تفاوت نماهای کلاسیک سنگی و نمای سیمانی

نمای کلاسیک سنگی و سیمانی

نمای کلاسیک ساختمان

نمای کلاسیک ساختمان ، یکی از پرطرفدارترین و محبوب ترین سبک ها در طراحی و ساخت ساختمان است. در نماهای کلاسیک و نمای سیمانی رومی از سنگ و سیمان به عنوان متریال های اصلی استفاده می شود.
در صورتی که بخاهیم طراحی و ساخت نمای ساختمان را از طریق انواع متریال مورد استفاده در آنها مورد بررسی قرار دهیم، چند فاکتور اصلی نقش موثری را ایفا می کنند.

از مهم ترین ویژگی هایی که در طراحی ونمای کلاسیک ساختمان مدنظر قرار داده می شود، انتخاب بهترین نوع و طرح متریال مورد استفاده در آن است. در این صورت، باید از متریال هایی که بهترین کیفیت را در کنار زیبایی دارند و همچنین دارای دوام و عمر طولانی می باشند، استفاده کرد.
علاوه بر آن، سبک طراحی نما که می تواند کلاسیک سنگی و یا نمای رومی سیمانی باشد، به سلیقه فرد و کارفرما بستگی دارد و تا حدودی به شرایط آب و هوایی و حوی آن منطقه وابسته است.

نمای سیمانی کلاسیک

فاکتورهای تاثیرگزار در انتخاب نمای کلاسیک سنگی و نمای سیمانی

کیفیت و دوام

اصلی ترین فاکتوری که درنمای کلاسیک ساختمان مورد توجه طراحان می باشد . انتخاب متریال و سنگ ساختمانی باید مدنظر قرار بگیرد، کیفیت و دوام متریال مصرفی است. در این صورت برای بیان تفاوت نماهای کلاسیک سنگی و نمای سیمانی بر اساس کیفیت و دوام آن ها، این مورد بدیهی است که سنگ دارای دوام و مقاومت بیشتری نسبت به سیمان است.

سنگ نمای ساختمان

سنگ هایی که در نمای کلاسیک ساختمان به کار می روند در صورتی به درستی رزین شده باشند و کیفیت بالایی داشته باشند، می توانند به مدت سه دهه بدون ایجاد هیچگونه آسیب و عیبی، زیبایی و شکوه نمای ساختمان شما را حفظ کنند.
در حال حاضر، با پیشرفت تکنولوژی می توان انواع سنگ ها را در ابعاد و شکل های مختلف و متنوعی برش داده و بعد از اینکه رزین کاری متناسب، آنها را روی نمای ساختمان نصب کرد.

از سنگ های پرطرفداری که در نمای اغلب خانه ها مشاهده می شود، می توان به سنگ تراورتن اشاره کرد. منابع زیادی از این سنگ در کشور وجود دارد به همین دلیل از قیمت مناسبی برخوردار است.
علاوه بر آن، سنگ تراورتن دارای تنوع رنگ و طرح نیز می باشد که بسته به سلیقه خود می توانید از انواع آنها در نمای ساختمان خود بهره ببرید. 


همچنین، فرآیندهای خاصی برای آماده سازی سنگ تراورتن انجام می شود که کیفیت و دوام آنها را بالا می برد. سوراخ هایی که در پشت سنگ تراورتن قرار دارند، باعث می شوند این سنگ روی نمای ساختمان محکم شود و در نتیجه آن، ترک نخورده و یا آسیب نبیند.

هزینه نمای کلاسیک ساختمان

مسئله اقتصادی و هزینه ای که برای طراحی و ساخت نمای ساختمان پرداخته می شود، از دیگر فاکتورهای تاثیرگزار در انتخاب متریال مورد استفاده است که برای سازندگان و کارفرمایان ساختمان اهمیت بسیاری دارد. برای بیان تفاوت نماهای کلاسیک سنگی و نمای سیمانی می توان گفت که هزینه ی طراحی و ساخت نمای ساختمان با استفاده از سیمان بسیار کمتر از هزینه ی طراحی و ساخت نما با استفاده از سنگ نما می باشد.

