سنگ قبر

سنگ قبر

قیمت سنگ قبر

در جدول زیر قیمت سنگ های قبر که در تاریخ ۱ مرداد ۱۴۰۱ بروز رسانی شده است را میتوانید مشاهده کنید. شایان ذکر است اعتبار قیمت ها، ۱۵ روز است و در صورت بروز نبودن، قبل از سفارش نهایی، قیمت را استعلام نمایید.

سنگ مزارقیمت (تومان)
سنگ سفید طبیعی رگه داراز ۱۱,۰۰۰,۰۰۰
سنگ سفید طبیعی بدون رگهاز ۱۹,۵۰۰,۰۰۰
سنگ سفید مصنوعی نانو۱۲٬۰۰۰٬۰۰۰ – ۷٬۰۰۰٬۰۰۰
سنگ چینی سفید نیریز۱۰٬۰۰۰٬۰۰۰ – ۸٬۰۰۰٬۰۰۰
سنگ چینی سفید قروه۶٬۰۰۰٬۰۰۰ – ۸٬۰۰۰٬۰۰۰
سنگ چینی سفید لایبید۹٬۰۰۰٬۰۰۰ -۷٬۰۰۰٬۰۰۰
سنگ چینی سفید ازنا۱۰٬۰۰۰٬۰۰۰ – ۸٬۰۰۰٬۰۰۰
سنگ چینی سفید هرات۲۰٬۰۰۰٬۰۰۰ – ۱۷٬۰۰۰٬۰۰۰
سنگ گرانیت مشکی نطنز۸,۰۰۰,۰۰۰ – ۵,۰۰۰,۰۰۰
سنگ گرانیت مشکی سیمین۱۲,۰۰۰,۰۰۰ – ۷,۰۰۰,۰۰۰
سنگ گرانیت مشکی تویسرکان۱۸,۰۰۰,۰۰۰ – ۱۲,۰۰۰,۰۰۰
سنگ گرانیت مشکی برزیلی۲۳٬۰۰۰٬۰۰۰ – ۱۹٬۰۰۰٬۰۰۰
سنگ گرانیت مشکی تویسرکان درجه ۲۱۸٬۰۰۰٬۰۰۰ – ۱۳٬۰۰۰٬۰۰۰
سنگ گرانیت سبز۲۰٬۰۰۰٬۰۰۰ – ۱۵٬۰۰۰٬۰۰۰
سنگ مرمر نباتی سفید صورتی و…۲۵٬۰۰۰٬۰۰۰ – ۲۰٬۰۰۰٬۰۰۰
سنگ مرمر سفید۲۵٬۰۰۰٬۰۰۰ – ۲۰٬۰۰۰٬۰۰۰
سنگ مرمر سبز۲۰٬۰۰۰٬۰۰۰ – ۱۵٬۰۰۰٬۰۰۰
قیمت بروز رسانی شده در ۱ مرداد ۱۴۰۱

انواع سنگ قبر

سنگ قبر یا سنگ مزار میتواند در رنگ های سفید یکدست (سنگ مصنوعی یا نانو) – رنگ سفید با رگه های کم رنگ طوسی – مشکی یکدست – مشکی با دانه های طوسی تیره – کرم – سبز پر رنگ و کم رنگ – سبز سیدی و حرمی – سبز آبی – صورتی آبی و قرمز باشد. نوع این سنگ ها از گرانیت – مرمریت چینی کریستال – مرمر و گاها سنگ مصنوعی هستند. در جدول زیر به تفکیک نام سنگ به همراه رنگ و قیمت و همچنین خدمات جانبی از قبیل حکاکی نوشته – حکاکی تصویر و نصب و اجرا را میتوانید مشاهده نمایید.


توجه فرمایید که سنگ قبر سفید طبیعی و همچنین همه انواع سنگ های مرمر بسته به میزان رگه ها و بازی رنگ و طرح، دارای ۳۰ درصد نوسان قیمت میباشد.

هرچه رگه ها کمتر و سنگ یکدست تر ~ قیمت بیشتر

۱۲ ایده سنگ قبر خاص و زیبا
پیشنهاد میکنیم مقاله ی زیر را از دست ندهید:

مشخصه های سفارش سنگ قبر

 • هزینه ی سنگ قبر با توجه به نوع سنگ ، ابعاد سنگ ، ضخامت ، طرح ،رنگ و کنده کاری های روی آن می تواند متغیر باشد.
 • ضخامت سنگ های ۴ سانت کامل است که در صورت دوبل بودن (۲ عدد دو سانتی) هزینه تا ۱۵ درصد کمتر از قیمت های درج شده خواهد بود.
 • ابعاد سنگ های قبر ۸۰ در ۱۶۰ سانت است.
 • در مورد سنگ های مرمر به دلیل طرح های متمایز، هنگام سفارش، طرح سنگ برای شما ارسال خواهد شد.

