آجر دکوراتیو چیست و در چه مکان هایی استفاده میشود

آجر دکوراتیو

آجر به عنوان یکی از اصلی ترین و مهمترین هنرهای ساخته های ایران باستان شناخته شده و در نقش های گوناگونی قابل استفاده است. آجر دکوراتیو میتواند جزی از این آجرها به حساب بیاید. آجرها از جمله مصالحی هستند که با گل رس درست میشوند.

شاید سوال پیش بیاید آجر دکوراتیو چیست؟ آجر دکوراتیو، به نوع خاصی از آجر های معمولی گفته میشود که یک سری مواد پلمیری و نانو در ساختار خود به همراه دارد. حتی ممکن است پوشش های رنگی و غیر رنگی برای آن استفاده شده باشد. میتوانید آجر دکوراتیو یک آجر متفاوت به نسبت آجرهای دیگر معرفی کرد به دلیلی این که مواد پلمیری و نانو موادها برای جلوگیری از شوره زدن و تشکیل قارچ روی سطح آجر مورد استفاده قرار میگیرد، همچنین نفوذ پذیری پایین دارد و حتی مقاومت مکانیکی آن خیلی بالا است. آجر دکوراتیورا در دکوراسیون های داخلی و بیرونی منزل از آن بهره مند میشوند.

کاربردهای آجر دکوراتیو

کاربردهای آجر دکوراتیو

همان طور که از اسم این آجر مشخص است، بیشتر در دکوراسیونداخلی و خارجی مورد استفاده قرار میگیرد. اغلب کاربرد این آجر در نمای داخلی رایجنیست و به عنوان یک سبک کلاسیک شناخته میشود. ولی در حال حاضر طراحاندکوراسیون  داخلی با بررسی علوم جدید وطراحی های جدید به منظور ایجاد نقاط متفاوت در منزل یا سازمان ها از آجر دکوراتیوبه عنوان یک پوشش بهره ببرند.

آجر دکوراتیو بیشتر به عنوان بخشی از دیوار استفاده میشود. لازم به است که، بدانید تا حد زیادی کاربرد آجر دکوراتیو به عنوان یک لایه پوش دیوار بوده و نقش آن در استحکام برای دیوار بسیار کم است. در ادامه مطلب برای شما شرح میدهیم که آجر دکوراتیو در چه مکان هایی مورد استفاده قرار میگیرد.

آجر دکوراتیو در دکوراسیون داخلی کافی شاپ و رستوران ها

اغلب استفاده از آجر دکوراتیو، در کافی شاپ ها و رستوران ها با هیچ محدودیتی مواجه نیستند. میتوانید شما با کمک یک طراح متخصص دکوراسیون، با استفاده از این آجر بهترین دیزاین را برای کافی شاپ یا رستوران خود درست کنید، و زیبایی خارق العاده ای به دکوراسیون خود ببخشید. به این نکته توجه کنید آجر دکوراتیو  یک پوشش معمولی به حساب نمیاید و میتواند سبک های گوناگونی را در دکوراسیون داخلی شما به وجود بیاورد.

آجر دکوراتیو در دکوراسیون داخلی کافی شاپ و رستوران ها

پنل دیواری از نوع آجر دکوراتیو

در حال حاضر پنلهای دکوراتیو در هر نقش و طرح متفاوتدربازار وجود دارد. پنل های دکوراتیو به دلیل شکل آجری آن نصب و اجرای آن راحتاست.  این آجرها در طیف های رنگی زیادیوجود دارد و شما به سلیقه خودتان میتوانید هر طرح و رنگی را میخواهید را انتخابنمایید.

آجر دکوراتیو در پذیرایی

اگر اتاق پذیرایی شما کوچک است. موقعی که از آجر دکوراتیو در دکوراسیون خود بهره بگیرید این مشکل شما به راحتی حل میشود. باید گفت بافت زیبای این آجر باعث میشود پذیرای کوچک شما به چشم بزرگ دیده شود.

مناسب برای دکوراسیون مدرن و سنتی

همان طور که قبلا گفته شد، آجر دکوراتیور، به دلیل طرح ها و نقش های مختلفی که دارد در طراحی دکوراسیون های مدرن و سنتی از آن بهره میگیرند. این آجر از زیبایی بی نظیری برخوردار است و به همین دلیل استفاده از این آجر در دکوراسیون های سنتی و مدرن، به آن مکان زیبایی دو چندان میبخشد.

برای دیوارهای داخلی و خارجی نما

آجر دکوراتیو، به دلیل مقاومت و استحکام و زیبایی آن، درنماهای بیرونی و داخلی ساختمان و حتی درساختمان های اداری استفاده میشود. این آجر خاصدر برابر گرما سرما، بارندگی بسیار مقاوم بوده و جذب آب آن بسیار کم است.

استفاده در محیط های اداری

آجر دکوراتیو به دلیل این که در بین ظاهر زبانزد است و اینآجر طول عمر بالایی دارد و از همه مهم تر زود کثیف نمیشود، در محیط های اداری بهکار گرفته میشود. این آجر به دلیل ظاهر خاصش در مکان های اداری بیشترین کاربرد رادارا است.

