارند؟

  24 خرداد 1400 - 9:26 ق.ظ
 7. آفتاب :

  با اجازتون بازنشر شد ❤️❤️❤️

  7 مرداد 1400 - 4:06 ق.ظ
 8. کاوه :

  درود بر شما وقتتون بخیر قربان میشه راهنمایی کنید بنده رو که یک معدن پیدا کردم از سنگ عقیق وکریستال های دیگر کجا وبه چه کسی میتونم بفروشم این جایگاه رو

  8 اسفند 1400 - 4:35 ق.ظ
 9. سلطان سنگ الحجر :

  خریدارم

  18 اردیبهشت 1402 - 3:19 ق.ظ
 10. حسین :

  سلام
  وقتتون بخیر من از خارج کشور باهاتون تماس میگیرم.لطفا اگه براتون مقدور هست لیست قیمت عمده برا بنده ارسال کنید

  23 خرداد 1402 - 3:24 ب.ظ
 11. سنگ وزین :

  درود بر شما
  لطفا جهت هماهنگی و دریافت قیمت با شماره های قید شده در سایت تماس بگیرید

  23 خرداد 1402 - 3:34 ب.ظ
 12. کریم پور :

  سلام بنده تولید کننده قلوه سنگ رودخانه ای مرمر فقط مرمرهای ممتاز بدون مشابه در ایران تمامن صادراتی برای دیدن محصولات با این شماره تماس بگیرید
  00989333046***
  باتشکر

  18 تیر 1402 - 2:31 ق.ظ
 13. رضا حکیمی :

  درود بر شما
  قیمت های صادراتی شما به چه صورته؟

  10 شهریور 1402 - 5:16 ق.ظ
 14. سنگ وزین :

  درود بر شما
  قیمت ها بسته به ابعاد داره. اسلب از متری 6.5 هست به بالا

  18 شهریور 1402 - 11:57 ق.ظ
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شش + یک =

ضامن کیفیترضایت و اطمینان خاطر از خرید
تحویل سریعبارگیری از نزدیک ترین محل تولیدی
ضامن قیمت راهبرد ما، سود کمتر - فروش بیشتر
باشگاه مشتریانتخفیفات - شرایط ویژه فروش
شگفتانه وزین
شگفتانه وزین (مصنوعات سنگی)
تخفیف!
 • سنگ مرمریت لاشتر سابیده
 • سنگ تایل مرمریت لاشتر
 • سنگ مرمریت لاشتر سابیده
 • مرمریت لاشتر 40 طولی
 • بافت سنگ مرمریت لاشتر

سنگ لاشتر

۴۹۰,۰۰۰ تومان۶۵۰,۰۰۰ تومان
تخفیف!
 • مرمریت مشکی نجف آباد
 • مرمریت مشکی نجف آباد
 • مرمریت مشکی نجف آباد
 • مرمریت نجف آباد
 • مرمریت مشکی نجف آباد

سنگ مرمریت مشکی نجف آباد

۲۱۰,۰۰۰ تومان۴۹۰,۰۰۰ تومان
تخفیف!
 • طرح سنگ گلدن بلک - مشکی طلایی
 • بافت مرمریت گلدن بلک
 • دسته سنگ گلدن بلک - مرمریت مشکی - سیاه طلایی
 • دسته سنگ مرمریت گلدن بلک
 • مرمریت گلدن بلک

سنگ مرمریت گلدن بلک سوپر

۲۱۰,۰۰۰ تومان۶۳۰,۰۰۰ تومان