سنگ قبر

سنگ قبر یا سنگ مزار ، سنگی است که برای یادبود بر بالا یا روی مزار فرد متوی قرار میگیرد. در اکثر موارد تاریخ تولد ، تاریخ فوت و توضیح مختصری در مورد فرد فوت شده را بر روی آن حکاکی می کنند. البته نوشته های سنگ قبر در بسیاری از موارد سلیقه ای است و با توجه به جنسیت ، سن و یا نحوه فوت فرد ممکن است تغییر کند. گاهی نیز دل نوشته ای کوتاه و یا قطعه ای شعر نیز بر روی سنگ قبر حکاکی می شود . در بسیاری از مناطق دنیا بر روی سنگ مزار افراد معروف و یا هنرمندان بارکد هایی حکاکی میشود که با اسکن آنها می توان با زندگی افراد فوت شده آشنا شد.

سنگ قبر

چاپ عکس بر روی سنگ مزار

گاهی خانواده فرد در خواست چاپ عکس متوفی را  بر روی سنگ مزار دارند که این امکان از نظر سنگ کاران فراهم است و با توجه به امکانات و دستگاه های جدید می توان با نزدیک به  100 درصد شباهت عکس را بروی سنگ قبر چاپ کرد . اما در رابطه با چاپ عکس مخصوصا در کشور ما قوانین و مقرراتی وجود دارد که در هنگام سفارش باید به آن ها توجه کرد.

عوامل موثر در انتخاب سنگ قبر

انتخاب سنگ قبر هم به عوامل مختلفی بستگی دارد. به جز رنگ و ظاهر که معمولا برای بازماندگان بسیار مهم است ، عوامل دیگری مانند جنس سنگ مورد استفاده ، مقاومت سنگ در برابر عوامل بیرونی مانند باران و رطوبت و نور مستقیم آفتاب، براق بودن یا نبودن آن ، یا استحکام سنگ برای حکاکی نوشته ها و یا حتی قیمت نیز از عوامل مهم و تاثیر گذار در انتخاب سنگ مزار هستند. معمولا سنگ های مرمر از سنگ های پرطرفدار برای سنگ مزار هستند اما این سنگ ها با توجه به کیفیت مرغوب و زیبایی قابل توجه ای که دارند از قیمت بالایی برخوردارند . از سنگ های گرانیت غالبا در رنگ مشکی نیز میتوان برای سنگ مزار استفاده کرد که با توجه به نوع های مختلف این سنگ و حتی رنگ های متنوع آن می توانند انتخابات گسترده ای را در مقابل مشتریان قرار دهند.

قیمت سنگ قبر

هزینه ی سنگ قبر با توجه به نوع سنگ ، ابعاد سنگ ، ضخامت ، طرح ،رنگ و کنده کاری های روی آن می تواند متغیر باشد.

گران ترین نوع سنگی که برای سنگ قبر استفاده میشود سنگ شبق است.این سنگ رنگ مشکی و حالت آینه ای زیبایی دارد .سنگ شبق چگالی بالا و نفوذ پذیری بسیار کمی در مقابل آب دارد و برای حکاکی با لیزر نیز بسیار مناسب است. همه ی این ویژگی ها باعث شده است که سنگ شبق مناسب سلیقه گروه خاصی از مردم باشد .سنگ گرانیت تویسرکان ،  سنگ سیمین اصفهان ، سنگ مرمر سفید و سنگ برزیلی نیز از جمله سنگ های زیبا و با کیفیتی که برای سنگ قبر کاربرد دارند.این سنگ ها از نظر قیمتی از سنگ شبق ارزان تر هستند .

شماره همراه خود را جهت برقراری تماس سریع و مشاوره وارد نمایید.
phone_android
یا با شماره های تماس بگیرید
-
دیدگاه‌ها
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

check_box ضامن کیفیت
alarm_on تحویل سریع
attach_money ضامن قیمت
local_offer باشگاه مشتریان