گران ترین نوع سنگی که برای سنگ قبر استفاده میشود سنگ شبق است.این سنگ رنگ مشکی و حالت آینه ای زیبایی دارد .سنگ شبق چگالی بالا و نفوذ پذیری بسیار کمی در مقابل آب دارد و برای حکاکی با لیزر نیز بسیار مناسب است. همه ی این ویژگی ها باعث شده است که سنگ شبق مناسب سلیقه گروه خاصی از مردم باشد .سنگ گرانیت تویسرکان، سنگ سیمین اصفهان ، سنگ مرمر سفید و سنگ برزیلی نیز از جمله سنگ های زیبا و با کیفیتی که برای سنگ قبر کاربرد دارند. این سنگ ها از نظر قیمتی از سنگ شبق ارزان تر هستند .


سفارش آنلاین سنگ قبر

شماره همراه خود را جهت برقراری تماس سریع و مشاوره وارد نمایید.
phone_android
یا با شماره هایتماس بگیرید
چاپ عکس بر روی سنگ قبر

گاهی خانواده فرد درخواست چاپ عکس متوفی را  بر روی سنگ مزار دارند که این امکان از نظر سنگ کاران فراهم است و با توجه به امکانات و دستگاه های جدید می توان نزدیک به 100 درصد شباهت عکس را بروی سنگ قبر چاپ کرد. چاپ عکس متوفی به صورت رنگی نیز امکان پذیر است که میتوان با جدید ترین تکنولوژی با محافظ UV، بر روی سنگ طبیعی با ضمانت ۵ ساله عدم افت کیفیت، چاپ کرد. همچنین چاپ عکس را بر روی سرامیک با نصف قیمت چاپ بر روی سنگ امکان پذیر است که کیفیت و ماندگاری عکس بر روی سنگ را ندارد.

پیشنهاد میکنیم مقاله ی زیر را از دست ندهید:

گالری عکس نمونه های سنگ قبر


عوامل موثر در انتخاب سنگ قبر

انتخاب سنگ قبر هم به عوامل مختلفی بستگی دارد. به جز رنگ و ظاهر که معمولا برای بازماندگان بسیار مهم است ، عوامل دیگری مانند جنس سنگ مورد استفاده ، مقاومت سنگ در برابر عوامل بیرونی مانند باران و رطوبت و نور مستقیم آفتاب، براق بودن یا نبودن آن ، یا استحکام سنگ برای حکاکی نوشته ها و یا حتی قیمت نیز از عوامل مهم و تاثیر گذار در انتخاب سنگ مزار هستند.

معمولا سنگ های مرمر از سنگ های پرطرفدار برای سنگ مزار هستند اما این سنگ ها با توجه به کیفیت مرغوب و زیبایی قابل توجه ای که دارند از قیمت بالایی برخوردارند. از سنگ های گرانیت غالبا در رنگ مشکی نیز میتوان برای سنگ مزار استفاده کرد که با توجه به نوع های مختلف این سنگ و حتی رنگ های متنوع آن می توانند انتخابات گسترده ای را در مقابل مشتریان قرار دهند. در ادامه عوامل موثر بر سنگ مزار را دقیق تر بررسی خواهیم کرد.

