کاربرد تراورتن در نمای کلاسیک

سنگ تراورتن نمای ساختمان

سنگ تراورتن در نمای کلاسیک

معرفی کاربرد تراورتن در نمای ساختمان ،از گذشته تا کنون متریال سنگ از رایج ترین متریال هایی بوده است که در ساخت ساختمان ها چه در قسمت های داخلی و چه در نمای بیرون آنها، استفاده می شده است.
از انواع سنگ های معروف و پرکاربرد در ساختمان سازی سنگ تراورتن استک سنگ تراورتن از انواع سنگ های آهکی است که به واسطه ته نشین شدن رسوبات آب های داخل غارها به وجود می آید.

تنوع رنگ تراورتن در نمای ساختمان

این سنگ تنوع رنگ بالایی دارد و در رنگ های زرد، قهوه ای، خاکستری، لیمویی، سیاه و سفید یافت می شود. اما پرکاربردترین رنگ آن سفید است که از محبوب ترین و با کیفیت ترین سنگ های تراورتن به شمار می رود. این سنگ تنوع طرح نیز دارد و طرح های روی آن می تواند دارای یک سری رگه های بخصوص و یا بدون رگه باشد که معمولا به شرایط شکل گیری آن بستگی دارد.
سطح سنگ تراورتن دارای یک سری حفره است که باز هم به واسطه شرایط شکل گیری و همچنین اشغال گازهای درون غارها و فرآیند رسوب گذاری آب ها در مرور زمان است.

ویژگی تراورتن در نمای ساختمان

ویژگی های منحصر به فرد و متمایز کننده سنگ تراورتن عبارتند از :

  • مقاومت بالا سنگ تراورتن نسبت به سایر سنگ های هم رده از مقاومت و دوام بالاتری برخوردار است به صورتی که برای ساخت نمای خانه هایی که بیشتر در محیط هایی با تغییرات جوی متعدد قرار دارند، از این سنگ ها استفاده می شود. زیرا به سادگی دچار آسیب نمی شوند.
  • صیقل پذیری: سنگ تراورتن قابلیت صیقل بالایی دارد و می توان با هر فرم و طرحی آن را ایجاد کرد. حتی انواع سنگ های حجمی، ستون ها و سرستون ها را می توان با استفاده از سنگ تراورتن ایجاد کرد.
  • سنگ تراورتن دارای تنوع رنگی بالایی است. علاوه بر ان رنگ این سنگ ثابت است و در برابر اشعه خورشید به مرور زمان تغییر رنگ نمی دهد.
  • این سنگ دارای خلل فرج می باشد که با این ویژگی می توان روی بدنه ساختمان به خوبی بچسبد.
  • سنگ تراورتن نسبت به سایر سنگ ها وزن کمتری دارد و سبک تر است که در نتیجه، با استفاده از این سنگ در نما، ساختمان سبک تر می شود.
  • حفره هایی داخل سنگ تراورتن قرار دارند که نقش عایق صوتی و عایق گرمایی و سرمایی را برای ساختمان ایفا می کنند.

نصب تراورتن در نمای ساختمان

علاوه بر آن، حفره هایی که در ساختار تراورتن وجود دارند در زمان نصب این سنگ ها روی بدنه ساختمان که با سیمان و ملات ساخته شده است، نقش موثری را ایفا می کنند به صورتی که وجود این حفره ها باعث می شود سنگ با استحکام و پایداری بیشتری روی بدنه ساختمان قرار بگیرد.

نصب سنگ تراورتن
سنگ تراورتن ساختمان

برخی از افراد از سنگ تراورتن به عنوان سنگ فرش ساختمان استفاده می کنند. استفاده از این سنگ به عنوان سنگ کف ساختمان باعث می شود که از سرخوردن افراد روی سنگ جلوگیری کرده و ایمنی فضا افزایش پیدا می کند.
این مورد یکی از ویژگی های مثبت این سنگ در برابر سایر سنگ ها به شمار می رود.

انواع سنگ تراورتن موجود در بازار

سنگ تراورتن بر اساس فرآیند تشکیل و پردازش های مختلف، در انواع مختلفی در بازار وجود دارد.
از جمله انواع سنگ تراورتن می توان به سنگ آنتیک، ساییده، مات تیشه ای، چرمی و برش همر اشاره کرد که تمامی این انواع سنگ می توانند در نمای ساختمان و همچنین نماهای کلاسیک به کاربرده شوند.

