۱۴ بهترین سنگ پله برای فضای داخلی

۱۰ بهترین سنگ پله

سنگ پله در فضای داخلی باید دارای استاندارد هایی باشد که میتوان آن را از نظر جنس و فراوری سنگ مورد بررسی قرار داد. غالبا سنگ پله در فضای داخلی باید زیباتر، ظریف تر و با سطحی براق باشد. ما در اینجا به معرفی 14 بهترین سنگ پله پر طرفدار که برای فضای داخلی مناسب هستند می پردازیم.

۱۰ بهترین سنگ پله

جنس سنگ پله فضای داخلی

جنس سنگ پله در فضا های داخلی همچون داخل خانه های دوبلکس، لابی، مجتمع های مسکونی و کلا در فضای داخلی معمولا از سنگ های مرمریت یا چینی است. سنگ مرمریت به دلیل بافت و ساختار، قیمت مناسب، زیبایی و تنوع رنگ، مقاومت استاندارد و همچنین نطافت و نگهداری آسان، از رایج ترین و بهترین سنگ ها برای پله‌ی فضای داخلی به حساب می آید.

سنگ های مرمریت مناسب سنگ پله

۱/ دهبید: سنگی با تم رنگی کرم و بسیار براق، یکدست و طبیعی و قیمت مناسب.

۲/ هرسین: سنگی نسبتا یکدست با رنگ گرم و ساب پذیری بالا و بیشترین کاربرد در پله.

۳/ آباده: این سنگ در دو نوع موجدار و بی موج فراوری می گردد که هر دو نوع آن با توجه به سلقیه شما میتواند انتخاب بسیار مناسبی برای سنگ پله باشد. سنگی با تم رنگی کرم و صورتی با امواج و طرح گل پنبه ای.

۴/ صلصالی: سنگی در سه سورت کرم – یاسی و سفید با رگه های تیز و ریز و ممتد و متمایز. انتخابی اقتصادی که بیشتر در قسمت پله به صورت ترکیبی با مرمریت های تیره کار می شود.

۵/ اداوی: یک سنگ مرمریت با تم رنگی صورتی با لکه های سفید و خطوط رنگی قهوه ای با قیمت مناسب و اقتصادی همچنین آسان بودن نظافت و نگه داری آن.

۶/ جوشقان: یکی از قدیمی ترین سنگ های مرمریت سفید کشور با زمینه کرم روشن و با رگه هایی به رنگ گلبهی، با قیمتی ارزان و کیفیتی بالا

۷/ شهیادی: سنگ با رگه های موج مانند محو و نه چندان متمایز با رنگ زمینه استخوانی و روشن با ساب براق و صیقلی و کاربردی در قسمت پله با کاربردی غیر سخت. ترکیب این سنگ با سنگ های تیره جلوه بسیار زیبا و شکوه خاصی به پله ها می بخشد.

۸/ خوی: سنگی براق، یکدست، متمایز و گرم  با رنگ نسکافه ای روشن و یا کرم تیره با رگه های محو به شکل ضربان قلب از رنگ کرم

۹/ مشهد: سنگی کرم رنگ با سطح براق با دانه های سفید نسبا محو در سطح و همچنین درصدی ناچیز از غده های کوچک ۲ تا۴ سانتی با بازی رنگ زمینه جزئی


بهترین سنگ های پله


سنگ چینی مناسب سنگ پله

۱۰/ سنگ چینی الیگودرز: سنگی سفید و یکدست با رگه های طوسی تیره و متمایز بوده و همچنین از استحکام، تراکم و مقاومت فشاری بالایی برخوردار است. سنگ طبیعی الیگودرز در برخی سورت ها دارای رنگ طوسی تیره غالب است که اکثر آن ها دارای رگه های سفید میباشد.

۱۱/ سنگ چینی نیریز: سنگی سفید با رگه های نا ممتد و مویرگی نسبتا محو که بسته به تکثر رگه ها دارای قیمت های متفاوتی در سورت های گوناگون میباشد.

۱۲/ سنگ چینی ازنا: یکی از زیباترین سنگ های سفید چینی که دارای رگه های ممتد و زبیای طوسی میباشد. این سنگ را میتوان از زیبا ترین انواع سنگ های چینی به حساب آورد.

۱۳/ سنگ چینی قروه: از مقاوم ترین سنگ های چینی. رگه های ناممتد و محو و پراکنده که سفیدی سنگ را به نسبت فراوانی تحت تاثیر قرار میدهند.

۱۴/ سنگ چینی لایبید: از مقاوم ترین سنگ های چینی با زمینه غالبا طوسی و هاله های سفید. این سنگ به دلیل ظاهر و کاراکتر رنگ، در بین سنگ های چینی برای فضای داخلی در رده آخر توصیه میشود.

برچسب‌ها :


انتشار در: 6 شهریور, 1401
بروز رسانی در: 8 بهمن, 1402
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 + 5 =

ضامن کیفیترضایت و اطمینان خاطر از خرید
تحویل سریعبارگیری از نزدیک ترین محل تولیدی
ضامن قیمت راهبرد ما، سود کمتر - فروش بیشتر
باشگاه مشتریانتخفیفات - شرایط ویژه فروش