عکس سنگ قبر طرح قلب
پیشنهاد میکنیم مقاله ی زیر را از دست ندهید:
 • سلیقه شخصی: سنگ قبر در رنگ های مختلف و طرح های مختلف قابل خریداری است. سنگ قبر در رنگ های سفید و مشکی رایج است اما می توانید از هر رنگ سنگی استفاده کنید. همچنین سنگ مزار طرح های مختلفی دارد (با ارتفاع، لبه دار، قاب بالا و …) که می توانید با توجه به سلیقه شخصی خود یکی را انتخاب کنید.
 • مذهب و اعتقادات خانوادگی: با توجه به مذهب می تواند از انواع مختلفی از سنگ قبر استفاده کرد به طور مثال سنگ قبر مسلمانان، ارمنی ها و یهودیان با یکدیگر متفاوت است که باید با توجه به دین سنگ مناسب را انتخاب کرد. در این میان در برخی از خانواده ها روش و رسوم خاصی وجود دارد که می توان به قبرهای خانوادگی اشاره کرد که با توجه به آرامگاه خانوادگی سنگ قبر را خریداری می کنند.
 • کیفیت سنگ: در ایران معمولا بیشتر سنگ قبر ها در محیط های باز و در مجاورت باد، باران و نور مستقیم خورشید قرار می گیرند در نتیجه باید سنگ مزار از کیفیت بالا و خوبی برخورد باشد و در برابر شرایط جوی و آب و هوایی مختلف مقاوم باشد.
 • طرح سنگ مزار: طرح سنگ مزار شامل برخی از اطلاعات متوفی، متن و شعر دلخواه، تصویر و … می باشد. در ابتدا باید به این نکته توجه کنیم که چه طرحی را می خواهیم بر روی سنگ مزار حک کنیم سپس سنگ مناسب را انتخاب کنیم زیرا اجرای برخی از طرح ها بر روی همه انواع سنگ قبر امکان پذیر نیست. به عنوان مثال برخی علاقه مند به اجرای یک مجسمه از جنس سنگ قبر بر ر
 • قوانین آرامستان: یکی دیگر از مواردی که حتما باید با آن توجه نمود قوانین آرامستان است. به طور مثال در بهشت زهرا قرار دادن گلدان، جاشمعی، قاب بالای مزار و ارتفاع دادن به سنگ مزار ممنوع است. حتما پیش از خرید با مسئول آرامستان صحبت کنید و از قوانین مخصوص آن آگاه شوید.
 • قیمت سنگ قبر: قیمت یکی از عوامل مهم و تاثیر گذار در انتخاب سنگ قبر می باشد و هر کس با توجه به بودجه ی مالی خود اقدام به خرید سنگ قبر می کند. در ادامه عوامل موثر بر قیمت سنگ مزار را بررسی خواهیم کرد.
پیشنهاد میکنیم مقاله ی زیر را از دست ندهید:

سنگ قبر یا سنگ مزار ، سنگی است که برای یادبود بر بالا یا روی مزار فرد متوفی قرار میگیرد. در اکثر موارد تاریخ تولد ، تاریخ فوت و توضیح مختصری در مورد فرد فوت شده را بر روی آن حکاکی می کنند. البته نوشته های سنگ قبر در بسیاری از موارد سلیقه ای است و با توجه به جنسیت ، سن و یا نحوه فوت فرد ممکن است تغییر کند.

گاهی نیز دل نوشته ای کوتاه و یا قطعه ای شعر نیز بر روی سنگ قبر حکاکی می شود . در بسیاری از مناطق دنیا بر روی سنگ مزار افراد معروف و یا هنرمندان بارکد هایی حکاکی میشود که با اسکن آنها می توان با زندگی افراد فوت شده آشنا شد.

سنگ قبر در حوزه صادرات، یکی از فرآوری های مورد توجه بازار جهانی بوده است. به همین جهت توجه به این امر و ظرفیت های تولید داخلی در حوزه صادرات سنگ، امریست که باید بیشتر مورد توجه فعالان این حوزه در تجارت جهانی باشد.

سوالات رایج در مورد سنگ مزار

 1. انواع سنگ قبر

  سنگ قبر یا سنگ مزار میتواند در رنگ های سفید یکدست (سنگ مصنوعی یا نانو) – رنگ سفید با رگه های کم رنگ طوسی – مشکی یکدست – مشکی با دانه های طوسی تیره – کرم – سبز پر رنگ و کم رنگ – سبز سیدی و حرمی – سبز آبی – صورتی آبی و قرمز باشد. نوع سنگ ها از گرانیت – مرمریت چینی کریستال – مرمر و گاها سنگ مصنوعی هستند.

 2. قیمت سنگ قبر به چه عواملی بستگی دارد؟

  هزینه ی سنگ قبر با توجه به نوع سنگ ، ابعاد سنگ ، ضخامت ، طرح ،رنگ و کنده کاری های روی آن می تواند متغیر باشد.

 3. بهترین جنس سنگ مزار از چه سنگی است؟

  سنگ های مرمر از سنگ های پرطرفدار برای سنگ مزار هستند اما این سنگ ها با توجه به کیفیت مرغوب و زیبایی قابل توجه ای که دارند از قیمت بالایی برخوردارند .

شماره همراه خود را جهت برقراری تماس سریع و مشاوره وارد نمایید.
phone_android
یا با شماره هایتماس بگیرید
دیدگاه‌ها
 1. حمید :

  سلام یه سنگ برای یه دختر بچه ۱۶ ساله می خواستم جنس خوب و ارزون

  28 خرداد 1401 - 6:36 ب.ظ
 2. سنگ وزین :

  سلام
  خدا صبر بده. لطفا تماس بگیرید یا شماره تماستون رو برای ما ارسال کنید.

  4 تیر 1401 - 9:29 ق.ظ
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

check_box ضامن کیفیت رضایت و اطمینان خاطر از خرید
alarm_on تحویل سریع بارگیری از نزدیک ترین محل تولیدی
attach_money ضامن قیمت راهبرد ما، سود کمتر - فروش بیشتر
local_offer باشگاه مشتریان تخفیفات - شرایط ویژه فروش