نماهای سیمانی باید به درستی طراحی شوند در این صورت، ساخت نماهای سیمانی اید توسط استادان کاربلد این زمینه اجرا شود.
با این شرایط، نمای سیمانی ساختمان می تواند زیبایی خاصی داشته باشد. به همین دلیل است که زیبایی نماهای سیمانی رومی و برابر هزینه پایین تهیه و نصب آن ها محبوبیت زیادی بین کارفرمایان دارد.

هزینه سنگ نما ساختمان
نمای سنگی خانه های ویلایی

در حال حاضر، در بسیاری از شهرهای بزرگ کشور برای طراحی و ساخت نمای ساختمان به خصوص برج ها و ساختمان های لوکس، از سیمان استفاده می شود.
اما این مورد باید مورد توجه قرار داده شود که زیبایی و شکوه نماهای سیمانی رومی تنها به اجرای دقیق و کیفیت کار بستگی دارد.


در اغلب موارد انتخاب بین نمای کلاسیک و نمای سیمانی سخت است اما شرط اصلی اجرای طراحی نما با سیمان کیفیت اجرای کار است در صورتی که نصب سنگ ها روی نما به سادگی انجام می شود. در نتیجه، در صورتی که مسئله قیمت در انتخاب نمای ساختمان برایتان اهمیت ندارد می توانید نمای کلاسیک سنگی انتخاب کنید.

در صورتی که مسئله قیمت و هزینه ساخت نمای ساختمان برایتان اهمیت دارد اجرای نمای ساختمان را به گروه هایی که در زمینه ساخت نمای سیمانی رومی بسیار باکیفیت عمل می کنند بسپارید تا بتوانید نتیجه بهتری دریافت کنید.

مدت زمان اجرا

مسئله ی پراهمیت دیگری که در طراحی و ساخت ساختمان به خصوص نمای آن، باید مد نظر قرار گرفته شود، مسئله ی زمان و مدت زمان اجرای نمای ساختمان است. در نتیجه، یکی از فاکتورهایی که در تفاوت نماهای کلاسیک سنگی و نمای سیمانی تاثیرگزار است، مدت زمان اجرای هر یک از این دو نما می باشد.
این مورد بدیهی است که هرچه مدت زمان اجرای نمای ساختمان طولانی تر شود، کارفرما باید هزینه های بیشتری را پرداخت کند.

انواع متریال نمای کلاسیک ساختمان

در رابطه با متریال های سنگ و یا سیمان و استفاده از آنها در نمای ساختمان می توان گفت که، مدت زمان اجرای آنها تفاوت چندانی ندارد.
در حالت کلی، در رابطه با هر دوی این متریال ها می توان گفت، زمانی که داربست های ساختمان بسته می شوند، اجرای آنها شروع می شود و بنابراین زمان اجرای آنها حدودا یکسان است.


در طراحی و اجرای نماهای کلاسیک سنگی مسئله ای که بسیار مورد توجه است و باعث بالا رفتن مدت زمان اجرای نما می شود، جزئیات اجرایی است که در طراحی نما درنظر گرفته می شود. به طور کلی، هرچقدر جزئیات طراحی نمای کلاسیک سنگی ساختمان بیشتر باشد، مدت زمان بیشتری برای اجرای آنها مورد نیاز است.

سنگ نما

در صورتی که مسئله زمان برایتان اهمیتی ندارد، جزئیات و تزئینات نمای ساختمان را که باعث جذابیت و زیبایی آن می شوند، حذف نکنید زیرا در نهایت همین جزئیات هستند که نمای ساختمان شما را با سایر نماهای دیگر ساختمان ها متمایز می کنند و باعث منحصر به فرد بودن آن می شوند.

نتیجه گیری

شما می توانید با در نظر گرفتن هر یک از فاکتورهایی که در تفاوت نماهای سنگی و نمای سیمانی رومی شرح داده شد، فاکتورهایی که برایتان اهمیت دارند را اولویت بندی کرده و سپس یکی از نماهای کلاسیک سنگی و یا نمای سیمانی را برای طراحی و ساخت نمای ساختمان خود انتخاب کنید.تاریخ انتشار : event بهمن ۲۶, ۱۳۹۸
دیدگاه‌ها
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

payment پرداخت در محل
check_box ضامن کیفیت
alarm_on تحویل سریع
attach_money ضامن قیمت
local_offer تخفیف ویژه