سنگ پله

سنگ پله از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد . زیبایی و دوام از جمله مهمترین مواردی است که باید حتما مورد توجه قرار گیرند و باید سنگ را به گونه ای انتخاب نمایید که با سایر بخش های منزل همخوانی داشته باشد. در ادامه توضیحات کامل تری از این قبیل ارائه نموده ایم:

معرفی اجمالی

راه پله های شکیل را می توان یکی از مهمترین مواردی دانست که بر زیبایی ساختمان تاثیر بسزایی خواهد گذاشت. استفاده کردن از سنگ های پله در خانه های مسکونی یک طبقه کمتر دیده می شود و معمولا به تعداد انگشت شما خواهد بود چرا که میزان پله ها در این بخش ها بسیار کمتر خواهد بود اما استفاده کردن از آن در آپارتمان ها بیش از سایر مراکز رواج داشته و به تعداد بسیار زیاد از آن استفاده می شود. باید توجه داشته باشید که سنگ های پله را می توانید در انواع رنگ ها و طرح های مختلف مشاهده نمایید و به همین دلیل می توانید متناسب با خواسته خود بهترین مورد را انتخاب و خریداری نمایید. سنگ های پله از بخش های کناری باید کنده کاری هایی داشته باشند تا هم از تیز بودن آن جلوگیری شده و هم به زیبایی آن افزوده شود.

جنس این سنگ ها متناسب با نوع کاربری متفاوت خواهد بود، به این منظور که در صورت استفاده از این سنگ ها در داخل خانه باید حتما به زیبایی هرچه تمام تر آن توجه داشته باشید و در صورت استفاده از آن در بخش های خارجی منزل و یا به عنوان راه پله جنس آن حائز اهمیت خواهد بود تا بتوانید به مدت طولانی از ان استفاده نمایید.

ویژگی ها

سنگ پله باید ویژگی های بسیاری داشته باشد تا بتوانید با اطمینان خاطر از آن استفاده نمایید. برای مثال سنگ راه پله باید در برابر سایش مقاومت بالایی داشته باشد تا در زمان کوتاهی از بین نرود. انتخاب سنگ راه پله مرغوب برای مراکز پر تردد مانند اداره ها و سازمان ها بیشترین حساسیت را خواهد داشت چرا که در این مراکز سنگ راهرو و پله ها بیشتر در معرض فرسایش قرار خواهد گرفت و مقاومت سنگ از دیگر مواردی است که حتما باید به آن توجه داشته باشید چرا که پله یکی از بخش هایی است که مورد ضربه های متعدد فرار خواهد گرفت. 

سنگ باید در برابر ضربه های وارده مقاومت داشته باشد. سنگ هایی که قابلیت آب گریزی بیشتری داشته باشند بهترین انتخاب برای راه پله خواهند بود و آن دسته از سنگ هایی که آب را به داخل خود جذب می نمایند کیفیت پایین تری داشته و انتخابی مناسب برایتان نخواهند بود چرا که جذب آب سبب ایجاد شوره در سنگ شده و رنگ آن را از بین خواهد برد. استفاده کردن از سنگ های آهکی به هیچ وجه توصیه نمی شود.

سنگ راه پله برای فضای داخلی

همانطور که در بخش اول نیز به آن اشاره شد سنگ های راه پله برای بخش های مختلفی از یک سازه مورد استفاده قرار می گیرند. در صورتی که قصد استفاده از سنگ در داخل ساختمان داشته باشید در این صورت مهمترین مورد را می توان زیبایی آن دانست چرا که طراحی داخلی ساختمان است که بسیار حائز اهمیت خواهد بود. انتخاب جنس متناسب با رنگ سایر بخش های منزل نیز بسیار مهم بوده و بر زیبایی کلی ساختمان تاثیر گذار خواهد بود و باید حتما به این مورد نیز توجه داشته باشید.

