سنگ پله ترااونیکس

سنگ پله

آنچه در این مقاله خواهید خواند:

پلکان در عمومی ترین حالت خود برای ارتباط بین طبقات یک ساختمان چند طبقه خواهد بود. همچنین پلکان را میتوان راه ارتباطی بین دو سطح با ارتفاع متفاوت از زمین دانست که میتواند از یک پله به بالا باشد. امروزه بکار گیری پلکان در خانه های دوبلکس و تریبلکس با معماری های خلاق و مدرن جایگاه ویژه ای یافته است.

چرا پله سنگی؟

ماهیت جنس پله ها میتواند از سنگ، چوب، شیشه، فلز و مواد غیر طبیعی و مصنوعات باشد. اما در این بین به طور کلی بهترین، زیبا ترین، محبوب ترین مصالح برای ساخت پله سنگ است. چرا که سنگ علاوه بر زیبایی و تنوع در رنگ و طرح های طبیعی، مقاومت بسیار خوبی دارد.

پله به دلیل اینکه فشار بیشتری از پوشش کف را متحمل میشود بایستی مقاومت قابل قبولی داشته باشد تا بر اثر گذشت زمان و شرایط نامساعد، دچار تغییر رنگ، شکستگی، لب پر شدن و غیره نشود. به همین دلیل سنگ ها انتخاب مناسبی برای این امر هستند.

سنگ کف و پله

انتخاب استاندارد سنگ پله

به طور کلی معیار انتخاب سنگ برای پله را میتوان به دو فاکتور مهم داخل بنا و خارج از بنا و فضای باز تقسیم کرد. چرا که این امر مهم ترین فاکتور در انتخاب سنگ به حساب می آید تا جایی که جنس سنگ و فراوری های سنگ نسبت به کاربرد در یکی از این دو حالت تغییر میکند.

پله در فضاهای داخلی غالبا و اصولا باید زیباتر – ظریف تر با سطحی براق و شفاف باشد. پله در فضای خارجی باید استقامت در برابر شرایط سخت (چه از لحاظ آب و هوایی و چه از لحاظ کاربری) را داشته باشد و علاوه بر آن مشکل لغزندگی نداشته و اصطکاک سطحی مناسب داشته باشد.

به صورت کلی سنگ های پله باید با ضخامت بالای ۳ سانت انتخاب شوند تا مقاومت فشاری بالایی داشته باشند .

سنگ راه پله برای فضای داخلی

سنگ پله مرمریت

بخش های داخلی ساختمان شامل راه پله های ساختمان – پله های دوبلکس و حتی آستانه درب های داخل خانه میشوند. پله های مرمریت از رایج ترین – مناسب ترین انتخاب ها برای این امر هستند چرا که قیمتی مناسب – زیبایی و تنوع رنگ و طرح قابل قبول و مقاومت استاندارد و نظافت و نگهداری آسان دارند. این پله با ساب براق بکار برده میشوند.

از رایج ترین و بهترین انواع سنگ های پله میتوان به مرمریت هرسین و مرمریت دهبید اشاره کرد.

سنگ هرسین ممتاز در پله

سنگ پله گرانیت

در مرحله بعد سنگ گرانیت قرار دارد که گرچه مقاومت بالاتری نسبت به مرمریت دارد اما تنوع طرح و رنگ مرمریت را نداشته و از لحاظ وزنی از مرمریت سنگین تر هستند و باعث افزایش وزن بنا خواهند شد. تنوع رنگی در گرانیت های معادن داخلی در رنگ های طوسی روشن – طوسی تیره – نوک مدادی – مشکی – قرمز و سبز است.

سنگ پله مرمر

و در مرحله بعد سنگ های مرمر هستند که همه فاکتور های خوب را غالبا به همراه دارند و قیمت مناسبی نیز دارند. کاربرد پله های مرمر را میتوان در فضا ها و بناهای بسیار مجلل و تشریفاتی دانست که در این بین مقبره امامان و اماکن مذهبی نیز از آن بهره میبرند.

سنگ راه پله برای فضای بیرونی

فضاهای بیرونی در معرض هوای آزاد – تابش مستقیم خورشید – خشکی و رطوبت – باران و برف و شرایط سخت کاربری قرار دارند. از همین موارد به این نتیجه میرسیم که:

  • پله فضای بیرونی نباید از سطحی کاملا صیقلی و لغزنده برخوردار باشد.
  • پله فضای بیرونی باید با مقاومت بالا در برابر ضربه – خط و خش و شرایط سخت باشد.
  • پله فضای بیرونی نسبت به سرما و گرما باید مقاوم باشد و دچار هوازدگی – ترک خوردگی و … نشود.
  • علاوه بر تمام موارد بالا باید زیبا باشد و با معماری ساختمان و سنگ های بکار رفته در کف و محوطه سازی و نمای ساختمان همخوانی داشته باشد.

سنگ پله فضای باز مرمریت

شاید برایتان عجیب باشد که مرمریت هم در فضای داخلی بود و هم در اینجا. چرا؟
مسئله بر سر فراوری سنگ است. غالبا سنگ مرمریت تمام شرایط بالا برای قرا گرفتن در فضای بیرونی دارد. اما موارد زیر باید در نظر گرفته شود. مرمریت در فضای خارجی باید سطحی غیر لغزنده و صیقلی داشته باشد. برای این کار میتوان از ساب گندمی – تیشه ای – و یا شیار دار کردن و مضرس کردن استفاده کرد.
بسیاری از سورت های مرمریت دچار هوازدگی میشوند. باید توجه نمود از آن دسته استفاده نکنید.
استفاده از مرمریت با ساب براق به دلیل اختمال خط و خش و هوازدگی توصیه نمیشود.

سنگ پله فضای باز گرانیت

سنگهای گرانیت گزینه خوبی برای پله های فضای خارجی ساختمان هستند به شرط های زیر:

  1. با توجه به محدود بودن طرح و رنگ به فضاسازی و هارمونی رنگی فضای شما لطمه وارد نکند.
  2. با عملیات مضرس کاری اصکاک لازم را برای جلوگیری از سر خوردن عابران، بر روی سنگ پیاده کنند.
  3. از سورت های دارای آهن کمتر استفاده گردد که دچار زنگ زدگی نشود.
سنگ گرانیت پله
شماره همراه خود را جهت برقراری تماس سریع و مشاوره وارد نمایید.
phone_android
یا با شماره های
  021 22 98 36 26
0912 640 3622
 

تماس بگیرید
payment پرداخت در محل
check_box ضامن کیفیت
alarm_on تحویل سریع
attach_money ضامن قیمت
local_offer تخفیف ویژه