آجر دکوراتیو

مناسب برای دکوراسیون شومینه

شومینه یکی از نقاط  چشم انداز منزل به حساب میاد، که خیلی زیبایی آن اهمیت دارد، به دلیل این که از نقاط مهم دکوراسیون خانه محسوب میشود. برای بهتر دیده شدن شومینه و زیبایی دوچندان منزل خودتان از سنگ دکوراتیو بهره ببرید.

استفاده آجر دکوراتیو در آشپزخانه

یکی از اصلی ترین مکان های منزل آشپزخانه محسوب میشود، آشپزخانه باید همیشه از لحاظ ظاهر منحصر به فرد باشد به دلیل این که اولین نقطه است که جلب توجه میکند. برای دیوار های آشپزخانه از آجر دکوراتیو استفاده کنید، این آجر طرح و رنگ های گوناگونی را دارا است. آجر دکوراتیو در برابر گرما مقاومت خاصی را دارد و بهترین ویژگی این آجراین میتواند باشد که اصلا چربی را به خود جذب نمیکند. پس نتیجه میگیریم مناسب ترین انتخاب برای دکوراسیون آشپزخانه، آجر دکوراتیو محسوب میشود.

Decorative brick

مزایای استفاده از این آجر

امروزه با توجه به این ذهنیت  که نسبت به آجرهای قدیمی وجود دارد، به احتمال صد در صد در ذهنتان ابهام های زیادی شکل گرفته است، که چرا برای دکوراسیون داخلی از سنگ دکوراتیو استفاده کنیم؟ برای رفع این سوال و پاسخ به آن، برای شما چند مورد مزایای این آجر فوق العاده را ا بیان میکنیم تا ابهام ذهنی شما برطرف شود.

  • آجر دکوراتیو دارای استحکام بالا دربرابر رطوبت و سایر عوامل از جمله گرما، سرما، چرپی، برخودار است
  • مقاومت بالای این آجر در برابر آتش سوزی و درجه حرارت بالا
  • سنگ دکوراتیو دارای تنوع رنگی بالا برای ایجاد دکوراسیون های متفاوت با سلیقه های گوناگون
  • امکان استفاده به عنوان پوشش محکم و مناسب در گلخانه ها در شومینه اتاق نشیمن گاه
  • استفاده همزمان آجر دکوراتیو با آیینه شیشه و سنگ به همراه نصب آن
  • امکان نصب آجردکوراتیو با مواد مختلف از جمله چسب، مواد درزبندی و سیمان
  • به هیچ عنوان هیچ محدودیتی برای استفاده آن در منازل مسکونی و اداری نیست
  • امکان پیاده سازی آجر دکوراتیو در سبک های متفاوت مانند آجر سالم یا آجر شکسته
  • درست کردن نمای خاص و خارق العاده در بخش های داخلی نما برای کسانی که میخواهند دکوراسیون آنها منحصر به فرد باشد.

سخن آخر

همان طور که در بالا بیان کردیم، آجر دکوراتیو یک نوع مصالح ساختمانی به شمار میرود، که برای طراحی دکوراسیون خانه ها مورد استفاده قرار میگیرند. مزایای بی شمار این متریال افراد را به سمت خود جذب میکند. اگر شما هم تصمیم به استفاده از این متریال دارید، پیشنهاد می کنم پیش از هر اقدامی اطلاعات خود را در این باره افزایش دهید تا نتیجه دلخواهتان را به دست آورید.

سنگ وزین، مرجع معرفی و خرید انواع سنگ های ساختمانی ( نما – دیوار – پله و … ) شامل سنگ تراورتن ،سنگ مرمریت ، سنگ گرانیت ، اسلب و کلیه مصنوعات سنگی مانند روشویی، صراحی، آب نما، پایه آیفون، پایه چراغ، باربکیو، شومینه، معرق سنگی و … با قیمت های رقابتی و شرایط ویژه فروش است.تاریخ انتشار : event فروردین ۲۰, ۱۳۹۹
دیدگاه‌ها
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

check_box ضامن کیفیت
alarm_on تحویل سریع
attach_money ضامن قیمت
local_offer باشگاه مشتریان
notifications_active پیشنهادات ویژه امروز
notifications_active پیشنهادات ویژه امروز
تراورتن آبگرم درجه ۲ تراورتن آبگرم درجه ۲

تراورتن آبگرم درجه دو – ۴۰ طولی با قد و قامت بلند – امکان دستچین

175000 تومان
آباده موج ریز شمش آباده موج ریز شمش

سنگ مرمریت آباده موج ریز شمش با قد و قامت بلند و بازی رنگ کم

135000 تومان
گرانیت ۱۵ و ۲۰ طولی گرانیت ۱۵ و ۲۰ طولی

گرانیت مروارید –  ۱۵ طولی نسابیده – متر مربع ۴۰ هزار تومان – ۲۰ طولی نسابیده ۴۵ هزار تومان

40000 تومان
مرمریت هرسین مرمریت هرسین

مرمریت هرسین با ابعاد: ۲۰ در۴۰ و  ۲۵ در۴۰

120000 تومان
تراورتن ریزه بار تراورتن ریزه بار

ریزه بار تراورتن فرشی مترمربعی ۵۰ هزار تومان

50000 تومان
close