توجه داشته باشید که سنگ های مرمریت مناسب ترین انتخاب برای فضای داخل ساختمان خواهند بود چرا که رنگ زیبا و دلفریب آن می تواند فضای داخلی منزل شما را به بهترین شکل ممکن جلوه نماید. علاوه بر این موارد این سنگ حالت نرمی خاصی خواهد داشت که حرکت کردن بر روی آن را ساده تر خواهد نمود. دادن طرح های شیک بر این سنگ ها نیز بر زیبایی راه پله خواهد افزود و می توانید حالت هایی خاص به این سنگ ها دهید. استفاده کردن از راه پله در فضای داخلی معمولا در خانه های دوبلکس و اداره ها دیده می شود.

سنگ راه پله برای فضای بیرونی

بیشترین کاربرد این نوع سنگ را می توان به راهروهای آپارتمان ها نسبت داد و برای پله های آپارتمان ها مورد استفاده قرار میگیرد. این بخش از ساختمان به دلیل تردد بالایی که دارد بسیار حائز اهمیت خواهد بود و مهمترین مورد قابل توجه را می توان جنس و مقاومت این محصول دانست چرا که باید به گونه ای باشد که امکان شکستگی در آن وجود نداشته باشد. در عین دوام بالا زیبایی سنگ مورد استفاده در این بخش نیز حائز اهمیت می باشد و حتما باید به آن توجه ویژه ای داشته باشید.

سنگ های این بخش ها باید قابلیت آبگریزی داشته باشند و به هیچ وجه آب در داخل آنها نفوذ نکند. انتخاب رنگ نیز حائز اهمیت می باشد و برای این بخش از ساختمان اختیار کامل داشته و گزینه های زیادی پیش رو خواهید داشت چرا که می توانید از انواع اقسام سنگها برای این بخش استفاده نمایید

انواع سنگ راه پله

سنگ پله را می توان به انواع مختلفی دسته بندی نمود که هر یک از آنها ویژگی های منحصر به خود را داشته و برای بخش های مختلفی از ساختمان مناسب خواهد بود. در ادامه به برخی از پرکاربردترین سنگ های راه پله اشاره نموده ایم:

سنگ گرانیت: گرانیت یکی از سنگ های زیبا و خوش فرم می باشد که در بسیاری از بخش های منزل از این نوع سنگ ها استفاده می شود. این سنگ از جمله سنگ های مقاوم می باشد و در برابر خراش و ضربه بسیار مقاوم خواهد بود.

سنگ پله مرمر: این نوع سنگ با زیبایی خود شهرت پیدا کرده است و مهمترین مولفه آن را می توان زیبایی دانست. علاوه بر زیبایی مرمر طول عمر بسیار بالایی نیز خواهد داشت که به همین دلیل امکان استفاده از آن به صورت بلند مدت وجود خواهد داشت.

سنگ پله کوارتزیت: این سنگ از دانه های ریز کوارتز و سیلیس تشکیل شده و به همین دلیل زیبایی منحصر به فردی نیز خواهد داشت و همراه شدن با دوام بالا سبب محبوبیت آن شده است.

تراورتن: سنگ تراورتن به دلیل قیمت پایینی که دارد بسیار محبوب شده و از نظر شکل ظاهری شبیه به مرمر بوده و در انواع مختلف قابل خرید خواهد بود.

سنگ مناسب پله

بسیاری این سوال را دارند که بهترین نوع سنگ کدام است؟ در پاسخ به این سوال نمی توان نام یک محصول خاص را آورد چرا که هر یک از محصولات دارای ویژگی های خاصی هستند که آنها را برای خرید با ارزش تر کرده است و هر یک از بخش های منزل نوع سنگی متفاوت طلب خواهند نمود. پس برای انتخاب و خرید بهترین سنگ راه پله باید تمامی جوانب را در نظر گرفته و سپس اقدام به خرید نمایید.

    payment پرداخت در محل 
    check_box ضامن کیفیت
    alarm_on تحویل سریع
    attach_money ضامن قیمت
    local_offer تخفیفات ویژه