علاوه بر آن، برای استفاده از این سنگ به عنوان سنگ فرش های بیرون ساختمان نیز انواع مختلفی ارائه شده است.
انواع سنگ های تراورتن که به عنوان سنگ فرش استفاده می شوند عبارتند از سنگ هایی که به صورت پرشده پرداخت شده اند، تراش خورده اند و یا بافت آشفته دارند.
در این میان سنگ پرداخت های پرشده صاف ترین نمونه سنگ تراورتن به عنوان سنگ فرش و همچنین سنگ تراورتن با بافت آشفته زبرترین سطح سنگ تراورتن به عنوان سنگ فرش را شامل می شود.

کاربرد انواع سنگ ساختمانی

قیمت سنگ تراورتن

سنگ تراورتن در برابر ویژگی ها و مزایای زیادی که دارد، از قیمت مناسبی برخوردار است و می توان گفت که نسبت به سایر سنگ های مشابه قیمت ارزان تری را شامل می شود.
علاوه بر آن، سنگ تراورتن به سادگی برش می خورد به همین دلیل در ابعاد و طرح های مختلف ارائه می شود. که تمامی این موارد در کنار هم باعث شده است که سنگ تراورتن، کاربردهای متعددی در قسمت های مختلف ساختمان داشته باشد.

کاربرد سنگ تراورتن در نمای ساختمان

نمای کلاسیک یا همان نمای روی یکی از انواع پرکاربرد نماهای ساختمانی است که در اکثر ساختمان های لوکس و مجلل مشاهده می شود.
نمای کلاسیک در طرح های متنوع و متعددی اجرا می شود و می توان گفت که این نوع از نمای ساختمان در اکثر کشورهای جهان مورد استفاده قرار می گیرد.
نمای کلاسیک زیبایی منجصر به فردی دارد که به طراحی خاص و یا چیدن اجزای متنوع آن در کنار هم بستگی دارد. یکی از اصول مهم طراحی نمای کلاسیک وجود تقارن میان اجزا و جزئیات مورد استفاده شده است.

کاربرد سنگ تراورتن در نمای کلاسیک رومی

سنگ تراورتن از سنگ هایی است که از آن در نماهای کلاسیک رومی به طور متعدد استفاده می شود. در واقع می توان گفت که یکی از کاربردهای اصلی سنگ تراورتن در نمای خارجی ساختمان ها و به خصوص نماهای کلاسیک است.
زیبا بودن، صیقل پذیر بودن و تنوع رنگی سنگ تراورتن موجب شده است که کارشناسان و طراحان نمای خارجی در نمای کلاسیک ساختمان ها از این سنگ استفاده بسیاری ببرند.

نمای کلاسیک رومی

برش سنگ تراورتن

همانطور که گفته شد، سنگ تراورتن قابلیت برش دارد و برش این سنگ بسیار ساده است. علاوه بر آن، سنگ تراورتن به سادگی تراش می خورد. با این ویژگی هایی که سنگ تراورتن دارد، می توان آنها را در طرح ها و اشکال مختلف ایجاد کرد.
نمای کلاسیک ساختمان ها به طرح های برجسته و اشکال مختلف آن بستگی دارد و در واقع، هر چه طرح های مورد استفاده در نمای کلاسیک بیشتر باشد، آن نما لوکس تر و مجلل تر می شود.
در نتیجه، می توان گفت که سنگ گرانیت با قابلیت بالای برش و همچنین قابلیت آسان تراش، می تواند به عنوان یکی از بهترین و پرکاربردترین سنگ ها در ساخت نمای کلاسیک شناخته شود.

ویژگی های ظاهری سنگ تراورتن

علاوه بر آن، سنگ تراورتن از سنگ های قیمتی است که دارای زیبایی منحصر به فردی می باشد. زیبایی خاص و شکوه سنگ تراورتن موجب می شود که نمای کلاسیک ساختمان شاهانه تر و اصیل تر به نظر برسد. که این مورد از موارد اصلی و مهم نمای کلاسیک رومی ساختمان ها است.
در واقع، نمایی کلاسیک است که عظمت، شکوه، اصالت، تجلل و شاهانه بودن در آن مشاهده شود. استفاده از سنگ تراورتن در نمای کلاسیک ساختمان این تعریف را به حقیقت می پیوندد.تاریخ انتشار :

event بهمن ۲۸, ۱۳۹۸
دیدگاه‌ها
پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

payment پرداخت در محل 
check_box ضامن کیفیت
alarm_on تحویل سریع
attach_money ضامن قیمت
local_offer تخفیفات ویژه